کد خبر: 28900 | تاریخ انتشار: 2014/09/30 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
از دلیل بوی خودرو نو تا حق تقدم پرندگان؛ با ۱۴ واقعیت شگفت‌انگیز دنیای خودرو آشنا شوید!

دانستن نکاتی در مورد خودروها و تاریخچه آن‌ها خالی از لطف نبوده و نیست اینکه بدانیم دلیل بوی خودروهای نو چیست و یا اینکه که خودروسازان حتی برای حمله زامبی‌ها نیز خودرو مخصوص تولید کرده‌اند!

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: در این جا چندین داستان و حقایق جالب را که به طور مستقیم و غری مستقیم به جهان خودرو مربوط می‌شود را برای شما نقل می‌کنیم که به طور یقین برخی شما را کاملا متعجب خواهد کرد.

A billion
میلیارد
در سال 2010، رکورد خودروهای در حال حرکت در کره خاکی مرز یک میلیارد را پشت سرگذاشت که به تنهایی در امریکا در حدود 250 میلیون وسیله نقلیه در حال حرکت هستند.


Baldwin Street
خیابان بالدوین
خیابان بالدوین در دندین نیوزیلند شیب دارترین خیابان موجود در جهان برای تردد وسایل نقلیه است که توانسته است شیب 35 درجه را هم پشت سرگذارد.


That new car smell
بوی ماشین جدید
این بوی ماشین جدید از کجا می‌اید، وجود چندین ترکیب شیمیایی خارج نشده از درون وسیله نقلیه که برخی از انان دارای ترکیبات آلی فرار هستند که به طور یقین همگی ما این رایحه را با تمامی‌جان و دل دوست داریم.


30,000 parts
30 هزار قطعه
یک خودرو به طور متوسط از 30 هزار قطعه تشکیل شده است که قسمت اعظمی‌از آنان به وضوح شامل پیچ و مهره و واشر است.


Zombie invasion
ترس از حمله زامبی‌ها
یکی از نسخه‌های هیوندای توسان نسخه ویژه راه رفتن مردگان است که در درون خود دارای یک پکیج مخصوص زنده ماندن در آخر الزمان و تجهیزات ویژه برای نجات از دست زامبی‌ها است.


Mister Swift and his Rolls-Royce
آقای سوفیت و رولز رویسش
وقتی که تحصیلاتش را در سال 1928 کامل کرد، یک هدیه بسیار ویژه از پدرش دریافت کرد که یک رولز رویس پرزرق و برق مدل Piccadilly-P1 Roadster بود که مراقبت‌های بسیار خوبی از خودرو یادگار پدرش تا سن 102 سالگی انجام داد و در زمان مرگ او کیلومتر شمار رولز رویس عدد 170 هزار کیلومتر را نشان می‌داد.


To the moon
رسیدن به ماه
اگر شما با سرعت 90 کیلومتر در ساعت بدون توقف حرکت کنید در حود 6 ماه طول خواهد کشید تا به کره ماه برسید.


Birds first
نخست پرندگان
در ایالت یوتا آمریکا، پرندگان در عبور از خیابان‌های عمومی‌حق تقدم دارند.


165,000 vehicles
165 هزار وسیله نقلیه
در سال 2012، در حدود 165 هزار وسیله نقلیه در روز تولید می‌شد که بدین ترتیب در سال عددی در حدود 60 میلیون وسیله نقلیه جدید به خیابان‌ها روانه می‌شد.


Mini-car
خودروهای کوچک و مینی
این یک خودرو کوچک و بسیار جمع و جور است که توانسته است رکورد سرعت 40 کیلومتر در ساعت را نیز پشت سرگذارد و در ضمن توانسته است جواز ورود به خیابان را در ایالت آریزونا به دست آورد.


The people's car
خودرو همگانی
در دهه 30 و در زمانی که فقط ثروتمندان استطاعت تهیه یک خودرو را داشتند، آدولف هیتلر دستور تولید یک خودرو همگانی داد و مهندس فردیناند پورشه خودرو Beetle را طراحی کرد که به نوعی تصور دیکتاتور برای یک خودرو همگانی بود. طرح مذکور نیز ظاهرا توسط هیتلر کشیده شده است.


The most popular
بسیار محبوب
در کانادا، تمامی‌مدل‌های سری F فورد دارای بهترین فروش در این کشور و در طول 40 سال گذشته هستند و تنها در سال 2013 در حدود 122 هزار وسیله نقلیه در این سری به فروش رسیده است.


Happy birthday Maserati
تولدت مبارک مازراتی
خودروساز ایتالیایی مازراتی 100 سالگی خود را در 1 دسامبر 2014 جشن می‌گیرد.


256 passengers
مسافر بر 256 نفره
خودرو AutoTram Extra Grand دارای طولی در حدود 30.8 متر بود و خودروساز آلمانی قیمتی بیش از یک میلیون دلار را بر روی آن قرار داده است که در مجموع دارای ظرفیت 256 مسافراست.

Share

نظرات بینندگان


 1. Vote -1 Vote +1
  معین
  2014/10/01 - 9:54 ق.ظ

  چندان جالب و عجیب نبود

  [پاسخ]

 2. Vote -1 Vote +1
  گلستانه
  2014/10/25 - 2:48 ب.ظ

  ممنون جالب بود

  [پاسخ]

نظر شما


نظرسنجی

 • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب