کد خبر: 1731 | تاریخ انتشار: 2011/10/20 - | تعداد بازدید:

نوسان قيمت‌ها در بازار خودرو

از دیگر اخبار بازار خودرو طی هفته جاری مي‌توان به کاهش قیمت ماکسیما، و تندر-90 ایران خودرو و تیبا اشاره کرد. اعلام فروش فوری تندر ایران خودرو در این هفته منجر به کاهش قیمت آن شده است.

دنیای اقتصاد: کاهش عرضه برخی از خودروهای داخلی توسط خودروسازان، در هفته جاری منجر به افزایش قیمت آنها در بازار شد. پیش از این برخی از دست‌اندرکاران بازار خودرو، از نقش تعیین‌کننده خودروسازان در نوسانات قیمتی خودروهای داخلی سخن گفته بودند.

این در حالی است که اعتقاد براین است، برخی از خودروسازان با کاهش عرضه خودروهای پر تقاضا، موجبات افزایش قیمت آنها را فراهم می‌کنند.

با این شرایط برخی دیگر از کارشناسان، عرضه و تقاضا را لازم و ملزوم هم می‌دانند وعنوان می‌کنند که خودروسازان در صورت عرضه نکردن خودروهای تولیدی دچار ضرر و زیان بیشتری خواهند شد به همین دلیل آنها نقشی در نوسانات قیمتی ندارند.

جدا از نظریه پردازی دست‌اندرکاران بازار خودروی کشور در هفته جاری برخی از خودروها به عمد یا غیرعمد، به دلیل عرضه محدود از سوی خودروسازان با افزایش قیمت مواجه شدند. به طوری که به گفته فعالان بازار، دو خودروی V9 206 و 207 اتوماتیک با افزایش قیمت چشمگیری روبه‌رو بودند.

V9 206 با افزایش یک میلیون و 700 هزارتومانی به 20 میلیون و 300 هزار تومان رسید و 207 اتوماتیک نیز یک میلیون و 200 هزار تومان به قیمت آن افزوده شد. به این ترتیب قیمت این خودرو به 23 میلیون و 500 هزار تومان رسید.

از دیگر اخبار بازار خودرو طی هفته جاری می‌توان به کاهش قیمت ماکسیما، و تندر-90 ایران خودرو و تیبا اشاره کرد. اعلام فروش فوری تندر ایران خودرو در این هفته منجر به کاهش قیمت آن شده است.

از سوی دیگر بازار خودروهای وارداتی نیز این روزها تحت تاثیر اخباری بوده که از تسهیل واردات در آینده نزدیک حکایت می‌کند.

به گفته فعالان بازار خودروی سوناتا 2012؛ در هفته جاری یک میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به 65 میلیون و 500 هزار تومان رسید همچنین از قیمت هیوندای I X55 نیز یک میلیون تومان کاسته شده است.

اما از دیگر اخبار بازار خودرو در این هفته می‌توان به کاهش یک میلیون تومانی قیمت گرند ویتارا اشاره کرد. به طوری که قیمت کلاس 8 اتومات این خودرو به 56 میلیون تومان رسیده است.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب