کد خبر: 27261 | تاریخ انتشار: 2014/06/26 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
گام عملی تویوتا برای انقلاب جدید در صنعت خودرو

خودروساز ژاپنی تویوتا امیدوار است تا انقلاب بزرگ بعدی را در صنعت خودرو به وجود بیاورد که همان ایجاد یک خودرو با مصرف سلول سوختی و یک گام به جلو است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: خودروساز ژاپنی تویوتا امیدوار است تا انقلاب بزرگ بعدی را در صنعت خودرو به وجود بیاورد که همان ایجاد یک خودرو با مصرف سلول سوختی و یک گام به جلو است.

toyota-fcv
این خودرو جدید با نام FCV برای فروش در کشور ژاپن در آوریل 2015 برنامه ریزی شده است و در تابستان نیز در امریکا و اروپا در دسترس خریداران خواهد بود.

البته برندهای دیگر نیز اعلام کرده اند که به سمت خودروهای هیدروژنی در حال حرکت هستند ولی بدون شک تویوتا بالاترین مشخصات را در این میان داشته و احتمالا رایج ترین محصولات را نیز در چند سال آینده روانه بازار خواهد کرد.
در ضمن تویوتا قصد دارد تا سال 2020 قیمت این وسایل نقلیه را تا 50 درصد کاهش دهد ولی هنوز هیچ گونه قیمت گذاری در مورد این خودرو اعلام نشده است.
طبق وعده تویوتا این خودرو دارای برد تقریبی 700 کیلومتر و شتاب صفر تا صد در حدود 10 ثانیه همانند یک خودرو بنزینی خواهد بود.
در حال حاضر کالیفرنا دارای 10 ایستگاه عمومی‌سوخت هیدروژنی است ولی تویوتا امیدوار است تا پایان سال 2016 تعداد این ایستگاه‌ها را تا 50 جایگاه افزایش دهد و علاوه بر این، طبق یک قانون تصویب شده در کالیفرنیا، تا پایان سال 2024 باید 100 ایسنگاه عمومی‌سوخت رسانی هیدروژنی نیز ایجاد شود که البته در مقام مقایسه، در حال حاضر در کشور ژاپن در حدود 31 ایستگاه عمومی‌سوخت هیدروژنی وجود دارد.
در نخستین نگاه به محصول جدید تویوتا، برای ایمنی بیشتر سپرجلو محافظه کارتر شده است که به طور طبیعی در مدل‌های آینده، فناوری نیز به کمک ایمنی خودروهای هیدروژنی خواهد امد.
طبق اعلام رسمی‌خودروساز ژاپنی مدت زمان سوخت گیری این خودرو تنها در مدت زمان 3 دقیقه خواهد بود و تنها آلودگی ممکن آن نیز انتشار بخار آب است.
تویوتا اعلام کرده است که قیمت خرده فروشی این خودرو در حدود 70 هزار دلار خواهد بود.

Share

نظرات بینندگان


  1. Vote -1 Vote +1
    ناشناس
    2014/06/26 - 12:42 ب.ظ

    ای خدا ، یعنی میشه یه روز بیدار شم ببینم ایران خودرو و سایپا با خاک یکسان شدن؟!

    [پاسخ]

نظر شما






نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب