کد خبر: 33869 | تاریخ انتشار: 2015/07/25 - | تعداد بازدید:

شایعات جدید حول و حوش جانشین تویوتا سوپرا

جانشین مدل افسانه ای تویوتا سوپرا بعد از مدت زمان مدیدی دوباره شایعاتی پیرامون آن به گوش می رسد که البته این بار شامل سیستم پیشرانه نیز شده است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: شایعات جدید در باره جانشین خودرو افسانه ای تویوتا سوپرا دوباره به جریان افتاده است.

toyota-ft-1-concept-01
ما تاکنون می‌دانیم که این جانشین سوپرا حاصل یک همکاری در زمینه خودروهای اسپرت بین تویوتا و بی.ام.دبلیو است که البته ماحصل این همکاری تاکنون در توسعه نسل بعدی Z4 برند آلمانی است.
در حال حاضر گزارش شده است که این دو وسیله نقلیه در حال توسعه است ولی ویژگی‌هایی همچون سیستم پیشرانه هیبریدی و موتورهای الکتریکی از تویوتا برای بی.ام.دبلیو تدارک دیده شده است.
حالا شایعات جدید نشان می‌دهد که خودرو تویوتا بر مبنای پلتفرم اسپرت مبتنی بر BMW i8 تدارک دیده شده است که پیشرفته تر از Z4 بوده و دارای سیستم هیبریدی بسیار پیشرفته تری است.
هر دو وسیله نقلیه دارای شاسی‌های آلومینیومی‌بوده و بدنه انها نیز از نوع جدیدی از فیبر کربن تجهیز شده است که البته انتظار طراحی متفاوت و استایل بدنه انشقاق پذیر را از هر دو خودرو داریم تا در زمان عرضه به نوعی رقیب یکدیگر نباشند.
یکی از منابع خبری اعلام کرده است که این وسیله نقلیه دارای 14.7 فوت طول، 6 فوت عرض و 4.4. فوت ارتفاع دارد که این بدان معنی است که این خودرو اسپرت کمی‌کوچکتر از مدل مفهومی‌Toyota FT-1 است و تا حدودی به ابعاد پورشه 911 نزدیک است.
در مورد سیستم پیشرانه، بی.ام.دبلیو جانشین مدل موفق Z4 را با یک موتور استاندارد 2.0 لیتری توربوشارژ چهارسیلندر و 3.0 لیتری توربو شش سیلندر عرضه خواهد کرد که از سیستم هیبریدی تویوتا نیز بهره برده است.
در سوی دیگر تویوتا نیز از یک موتور 3.0 لیتری توربوشارژ بنزینی به همراه یک مدل دیگر با یک پیشرانه هیریدی رونمایی خواهد کرد.
به هر حال اگر چه تمامی‌این موارد شایعه بوده و به حقیقت پیوستن آن معلوم نیست ولی به هر حال خوشحال خواهیم بود کهئ سرانجام جانشین تویوتا سوپرا را به زودی در بازار خواهیم دید.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب