کد خبر: 28736 | تاریخ انتشار: 2014/11/07 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
10 قانون طلایی برای رانندگی در روزهای بارانی

باریدن باران فی نفسه بسیار خوب و دلنشین است ولی به طور یقین برای رانندگان چندان دلپذیر نخواهد بود چون باریدن باران مساوی است با لغزیده شدن جاده ها و ترافیک سنگین شهری. در این مطلب قصد داریم تا 10 نکته طلایی را در هنگام باریدن باران بهتر است آنان را رعایت کنید را به خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

مراقب چاله‌های آبی باشید

توصیه اکید می‌کنم که مراقب چاله‌های پر از آب باشید چون به هیچ عنوان شما از عمق آن خبر ندارید و بهترین کار این است که پای خود را بر روی پدال ترمز گذاشته و با کنترل وسیله نقلیه خود تا سر حد امکان از آن دوری کنید.

Potholes

کروز کنترل

از استفاده از کروز کنترل اجتناب کنید زیرا این سیستم با سرعت یکنواخت به حرکت خود ادامه داده و ممکن است در لغزش‌های جاده ای سرعت ان به یکباره زیاد شود که به طور یقین دوست ندارید با کامیون جلویی برخورد کنید.

تقاطع

مایعات خودرو همانند روغن در محل عبور عابرین پیاده در تقاطع‌ها به وفور یافت می‌شوند و این مایعات هنگامی‌که با آب باران مخلوط شوند می‌توانند کارکرد یک قطعه یخ بسیار لیز را داشته باشند پس سرعت خود را در تقاطع‌ها بسیار کم کنید.

Distance
فاصله ایمن

همیشه فاصله مجاز با وسیله نقلیه جلویی را حفظ کرده ودر روزهای بارانی بر این کار اهتمام بیشتری بورزید زیرا وقتی که باران می‌آید فرصت واکنش به فقط 3 ثانیه حداقل کاهش می‌یابد.

جمع شدگی آب

مراقب جمع شدگی آب بر روی سطح جاده باشید زیرا در این موارد درصد لغزش خودرو بسیار زیاد بوده و بهتر است در صورت لزوم کمی‌با دقت تغییر مسیر داده تا از عوارض بعدی آن نیز مصون باشید.

توقف در محل ایمن
اگر باران به صورت سیل آسایی ببارد و مانع توانایی شما برای رانندگی شود بهتر است در یک مکان امن توقف کرده به طوریکه مکان مورد نبظر از لحاظ ریزش بلای آسمانی و یا شکتن شاخه‌ها نیز ایمن باشد و در ضمن مراقب نیز باشید اگر شما در یک مکان بد و ناامن همانند نزدیکی بیش از حد به بزرگراه پارک کرده باشید ممکن است یک راننده بی دقت را نیز بدبخت کنید.

لاستیک و تایر

شما باید لاستیک‌های خود را به طور منظم بازرسی کنید تا مطمئن شوید که در وضعیت خوبی قرار دارند و در ضمن فشار آنان را نیز یک بار در ماه بررسی کنید و در صورتی که دارای تنظیم باد درستی نباشند به خصوص در بازارن به خوبی انجام وظیفه نخواهند نمود.

برف پاک کن‌ها

هنگامی‌که نوار پلاستیکی بر روی برف پاک کن شیشه جلو به خوبی اسلاید نشود ممکن است صر و صدا ایجاد کرده و بر روی سطح شیشه نیز ایجاد خراش کند و از همین روی توصیه می‌شود که شما آنها را یک بار در سال تغییر دهید که همین امر باعث می‌شود که ایمنی شما در شایط بارانی تغییر محسوسی ایجاد شود.

Speed

چراغ‌های جلو موثر

شما باید ردر روزهای بارانی چراغ‌های جلو خود را روشن گذاشته تا مطمئن شوید که به وضوح توسط سایر رانندگان دیده می‌شوید و در شرابط دشوار و بحرانی روشن کردن چراغ‌های خطر نیز می‌تواند یک تصمیم عاقلانه محسوب شود.
سرعت

همیشه توصیه می‌شود که مراقب باشید و سرعت خود را کاهش دهید زیرا این یک قانون حیاتی است تا زندگی خود و دیگران را نجات دهید.

Share

نظرات بینندگان


  1. Vote -1 Vote +1
    امیر بیضایی(خلبان جنگنده اف-4)
    2015/11/02 - 2:20 ب.ظ

    با سلام و درود بهمه ی انانکه مصداق بنی ادم اعضا….ند رابه نیکی ارایهنموده اید در یک کلام استفاده ازهرنعمت وصدالبته تکنو ابزارقوانین کاربردی”ایمنی وراهکار مناسب را طلبیده تا خود ودیگران سالم بمانیم باسپاس

    [پاسخ]

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب