کد خبر: 14730 | تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۰/۲۵ - | تعداد بازدید:

تصاویر/دست انداختن پراید ایرانی در عراق!

هم اکنون در عراق خودروی پراید ساخت ایران را "سایبا" نام گذاری کرده‌اند. این خودرو به رغم داشتن نکات مثبت مانند قیمت ارزان قطعات و مصرف سوخت پایین اما به دلیل کیفیت و ایمنی پایین، با انتقادات بسیاری روبه رو شده است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی به نقل از عصر خبر – در حالی که اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد انواع خودروهای سواری در بازار پایتخت این روزها به ۲۲ درصد رسیده و اکثر خودروسازان از تحویل به موقع محصولات خود ناتوان هستند گروه سایپا که تیراژ تولیدی آن بنا بر آمارهای رسمی‌وزارت صنایع از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه نزدیک به ۵۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است، همچنان به صادرات خودرو به عراق اصرار دارد.
به گزارش عصرخبر، اوایل امسال و در اردیبهشت ماه سایت شرکت سایپا از فروش ۳۰٬۰۰۰ دستگاه خودروی سایپا در عراق خبر داد در حالی که جمع کل تولید سایپا در آبان ماه امسال نزدیک به ۱۹٬۰۰۰ دستگاه بوده است!
به گزارش سایپانیوز، بیشتر مردم و مشتریان به خرید و استفاده از محصولات سایپا تمایل دارند و این باور در میان عموم مشتریان به وجود آمده که با توجه به قیمت اقتصادی این محصولات، کم مصرف بودن و سهولت تردد و جابجایی با آن در مناطق پر ترافیک, توانسته است که به فروش ۳۰٬۰۰۰ دستگاه از آن از اواخر سال ۲۰۱۰ میلادی دست یابد.
با این حال مقامات عراقی از توقف واردات خودروهای ساخت ایران از جمله پژو ، پژو روآ و پراید به عراق از ابتدای سال جاری میلادی (۲۰۱۳) خبر داده بودند.
هم اکنون در عراق خودروی پراید ساخت ایران را به نام “سایبا” می‌شناسند. این خودرو به رغم داشتن نکات مثبت مانند قیمت ارزان قطعات و مصرف سوخت پایین اما به دلیل کیفیت و ایمنی پایین، با انتقادات بسیاری روبه رو شده است.

9207_664
سایپا در حالی مدعی استقبال از خودروهای این شرکت در عراق است، که چندی پیش اعلام شد وزارت بازرگانی عراق قصد دارد به زودی واردات انواع خودروهای ایرانی را به این کشور ممنوع کند.
عراق در حال حاضر تنها مقصد صادرات خودروی ایران به شمار می‌رود. به طوری که ۹۹ درصد صادرات خودروی ایران به مقصد عراق انجام می‌شود و در صورت عملیاتی شدن تصمیم وزارت بازرگانی عراق، اصولاً دیگر صادرات خودرویی باقی نخواهد ماند.
هم اکنون چیزی در مورد نوع و قیمت خودروها توسط گمرک اعلام نمی‌شود، اما آخرین بار در سال ۱۳۹۰ که آمارها به طور مشخص منتشر می‌شدند، مجله همشهری اقتصادی در مطلبی از صادرات خودروهای گران قیمت پیکاپ از جمله تولیدات گروه سایپا به ارزش شانزده میلیون تومان خبر داد، این در حالی بود که قیمت این خودرو در زمان انتشار گزارش مزبور در داخل ایران چهل میلیون تومان بود.
گفتنی است، در ادامه تصاویر جالب و دیدنی از استقبال مردم عراق از پراید ایرانی را مشاهده می‌کنید.

نوشته روی شیشه: خیابان فقط برای من است

9211_121

وارداتی از آمریکا

9210_267

9209_723

چرا از بین همه ماشین‌ها به تو گیر دادند؟

9208_478

اختصاصی، کوچک‌ترین‌هامر (خودرو‌هامر)

9206_319

خدایا این خودرو و سرنشینان آن را حفظ بفرما

9216_786

اف – ۱۶(اشاره به جنگنده اف – ۱۶)

9214_401

توی چیپس شانسی پیداش کردم (از داخل لپ لپ پیداش کردم)

9212_282

نگران نباش بزرگ میشی کمد میشی

9218_370

سایپا خستگی‌ها را به چالش می‌کشد

9217_322

9219_610

اتوبوس ویژه ۱۴ سرنشین

9224_999

حجله علاوی (اسم شخص)

9225_580

(خودرو)‌هامر بعد از رژیم گرفتن

9226_679

9227_885

Share

نظرات بینندگان


 1. Vote -1 Vote +1
  مهدی
  ۱۳۹۱/۱۰/۲۵ - ۴:۲۸ ب.ظ

  دم همین عراقیها گرم. لااقل قدر این ارابه مرگ رو بهتر از ما ایرونیها میدونن. ما ایرانیها که واقعا نعمت زوال و ناشکریم. حیف این‌هامر کوچولو نیست که اینقدر بهش تو ایران گیر میدن؟!

  [پاسخ]

 2. Vote -1 Vote +1
  افشین
  ۱۳۹۱/۱۰/۲۶ - ۸:۳۷ ق.ظ

  این عکسها باید در سایپا نیوز چاپ شود. سایپا مطمئن!!!!!

  [پاسخ]

 3. Vote -1 Vote +1
  ارمان
  ۱۳۹۱/۱۰/۲۷ - ۴:۰۵ ق.ظ

  … همینو هم خودشون نمی‌تونن بسازن ، هرچند که ماهم هنوز نمی‌تونیم ، کلا در هردو کشور سوء مدیریت بیداد میکنه

  [پاسخ]

 4. Vote -1 Vote +1
  hadi
  ۱۳۹۱/۱۰/۲۷ - ۵:۲۶ ب.ظ

  بدون شررررررررررررررررررررررررررررررررررررررح

  [پاسخ]

 5. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۱/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۰ ق.ظ

  عراقی‌ها ورود خودرو‌های ایرانی را از سال 2013 ممنوع کردن و از سراسر دنیا جهت ارائه مناسب ترین خودرو درخواست می‌کنن دیگه چه انتظاری از مسئولان باید داشته باشیم.

  [پاسخ]

 6. Vote -1 Vote +1
  حیدری ازایوان
  ۱۳۹۳/۰۲/۲۹ - ۷:۳۴ ق.ظ

  عراقیها جقدبدبختن که ازاین همه خودروهای خوب جهان ارزان قیمت آمدن سایباروانتخاب کردند

  [پاسخ]

نظر شما


نظرسنجی

 • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب