کد خبر: 33897 | تاریخ انتشار: 2015/07/29 - | تعداد بازدید:

چینی‌ها کپی Tesla Model S را هم تولید کردند!

چینی ها که ید طولایی در کپی کاری دارند به تازگی نسخه چینی Tesla Model S را تولید کردند که روندی که شرکت های برند جهانی توانایی توقف انرا ندارند همچنان با فدرت فراوان ادامه دهند.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: نخستین تصاویر از خودرو Youxia Ranger X منتشر شده است که یک کپی چینی از خودرو Tesla Model S است.

tesla-rip-2-002
این خودرو که سازندگانش آنرا Ranger X خطاب می‌کنند بسیار شبیه به خودرو سالن تسلا است که دارای یک موتور الکتریکی با قدرت پیشرانه 352 اسب بخاری و گشتاور 325 پوند بر فوت است که نیروی آن از باتری‌های الکتریکی بکار گرفته شده در سقف تامین شده است.
این خودرو قادر است تا شتاب صفر تا صد در 5.6 ثانیه و طی مسافت 460 کیلومتر با یک بار شارژ به فعالیت بپردازد.
شرکت چینی Youxia اعلام کرده است که خودرو مذکور از فناوری بکار گرفته شده در BMW i3 و Model S بهره گرفته است و این شرکت در ضمن اعلام کرده است که هندلینگ خودرو نیز توسط بهترین شرکت‌های سازنده موتور در جهان تضمین شده است.
فناوری‌های ایمنی بکار گرفته شده در خودرو نیز عبارت از سیستم کروز کنترل تطبیقی و دستیار نگاه دارنده در خط است.
در مقام مقایسه، مدل میانی تسلا مدل اس دارای یک موتور الکتریکی با قدرت پیشرانه 324 اسب بخار است که شتاب صفر تا صد آن در 5.2 ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز بالای 225 کیلومتر در ساعت است.
در داخل کابین نیز خودرو Ranger X از ویژگی‌هایی همچون صفحه نمایش بزرگ که شبیه آنرا در تسلا دیده ایم به همراه یک سیستم صوتی خاص بهره می‌برد که صدای موتور را شبیه به خودروهای روز دوست داشتنی می‌کند.

tesla-rip-2-001
صاحب 28 ساله Youxia آقای Huang Xiuyuan است که طبق گزارشات یکی از طرفداران برنامه تلویزیونی دهه 80 با نام Knight Rider است و در طراحی این خودرو نیز از برخی از عناصر آن بهره گرفته استو نام این شرکت با نام Youxia در حقیقت نام برنامه Knight Rider در کشور چین بوده است.
بامپرهایی جلویی خودرو از ویژگی‌های یک پنل LCD بهره گرفته است که در درون خود از سیستم روشنایی LED بهره می‌برد و در ضمن سیستم هوشمند درون خودرویی مبتنی بر اندروید با نام تجاری Kitt نیز در آن به چشم می‌خورد.
تولید مدل Ranger X از اواخر سال جاری میلادی شروع خواهد شد که طبق گزارش رسانه‌های چینی قیمتی حول و حوش 32 هزار دلار خواهد داشت و بدین ترتیب پایین تر از قیمت 45800 دلار است.
به هر حال طراحی تقلیدی در چین مورد انتقاد بسیاری از خودروسازان است و از همین روی به تازگی رالف اسپیت رئیس جگوار لندرور اعلام کرده است که شرکت‌ها برای متوقف کردن تولید کنندگان چینی از کپی کردن طرح‌های خود به خصوص پس از دادگاه JLR در چین که در همین مورد بود و شرکت چینی تبرئه شد ناتوان هستند.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب