کد خبر: 33829 | تاریخ انتشار: 2015/07/19 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
اعلام جزئیات فناوری نورپردازی چراغ جلو فورد

فورد در حال تکامل سیستم جدید نورپردازی چراغ جلوهای خود است که با آگاهی از عوارض جاده ای، متناسب با آن سیستم نورپردازی را تغییر می دهد.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: خودروساز آمریکایی یک پیش نمایش از بخی از فناوری‌های پیشرفته چراغ جلو خود را به نمایش گذاشت که بدین وسیله رانندگان آسان تر از خطرات بالقوه از جمله عابرین پیاده، دوچرخع سواران و حیوانات را شناسایی کرده و واکنش نشان خواهند داد.

ford-camera-based-advanced-lighting-system-04
یکی از مزایای این فناوری این است که با سیستم پیشرفته نورپردازی فورد می‌تواند در سفرهای طولانی با تغییر اتوماتیک خود خطرات جاده ای را در پیش روی رانندگان قرار دهد.
این سیستم مبتنی بر دوربین با استفاده از اطلاعات GPS به بررسی جاده رو در رو پرداخته و اگر اطلاعات راه یاب ماهواره ای در دسترس نباشد این فناوری با استفاده از یک دوربین فیلمبرداری نصب شده در جلو به تجزیه و تحلیل جاده پیش رو پرداخته و با پیش بینی انحنا و عوارض جاده به نور رسانی بیشتری اقدام می‌کند.
این فناوری در حال توسعه در مرکز تحقیقات فورد در آلمان است و خودروساز آمریکایی انتظار دارد که این سیستم نورپردازی مبتنی بر دوربین در آینده ای نزدیک در دسترس مصرف کندگان قرار گیرد.

Ford-lighting-tech-02-626x382
این شرکت همچنین در حال توسعه سیستم نورپردازی دیگری است که با استفاده از یک دوربین مادون قرمز نصب شده در جلو پنجره به طور همزمان تا هشت نفر و حیوانات بزرگتر را پیگیری کرده که کارکرد آن طبف وسیع 120 متری است.

mercedes-previews-it-13_600x0w
Ken Washington معاون فورد در بخش پژوهش و مهندسی پیشرفته در این مورد می‌گوید:” بسیاری از افرادی که در شب راندگی می‌کنند باید به عوارضی که به صورت ناگهانی در پیش روی آنان قرار می‌گیرد واکنش نشان دهند و سیستم پیشرفته نورپردازی فورد و دوربین‌های نصب شده در جلو کمک به حصول اطمینانی می‌کنند که راننده می‌تواند به موقع از افراد و حیوانات در تاریکی شب خبردار شده و متناسب با موقعیت واکنش نشان دهد”.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب