کد خبر: 28395 | تاریخ انتشار: 2014/07/26 - | تعداد بازدید:

جزئیات تصادف شگفت‌انگیز دو اتوبوس، یک کامیون و یک سواری

پس از برخورد کامیون با دو اتوبوس اسکانیا در یک چشم به هم زدن هر سه خودرو طعمه شعله‌های آتش شدند و در عرض چند دقیقه شعله‌های آتش هر سه خودرو را در برگرفت.
پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی – به نقل از عصر ایران، روزنامه شهروند نوشت:
ساعت از ۴ صبح گذشته بود و همه مسافران در خواب فرو رفته بودند. تا چند ساعت دیگر به مشهد می‌رسیدند اما ناگهان اتفاقی افتاد که هیچ‌کس انتظارش را نداشت. اتوبوس اسکانیا ناگهان خراب شد و راننده خودرو را در گوشه‌ای از جاده نگه داشت تا مشکل را برطرف کند و دوباره مسیر را ادامه دهند. هنوز چنددقیقه‌ای از توقف اتوبوس اسکانیا نگذشته بود که یک اتوبوس اسکانیای دیگر نیز درست پشت سر اتوبوس اول توقف کرد تا به راننده برای تعمیر خودرو کمک کند.
مسافران که حوصله‌شان سر رفته بود از اتوبوس پیاده شدند اما هنوز چند نفر از مسافران دو اتوبوس روی صندلی‌هایشان نشسته بودند غافل از حادثه شومی‌که در کمینشان نشسته بود. راننده اسکانیای اول همچنان مشغول تعمیر اتوبوس بود که ناگهان صدای بوق ممتد یک تریلی از پشت سر دو اتوبوس اسکانیا شنیده شد و درست در همین زمان بود که تصادف وحشتناک رخ داد.
به گفته شاهدان ماجرا راننده تریلی که انگار خواب‌آلود هم بوده وقتی به نزدیکی دو اتوبوس اسکانیا می‌رسد تازه متوجه توقف هر دو خودرو شده اما کار از کار گذشته بود. صدای ترمز شدید و بوق ممتد تریلی در فضای جاده پیچید. تریلی با سرعت زیاد با اتوبوس اسکانیای عقبی برخورد کرد. به گفته شاهدان ماجرا برخورد آن‌قدر شدید بود که در اثر ضربه دو اتوبوس نیز با یکدیگر برخورد کردند و این در حالی بود که راننده بخت‌برگشته اسکانیا بین دو اتوبوس در حال کار بود.
پس از برخورد کامیون با دو اتوبوس اسکانیا در یک چشم به هم زدن هر سه خودرو طعمه شعله‌های آتش شدند و در عرض چند دقیقه شعله‌های آتش هر سه خودرو را در برگرفت.
مسافرانی که شاهد این تصادف وحشتناک بودند بلافاصله دست‌به‌کار شدند و به کمک مسافران دیگری که در اتوبوس گرفتار شده بودند شتافتند. خوشبختانه مسافران از بین شعله‌های آتش نجات پیدا کردند. این در حالی بود که راننده یکی از اتوبوس‌ها و تریلی دچار سرنوشت شومی‌شده بودند.
اما ماجرا به همین جا ختم نشد چراکه هنوز شاهدان ماجرا همچنان در شوک صحنه برخورد ۳ خودرو با یکدیگر بودند که ناگهان حادثه دیگری رخ داد. یک خودرو پژو نیز که با سرعت در حال عبور از جاده بود زمانی که به محل حادثه رسید با دیدن صحنه تصادف تعادلش را از دست داد و با قسمت عقب تریلی برخورد کرد. اما خوشبختانه سرنشینان خودرو قبل از این‌که مرگ به سراغشان بیاید توسط مسافران دو اتوبوس نجات پیدا کردند.

درخواست کمک
ساعت ۳۰: ۰۴ صبح پنجشنبه بود که تیم‌های امداد و نجات جاده‌ای گناباد و تربت‌حیدریه از طریق تماس مسافرانی که شاهد حادثه هولناک بودند در جریان ماجرا قرار گرفتند. بلافاصله تیم‌های امدادی آتش‌نشانی، اورژانس و هلال‌احمر راهی محل حادثه شده و عملیات امداد و نجات آغاز شد.
سید مسعود هدایتی رئیس هلال‌احمر گناباد دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: متأسفانه در این سانحه راننده یکی از اتوبوس‌ها و یکی از مسافران که در زمان وقوع حادثه در حال تعمیر اتوبوس بودند، در دم جان باختند. همچنین راننده تریلی نیز در اثر گرفتار شدن در کابین خودرو جان خود را از دست داد.
در این میان آتش‌نشانان، شعله‌های آتش را خاموش کردند. مأموران هلال‌احمر نیز اقدام به خارج کردن اجساد این حادثه کردند.
رئیس هلال‌احمر گناباد در ادامه می‌گوید: در این سانحه با مرگ راننده یکی از اتوبوس‌ها که در حال تعمیر اتوبوس بود و همچنین راننده تریلی ۱۱ مصدوم به بیمارستان بیدخت گناباد منتقل شدند و سرهنگ لطیف جانشین فرماندهی پلیس راه خراسان رضوی درباره علت آتش‌سوزی دو اتوبوس اسکانیا و تریلی گفت: هنوز علت اصلی آتش گرفتن ۳ خودرو که منجر به مرگ چند نفر شد همچنان نامشخص است.

Share

نظرات بینندگان


 1. Vote -1 Vote +1
  سید ابراهیم
  2014/07/28 - 12:46 ب.ظ

  راننده‌های ماشین سنگین 30درصدشان قانون را رعایت نمیکنند وبیشترشان در هنگام استفاده مواد مخدر
  رانندگی میکنن .

  [پاسخ]

نظر شما


نظرسنجی

 • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب