کد خبر: 1980 | تاریخ انتشار: 2011/10/25 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی/ با پیشی گرفتن از شرکت تویوتا؛
فولکس‌واگن بزرگترین خودروساز جهان در سال 2011 خواهد بود

وقتی در سال 2008 مارتین وینترکورن مدیرعامل فولکس‌واگن وعده برتری بر تویوتا در سال 2018 را داد که البته شايد با توجه به فاصله فروش 3 میلیونی این شرکت با تویوتا کسی آن را جدی نگرفت اما با توجه به بحران طبیعی پیش آمده در ژاپن این موضوع سرعت بیشتری گرفت تا وعده مدیرعامل فولکس‌واگن 7 سال زودتر تحقق پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی خودروسازی به نقل از روزنامه فاینشنال‌تایمز، شرکت خودروسازی فولکس‌واگن با سبقت گرفتن از شرکت خودروساز تویوتا نام خود را به عنوان بزرگترین خودروساز جهان در سال 2011 مطرح خواهد کرد.

شرکت تویوتا در سال گذشته میلادی به علت وقوع زمین‌لرزه و سونامی‌ماه مارس در کشور ژاپن ضرر و زیان زیادی را متحمل شد.

این روزنامه در گزارش خود با استناد به نتایج تحقیقات سه مرکز مهم تحلیلگرJD Power، IHS Automotive  و PwC Autofacts در خصوص حجم تولید و پیش‌بینی فروش برندهای برتر بازار آورده است که وقتی در سال 2008 مارتین وینترکورن مدیرعامل فولکس‌واگن وعده برتری بر تویوتا در سال 2018 را داد که البته شاید با توجه به فاصله فروش 3 میلیونی این شرکت با تویوتا کسی آن را جدی نگرفت اما با توجه به بحران طبیعی پیش آمده در ژاپن این موضوع سرعت بیشتری گرفت تا وعده مدیرعامل فولکس‌واگن 7 سال زودتر تحقق پیدا کند.

این روزنامه در ادامه افزوده است: از آن زمان فولکس‌واگن توانسته است نام خود را به عنوان بزرگترین خودروساز کشور چین به عنوان بزرگترین بازار خودرو جهان مطرح کند و سهم خود در بازار راکد اروپا را نیز 8 درصد افزایش دهد.

بر اساس نتایج موسسه جی‌دی‌پاور فروش جهانی فولکس‌واگن در سال جاری میلادی 7.8 میلیون دستگاه خواهد بود و پس از این شرکت جنرال‌موتورز با 7.2 میلیون دستگاه قرار خواهد گرفت.

بر اساس این نتایج پس از این دو شرکت، شرکت‌های رنو و نیسان با تولید مشترک 6.8 میلیون دستگاه و تویوتا با 6.7 میلیون دستگاه قرار خواهند گرفت.

در همین حال موسسه تحلیلگر بازار اتوموتیو پروجکتز در نتایج تحقیق ئ تحلیل بازار خود پیش‌بینی کرده است که فولکس‌واگن 7.76 میلیون دستگاه در سال جاری میلادی خواهد فروخت و پس از فولکس‌واگن، شرکت جنرال‌موتورز با 7.36 میلیون، تویوتا با 7.22 میلیون و رنو و نیسان با 6.62 میلیون دستگاه قرار خواهند گرفت. بر اساس نتیاج این پیش‌بینی، هیوندایی و کیا نیز با 5.83 میلیون دستگاه در رده پنجم قرار خواهند گرفت.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب