کد خبر: 33880 | تاریخ انتشار: 2015/07/26 - | تعداد بازدید:

10 برند خودروساز با حداقل جذابیت برای خریداران امریکایی

موسسه مطالعاتی J.D. Power در طی پژوهش خود برندهایی را نیز اعلام کرده است که دارای حداقل جذابیت از دید خریداران هستند که به طور یقین دانستنش خالی از لطف نیست.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی : نتایج حاصل از موسسه مطالعاتی J.D. Power در مورد محبوب ترین برندهای دنیای خودروسازی را چندی پیش به خدمت شما اعلام کردیم
در این بررسی از بیش از 84 هزار صاحب خودروهای جدید 2015 که در حدود 90 روز از در اختیار داشتن وسیله نقلیه شان می‌گذشت سوالاتی با 77 ویژگی انجام شد که با شاخص‌های این موسسه نمره کلی از 1000 به دست می‌اوردند.
این مطالعه نشان داده است که ویژگی‌هایی همچون نظارت بر نقطه کور و سیستم‌های ایمنی می‌تواند ددر محبوب تر شدن برندهای خودروسازی موثر باشد و بدین ترتیب به خودی خود توضیح می‌دهد که چرا برخی از برندهای خودروسازی نیز در انتهای لیست محبوبیت و جذابیت قرار گرفته اند.
جالب توجه اینکه خودروسازان بزرگی همچون تویوتا و هوندا در انتهای لیست جذابیت قرار گرفته اند در حالی که برندهای تجاری ژاپنی برای قابلیت اطمینان و کیفیت عالی شهره خاص و عام هستند ولی نتایج این مطالعه غیر از این موارد را نشان می‌دهد و در واقع نیمی‌از 10 برند پایین لیست برندهای ژاپنی هستند.

Top-10-worst-appeal-brands-copy
10- دوج با 795 امتیاز
برند آمریکایی دوج لیست ما را با نمره جذابیت 795 از 1000 شروع کرده است که این شرکت برای خودروهای مقرون به صرفه خود شناخته شده است ولی خودروهای جدید مانند دوج دارت سنگین و ناکارامد و کمی‌بزرگ هستند و جالب توجه است که در این مطالعه دوج چلنجر و دوج چارجر عنوان بهترین‌های کلاس‌های مربوط به خود را کسب کردند.


9- کرایسلر با 788 امتیاز
دیگر برند آمریکایی کرایسلر رده نهم برندهای کم جذاب را به خود اختصاص داده است که نمره کلی 788 را کسب کرده است و بدین ترتیب اوضواع وخیم تری نسبت به دوج دارد.


8-سوبارو با 788 امتیاز
برای ما عجیب و غریب است که سوبارو را در جایگاه هشتم لیست می‌بینیم زیرا خودروهای این شرکت با سیستم تمام محور دارای ویژگی‌های خوبی هستند به عنوان مثال در مدل‌های 2015 این شرکت ویژگی‌هایی مانند کروز کنترل تظبیقی و هشدار عبور از خط به چشم می‌خورد که دارای نمره کلی 788 از 1000 می‌باشد.


7- هوندا با 768 امتیاز
هوندا ظاهرا یک نام تجاری کمتر جذاب از سوبارو و کرایسلر است که نمره کلی 768 از 1000 است که در سال جاری میلادی مدل جمع و جور کراس اوور HR-V را به بازار عرضه کرده است که بر مبنای پلتفرم هوندا فیت بنا شده است تا رقابت سرسختانه ای با Mazda CX-3 و Jeep Renegade داشته باشد.
بدون هوندا در این مکان لیست برای ما بسیار جالب توجه است زیرا این شرکت مدل‌های محبوبی همچون سیویک و CR-V را نیز در خط تولید دارد.


6- نیسان با 786 امتیاز
برند ژاپنی نیسان دارای یک جریان ثابت در تولید وسایل نقلیه جدید خود است ولی این صرفه جویی به بهای از دست رفتن جذابیت برند خود تمام شده است.
ماکسیما جدید سدان و مورانو کراس اوور در حال حاضر در نمایندگی‌ها و با تاکید بر فاکتور لوکس بودن انها عرضه شده است تا شاید کمک کند تا این برند تجاری در سال آینده جایگاه بهتری را کسب کند.


5- تویوتا با 781 امتیاز
تی بزرگ ژاپنی با نمره 781 در جایگاه پنجم لیست قرار گرفته است که البته بسیار غیز قابل پیش بینی بود.


4- جیپ
یک نام تجاری دیگر از اتحاد خودروسازی فیات-کرایسلر که رتبه نه چندان خود 763 از 1000 را کسب کرده است.


3- میتسوبیشی
در کمال تعجب این برند ژاپنی دیگر نیز در لیست خودروهای غیر جذاب قرار گرفته است که چندی است مبادرت به عرضه محصولات جدید و جذاب به بازار نموده است.
خودروهایی که این شرکت به بازار عرضه کرده است بسیار مقرون به صرفه و محبوب همانند Mitusbishi Mirage و Outlander بوده اند.


2- فیات با 749 امتیاز
فیات به آرامی‌در حال مطرح تر کردن برند خود است که در آن وسایل نقلیه همچون 500L و 500X در سال جاری در بازار به چشم می‌خورند که متاسفانه به رتبه بندی این برند کمکی نکرده است و این شرکت فقط امتیاز 749 از 1000 را کسب کرده است.


1-اسمارت با 683 امتیاز
در نهایت و در انتهای لیست از نگاه موسسه پژوهشی امریکایی شرکت شناخته شده برای خودروهای شهری و جمع و جور به چشم می‌خورد که البته سبد خرید متنوعی ندارد ولی محصولاتش بسیار لوکس بوده و دارای ویژگی‌های خوبی هستند که البته بسیار امیدوارند تا در سال‌های بعد رتبه‌های بهتری را به دست بیاورند.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب