کد خبر: 28363 | تاریخ انتشار: 2014/07/26 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
خودروهایی که قایق هم هستند

ما در این جا به معرفی بهترین وسایل نقلیه ای می پردازیم که قابلیت حرکت در هم زمین و هم آب را دارند و اگر شما دوست دارید یکی از این خودروها را داشته باشید باید حساب بانکی خود را دوباره کنترل کنید تا کمی هم در نقش جیمز باند و خودرو دو زیست لوتوس آن فرو روید.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: ما در این جا به معرفی  بهترین وسایل نقلیه ای می‌پردازیم که قابلیت حرکت در هم زمین و هم آب را دارند و اگر شما دوست دارید یکی از این خودروها را داشته باشید باید حساب بانکی خود را دوباره کنترل کنید تا کمی‌هم در نقش جیمز باند و خودرو دو زیست لوتوس آن فرو روید.

Rinspeed sQuba
Rinspeed sQuba
خودرو Rinspeed sQuba در کلاس سوپرخودروها طبقه بندی می‌شود که دارای ظرفیت دو سرنشین است و به صورت کامل قابلیت حرکت به عنوان زیر دریایی در آبو زیر آب و البته روی زمین را دارد.
در روی زمین و در جاده، خودرو Rinspeed sQuba توانسته است به سرعت 120 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که البته در روی آب دارای سرعت حداکثر 6 کیلومتر در ساعت و در زیر آب نیز دارای حداکثر سرعت 3 کیلومتر در ساعت است که البته فقط می‌تواند تا ارتفاع 10 متری آب فرو رود.
این خودرو که در سوئیس تولید شده است به طور کامل برقی و الکتریکی است تا مقدار تولید گازهای گلخانه ای آن صفر باشد و استفاده از 3 موتور الکتریکی برای اولین بار است که در یک وسیله نقلیه آبی به چشم می‌خورد که البته از دو موتور دیگر بیشتر برای قایقرانی و در روی آب بهره گرفته می‌شود.

The Quadski
The Quadski
خودرو موتوری Quadsk توانسته است سرعت 72 کیلومتر در ساعت را در آب پشت سرگذارد و قادر است تنها در چهار ثانیه بین دو حالت سوئیچ کند که تنها با فشردن یک دکمه این اتفاق رخ می‌دهد.

Sea Lion
Sea Lion
شیر دریا عمدتا از آلومینیوم و فولاد ضد زنگ تشکیل شده است که بدین ترتیب یک وسیله نقلیه آبی و خاکی بسیار طبیعی را تشکیل داده است که البته پتانسیل کامل ان هنوز مورد بررسی قرار نگرفته اس ولی در حال حاضر اعلام شده است که این خودرو در آب دارای سرعت 96 کیلومتر در ساعت و در روزی زمین دارای سرعت 200 کیلومتر در ساعت است که واقعا جای تحسین دارد.
به هر حال طراحی این خودرو بسیار آینده نگرانه بوده و با باله‌های جانبی متحرک می‌تواند در مواقع اضطراری نیز از آنان برای حمل و نقل بهره گیرد.

Terra Wind RV
Terra Wind RV
این خودرو RV دارای تمامی‌مزایای یک خودرو متحرک زمینی است ولی دارای قابلیت‌های بسیار بیشتری است بدین معنی که یک قایق بادبانی لوکس واقعی است که به خوبی به عنوان یک وسیله نقلیه، قایق و خانه در خدمت صاحب آن است تا به خوبی یک وسیله نقلیه با 3 کارکرد متفاوت باشد.

Manta Concept
Manta Concept
این خودرو که توسط دیوید کاردوسو طراحی شده است دارای قابلیت حرکت بر روی آب و زمین است که چرخ‌های عقب توسط یک موتور الکتریکی است که البته به نظر فقط برای طراح خودرو جا دارد یعنی اینکه فقط دارای ظرفیت یک سرنشین است.

Gibbs Aquada
Gibbs Aquada
این خودرو دو زیست که توسط Gibbs Technologies توسعه یافته است می‌توان با سرعت 160 کیلومتر در ساعت در روی زمین و 50 کیلومتر در ساعت در آب حرکت کند که به نظر می‌رسد تنها چهار چرخ را به یک قایق اضافه کرده تا یک خودرو شناور صورت گیرد که البته دارای چابکی خاصی نیز هم بر روی آب و هم بر روی زمین است.

LARC-V
LARC-V
در آمریکا و در طول دهه 1950 از این کشتی حمل و نقل دو زیست بسیار مورد استفاده قرار گرفت که قادر به حمل پنج تن بار بود که البته بیشتر در ماموریت‌های نجات در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفت و پوسته آلومینیومی‌آن بسیار بادوام و محکم است.

Share

نظرات بینندگان


 1. Vote -1 Vote +1
  ابراهیم
  2014/07/28 - 3:39 ب.ظ

  ایران هم داره ههههههههههههه پراید

  [پاسخ]

 2. Vote -1 Vote +1
  حمید
  2014/08/01 - 4:45 ب.ظ

  ایران 100 سال بعدم نمیتونه از اینا بسازه

  [پاسخ]

نظر شما


نظرسنجی

 • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب