کد خبر: 33932 | تاریخ انتشار: 2015/08/04 - | تعداد بازدید:

خودروسازان آلمانی سرانجام سرویس نقشه نوکیا را خریدند

نوکیا به صورت رسمی اعلام کرد که سرویس نقشه دیجیتال خود موسوم به HERE را به کنسرسیومی شامل آئودی، بی.ام.دبلیو و دایملر واگذار کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی:آئودی، بی.ام.دبلیو و دایملر توانستند فناوری نقشه‌های نوکیا را به قیمت 3 میلیارد دلار به دست بیاورند.

nokia-here-maps-android-640x0
به صورت رسمی‌اعلام شد که نوکیا سرویس نقشه برداری خود را به یک کنسرسیوم از خودروسازان آلمانی به قیمت 2.8 میلیارد دلار یا کمی‌بیشتر از 3 میلیارد دلار واگذار کرده است که این 3 خودروساز به صورت مشترک آن مبلغ را پرداخت خواهند کرد که انتظار می‌رود در 3 ماهه اول سال 2016 میلادی بعد از پشت سرگذاشتن ساز و کارهای قانونی حالت رسمی‌به خود گرفته و قطعی شود.
هیچ یک از خودروسازان قصد ندارند تا این پلتفرم را بسته نگاه دارند و از همین روی Dieter Zetsche رئیس دایملر اعلام کرده است که از دیگر تولید کنندگان خودرو برای سرمایه گذاری در این سرویس دعوت به عمل آورده تا تمامی‌تولید کنندگان خودرو و مشتریان و صنایع بتوانند از این امکان فوق العاده بهره بگیرند.
نوکیا نیز به نوبه خود درامد حاصل از این فروش را برای یک سرمایه گذاری مشترک 16.6 میلیارد دلاری با شرکت مخابراتی آلکاتل لوسنت استفاده خواهد کرد.
البته وال استریت ژورنال فاش کرده است که خودروسازان المانی با ترس پای این معامله رفته اند زیرا شایع شده است که یک شرکت مستقر در دره سیلیکون که شاید گوگل و یا اپل باشد حاضر به پرداخت مبلغ بیشتری به نوکیا شده است.
به هر حال خودروسازان المانی می‌توانند با قطعی شدن این معامله دیگر دور نقشه‌های بایدو چین و یا بینگ مایکروسافت را خط کشیده و از پیشرفته ترین خدمات نقشه برداری دیجیتال در جهان بهره ببرند.
تحلیل گران می‌گویند که شرکت‌های خودرو می‌توانند برای درآمد‌های جدید به سیستم‌های خدمات خودرو متصل شوند که درآمد 50 میلیارد دلاری در آن غوغا می‌کند و به عنوان مثال با گرفتن حق آگهی رستوران‌ها و خدمات محلی مورد نیاز کاربران را به انان معرفی نمایند.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب