کد خبر: 25502 | تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۶ - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
گرامیداشت 20 سالگی درگذشت برترین راننده فرمول وان

در جهان مسابقات اتومبیلرانی کمتر کسی است که آیرتون سنا را به یاد نداشته باشد زیرا هنوز که هنوز است از این راننده برزیلی به عنوان بهترین راننده مسابقات فرمول وان یاد می شود.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: در جهان مسابقات اتومبیلرانی کمتر کسی است که آیرتون سنا را به یاد نداشته باشد زیرا هنوز که هنوز است از این راننده برزیلی به عنوان بهترین راننده مسابقات فرمول وان  یاد می‌شود.

1288376753724_WIDESCREEN
در خیابان‌ها و در سراسر شور برزیل و در حاشیه مسابقات فرمول وان نام سنا را به موازات مارادونا ، مایکل جردن و محمد علی کلی فریاد می‌زنند.
در حدود بیست سال پیش و در مسابقات جایزه بزرگ سان مارینو در تاریخ 1 ماه می‌1994 ، جهان افسانه 34 ساله رانندگی خود را از دست داد که این تراژدی با مرگ یکی از همکاران او رونالند راتزنبرگر اتریشی کامل تر شد.
به عنوان ادای احترام به هر دو راننده سنا و راتزنبرگز در مراسم یادبود او با حضور هزاران نفر از طرفداران او که در شمایل تیم فراری (آخرین تیم سنا) بودند برگزار شد که برخی از شرکت کنندگان خود در صحنه تصادف حضور داشتند.
این مراسم با رژه آغاز شد که شامل طرفداران او و اعضای خانواده سنا و راتزنبرگر و رانندگان فعلی و قبلی فراری یعنی فرناندو آلونسو و کیمی‌رایکونن و هم تیمی‌سابق او گرهارد برگر حضور داشتند.
گرهارد برگر در این مورد می‌گوید:”من فکر میکنم که همگی ما م.افق هستیم که او بهترین راننده تمام دوران بود و همگی ما خوشحال هستیم که توانستیم یاد آیرتون را زنده نگاه داریم”.
البته جمعیت این مراسم در مقایسه با جمعیت ان روز کمتر است و طرفداران او با گل گذاری در نزدیکی مجسمه برنزی سنا در همان گوشه ای که این تصادف رخ داد یاد او را گرامی‌داشتند.
در این مراسم یک ذقیقع سکوت دقیقا در ساعت 14:17 دقیقه محلی درست در همان مکان برگزار شد و به ما یاداوری کرد که ورزش فرمول وان ولقعا خطرناک است.
این مراسم که به مدت چهار روز برگزار گردید شامل نمایشگاه و نمایش فیلم و گپ و گفتگو در مورد سنا به همراه برگزاری یک مسابقه دوستانه فوتبال و رویداد یک شام خیریه است.
مرگ سنا و راتزنبرگر باعث تغییر نگرش نسبت به حفاظت از جان راننده و مسائل ایمنی ایفا کرد و از همین روی در همین مراسم یک کنفرانس در باره تکامل ایمنی در مسابقات فرمول یک نیز برگزار شد.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب