کد خبر: 33799 | تاریخ انتشار: 2015/07/14 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
نسل بعدی Audi A8 یک خودرو خودمختار خواهد بود

خودروساز آلمانی به صورت رسمی اعلام کرد که نسل بعدی خودرو این شرکت یعنی Audi A8 یک خودرو خودمختار با سرنشین خواهد بود.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: آئودی یکی از پیشگامان فناوری خودروهای مسنقل در طی سالیان اخیر که نمونه‌های آزمایشی فراوانی را نیز معرفی و به آزمایش گذاشته است به صورت رسمی‌اطلاعات نخستین خودرو خودمختار خود را منتشر کرد.

Audi-prologue-concept-02
این شرکت در یک بیانیه اعلام کرد که نخستین خودرو مستقل با سرنشین این شرکت مدل Audi A8 خواهد بود.
سرنشین رانندگی در این خودرو بدین معنی است که وسایل نقلیه در شرایط حساس بتوانند از عامل انسانی برای کنترل خود بهره گیرند.
کاملا مشخص نیست که دقیقا چه فناوری‌هایی در خودروهای خودمختار ائودی بکار گرفته خواهد شد ولی ائودی در حال کار بر روی دو نوآوری کلیدی بر روی مجموعه محصولات خودمختار خود است.
اولین سیستم دستیار پارکینگ است که این امکان را به دارندگان خودرو می‌دهد تا از وسیله نقلیه خارج شده و با استفاده از یک برنامه تلفن همراه هوشمند و یا یک کلید خاص اقدام به پارک کردن خودرو کنند.
دومین فناوری بکار گرفته شده با نام “traffic jam pilot” کمی‌هیجان انگیزتر است زیرا تقریبا به مدت یک دهه است که خودروسازان لوکس در حال کار بر روی سیستم‌های کروز کنترل هستند به صورتی که می‌تواند وسیله نقلیه را در ترافیک متوقف کرده و دوباره در خط مستقیم به حرکت دراورد و با این حال ائودی به این تدابیر فرمان را نیز افزوده است که خودرو را قادر می‌سازد تا سرعت 60 کیلومتر در ساعت به صورت اتوماتیک هدایت کند.
آئودی به تازگی از این فناوری در خودرو خودمختار آزمایشی خود یعنی A7 مسافت تقریبا 800 کیلومتری از سیلیکون ولی تا لاس وگاس را در جریان فستیوال مصرف کنندگان لس انجلس بدون دخالت راننده آزموده است.
البته خودروهای خودمختار آئودی توانایی حرکت بدون دخالت راننده تا سرعت‌های بیشتری را دارند به عنوان مثال نمونه آزمایشی Audi RS 7 توانست در پیست مسابقه ای Sonoma Raceway California به رکورد بسیار جالب و دیوانه وار 2:01.01 دست پیدا کند.
توماس مولر مسئول ارشد فناوری‌های ائودی در این مورد می‌گوید:” خودرو RS7 توانست به صورت خودمختار رکوردهای جهانی را جابجا کند”.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب