کد خبر: 33826 | تاریخ انتشار: 2015/07/19 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
مصرف کنندگان هنوز هم برای خودروهای خودمختار آماده نیستند!

نتایج یک مطالعه در دو سال پیاپی نشان داده است که مصرف کنندگان هنوز هم برای پذیرش خودروهای خودمختار آمادگی ندارند و در مواجهه با آنان دچار استرس می شوند.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: بنا بر جدیدترین تحقیقات انجام شده، مردم هنوز هم برای پذیرش خودروهای خودراننده آماده نیستند.

google-self-driving-car
محققان Brandon Schoettle و Michael Sivak از موسسه پژوهشی حمل و نقل میشیگان به تازگی نتایج یک مطالعه را منتشر کرده اند که به بررسی نظر مردم در باره خودروهای خودمختار پرداخته و به دنبال جواب این پرسش بوده اند که ایا خودروهای خودمختار از جانب رانندگان مورد پذیرش قرار خواهد گرفت یا نه.
در مجموع 505 پاسخ دهنده با سمی‌بیش از 18 سالبه این نظر سنجی کامل پاسخ دادند که در حدود 52.9 درصد از آنان نیز زن بودند.
هنگامی‌که سوال در مورد سطح قابل قبول از سیستم اتوماسیون شد در حدود 43.8 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که هیچ کدام از ویژگی‌های خودروهای خودمختار را قبول ندارند در حالی که 40.6 درصد نیز اعلام کردند که ترجیح می‌دهند با برخی از ویژگی‌های خودروهای خودمختار سرو کار داشته باشند و 15.6 درصد نیز اعلام کردند که خودرو خودمختار را به صورت کامل قبول دارند.
در مورد اینکه چقدر در هنگام سفر با یک خودرو خودمختار به عنوان یک مسافر مضطرب خواهید بود که 35.6 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردن که دچار اضطراب بسیار زیادی خواهند شد و تنها 10.9 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند که به این فناوری بسیار اطمینان دارند.
گوگل بسیار آرزو دارد که در خودروهای خودمختار خود اثری از فرمان و پدال نباشد ولی ب نظر می‌رسد خریداران چندان با این ایده موافق نبوده و از افراد مورد بررسی 96.2 درصد اعلام کردند که علاوه بر یک فرمان حتما پدال گاز و تمرز نیز در دسترس باشد حتی اگر خودرو به صورت کامل خودمختار و اتوماتیک باشد.
این دومین سال پیاپی است که این مطالعه انجام شده است و سطح نگرانی برای سوار شدن در خودروهای خودمختار هنوز هم در یک سطح باقی مانده است به عنوان مثال در سال گذشته 35.9 درصد از پاسخ دهندگان از سواری با یک خودروخودمختار بسیار نگران بودند در حالی که امسال به 35.6 درصد رسیده است و همانطور که برای خواندن یا پیمایش یک مسیر اکثر کاربران صفحه نمایش لمسی با 37.8 درصد را به فرمان‌های صوتی با 36.2 درصد ترجیح می‌دهند و این در حالی است که اکثر پاسخ دهندگان 59.4 درصد ترجیح می‌دهند تا علاوه بر اینکه از صدا و ارتعاش و هشدار‌های بصری در خودروهای خودمختار بهره مند می‌شوند حتما به نوعی بتوانند کنترل وسیله نقلیه خودمختار را در دست بگیرند.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب