کد خبر: 33796 | تاریخ انتشار: 2015/07/14 - | تعداد بازدید:

رقابت‌های WRC جذاب تر می‌شود!

مسئولان این رقابت ها در نخستین تغییرات بعد از سال 2011 در اندیشه جذاب تر کردن این رقابت ها مجوز ظاهر آئرودینامیک تر و موتورهای قدرتمند تر را نیز صادر کرده اند.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: به نظر می‌رسد در فصل 2017 رقابت‌های قهرمانی رالی جهانی باید منتظر خودروهای سریع تر و خیلی آئرودینامیک تر باشیم.

wrc-2017-rally-car-1-640x0
سازمان دهندگان مسابقات رالی جهانی جزئیات برخی از مقررات فنی جدید که قرار است در فصل 2017 اجرا شوند را اعلام کرده اند.
در طی یک پروسه دو ساله خودروها عضلانی تر خواهند شد زیرا تولید کنندگان این امکان را خواهند یافت که طراحی محصولات خود را دوباره انجام داده و با کیت بدنه گسترده تر آنرا انجام دهند و در ضمن وزن خودروها تقریبا 55 پوند کمتر خواهد شد و یک بسته تجاری آئرودینامیکی جدید که شامل یک بال عقب به طور قابل ملاحظه بزرگتر برای داشتن سیستم تعلیق بهتر به آنان اضافه خواهد شد.
البته خودروهای WRC هنوز هم با موتور 1.6 لیتری چهارسیلندر توربوشارژ عرضه می‌شوند ولی برخی تغییرات مکانیکی در ان ایجاده شده است که به عنوان مثال در سیستم توربو محدوده ان تا 36 میلی متر افزایش یافته است تا بدین ترتیب تولید کنندگان بتوانند خروجی 380 اسب بخاری که 80 اسب بخار بیشتر از امروز است از محصولات خود انتظار داشته باشند و در ضمن یک سیستم متفاوت کنترل الکترونیکی نیز در حال بازگشت است.
طرح منتشر شده توسط WRC به خوبی نشان می‌دهد که در رقابت‌های سال 2017 باید انتظار چه نوع خودروهایی را داشته باشیم که البته اولین تغییرات عمده از سال 2011 در قوانین این مسابقات می‌باشد.
در ضمن به صورت کلی رانندگان و شرکت کنندگان در این رقابت‌ها از این تغییرات استقبال کرده اند به عنوان مثال سباستین اوژیر قهرمان جهان در این مورد می‌گوید:” به عنوان یک راننده خودروهای مسابقه ای همیشه به دنبال محصولاتی با عملکرد بیشتر بوده ام و من فکر می‌کنم که داشتن بال بزرگتر به همراه سیستم آئرودینامیک جدید باعث سیستم تعلیق بهتر و در نتیجه سرعت بیشتر و ثبات بیشتر در پیچ‌ها خواهد شد”.
به هر حال سال 2017 یک سال خوب و جالب برای طرفدارران این مسابقات با خودروهایی سبک تر، سریع تر و خیلی آئرودینامیک تر خواهد بود و تویوتا نیز تایید کرده است که بعد از مدت زمان 20 سال به این مسابقات بازگشتی باشکوه خواهند داشت و در پاریس سیتروئن نیز به تازگی اعلام کرده است که ممکن است مسابقات WRC را در پایان سال آینده به دلایل مالی ترک خواهد کرد.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب