کد خبر: 33808 | تاریخ انتشار: 2015/07/15 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
ولوو شرکت تیونر Polestar را خریداری کرد

شرکت سوئدی ولوو که از چندی پیش در اندیشه خرید یک شرکت همانند AMG مرسدس بنز بود حالا با خریدن پولستار در اندیشه تولید خودروهای عمل گرا تر نیز است تا یک پسوند درخورنام برند برای خود تدارک دیده باشد.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: شرکت ولوو اقدام به خرید شرکت تیونر Polestar نموده است تا بتواند از تجارب این شرکت در توسعه سیستم‌های هیبریدی محصولات خود بهره ببرد.

volvo-polestar-2-970x647-c
ولوو به صورت رسمی‌اعلام کرد که پولستار تیونر مستقل را که متخصص در تبدیل محصولات برند سوئدی لوکس ساز به محصولات خاص است را خریدای نموده است تا یک رقیب سرسخت برای AMG آلمانی باشد.
به عبارت ساده تر این خرید بدان معنی است که باید منتظر خودروهای ولوو عملگراتر باشیم زیرا این شرکت اعتقاد داد که در حدود 750 نمونه از مدل‌های تیون شده Polestar همانند V60 و S60 را در سال جاری به فروش برساند که البته پیش بینی کرده است که این تعداد تا میانه سال آینده میلادی به 1500 نسخه برسد.
اگرچه ولوو دقیقا نمی‌داند که چگونه فروش خود را دوبرابر خواهد مرد ولی شایعات نشان می‌دهد که این شرکت در حال توسعه یک نسخه‌هاچ بک همانند گلف فولکس واگن V40 است که ممکن است از یک موتور 2.0 لیتری چهارسیلندر بهره گیرد که دارای هر دو سیستم توربوشارژ و سوپرشارژ برای تولید قدرت پیشرانه بیش از 400 اسب بخار بهره خواهد برد که انرژی خود را از طریق یک گیربکس اتوماتیک به هر چهارچرخ ارسال خواهد کرد درست همانند سیستمی‌که در خودرو Golf R شاهد آن هستیم.
جالب توجه است که ولوو تایید کرده است که پولستار بدون کوچکترین تعللی اجازه دسترسی ولوو را به فناوری‌های خود داده است و البته پولستار با دست کاری هر دو سیستم بنزین سوز و موتورهای الکتریکی اقدام به گفتن قدرت بیشتر از موتور می‌کند در حالی که مصرف سوخت تغییر چندانی نیافته است.
البته چندی پیش اعلام شده بود که خودروساز گوتنبرگی علاقمند به یک شرکت همانند AMG برای دنباله محصولات خود است و حالا این شرکت با خرید پولستار تا حدودی به اهداف خود دست پیدا کرده است.
اگرچه یک چهارچوب زمانی رسمی‌برای عرضه یک محصول جدید ولوو پولستار اعلام نشده است ولی به احتمال زیاد در سال آینده میلادی شاهد V40 Polestar خواهیم بود که البته برنامه زمان بندی برای فروش ان در آمریکا وجود نخواهد داشت ولی بدون تردید نسل دوم XC90 شاهد پسوند پولستار بر روی آن خواهیم بود.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب