کد خبر: 33860 | تاریخ انتشار: 2015/07/24 - | تعداد بازدید:

دانشگاه میشیگان یک شهر مخصوص خودروهای خودمختار ایجاد می‌کند!

دانشگاه میشیگان که یکی از دانشگاه های پیشرو در فناوری روز دنیا است قصد دارد با همکاری و سرمایه گذاری شرکت های خودروسازی اقدام به ساخت یک شهر جعلی برای آزمایش خودروهای خودمختار کند.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: ایالت میشیگان در تدارک ساخت یک شهر جعلی برای آزمایش خودروهای بدون راننده است تا اولین شهر در جهان که به طور خاص برای تست رانندگی خودروهای خودمختار و بدون راننده در نظر گرفته شده است باشد.

university-of-michigan-opens-mcity
این شهر با نام Mcity توسط دانشگاه میشیگان توسعه بافته است که در حقیقت به قول خود مبنی بر کمک به توسعه خودروهایی با ساز و کار خودمختار است عمل کرده است.
این شهر جعلی دارای مساخت 32 هکتاری بوده که با یک شبیه سازی گسترده شامل شبکه ای از جاده‌ها با تقاطع‌ها به همراه علائم راهنمایی و رانندگی ، چراغ، ساختمان‌ها، پیاده روها و موانع ساخت و ساز است.
طراحی و توسعه این شهر توسط دانشگاه میشیگان واحد MTC با همکاری دپارتمان حمل و نقل میشیگان انجام شده است و در ضمن از جدیدترین فناوری‌های روز و قوانین راهنمایی و رانندگی نیز در آن بهره گرفته شده است.
این شهر با همکاری شرکت‌های خودروسازی و سرمایه گذاری آنان ایجاد خواهد شد که با همکاری 15 شرکت در طول 3 سال سرمایه گذاری‌ها جذب خواهند شد که به عنوان مال شرکت‌هایی همچون فورد، جنرال موتورز، نیسان،هوندا، نویستار،تویوتا و زیراکس هرکدام سرمایه گذاری بالای میلیون دلاری انجام خواهند داد و در ضمن 33 سهام دار خرده تر نیز بیش از 150 هزار دلار در مدت زمان 3 سال کمک خواهند نمود.

جالب توجه اینکه قرار است در این شهر سخت گیری بیشتری بر روی خودروهای خودمختار و رعایت قوانین بر روی آنان صورت گیرد تا به قولی گربه را دم حجله کشته باشند.
پیتر سویتمان مدیر مرکز انتقال قناری دانشگاه میشیگان در این مورد می‌گود:” ما باور داریم که فناوری خودروهای خودمختار باید دارای ایمنی ، بهره وری بالای انرژی و در دسترس بودن عمومی‌به بازار عرضه شوند و این شهر جعلی برای کمک به پیشبرد اهداف خودروهای خودمختار بسیار موثر خواهند بود”.
به هر حال سال 2020 سالی است که خودروسازان خودروهای خودمختار به عنوان سال عرضه محصولات خود عنوان کرده اند در حالی که به نظر نمی‌رسد این شهر جعلی زودتر از سال 2021 آماده شود.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب