کد خبر: 33965 | تاریخ انتشار: 2015/08/06 - | تعداد بازدید:

برترین محصولات تاریخ مرسدس بنز (تصاویر)

به طور یقین مرسدس بنز باکیفیت ترین خودروساز آلمانی در طول صد سال اخیر بوده است که کیفیت خود را مدیون افکار کارل بنز است و حالا بهترین محصولات این برند خودروسازی را در طول عمر بیش از 120 سال خود مرور می کنیم.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: مرسدس بنز یکی از قدیمی‌ترین تولید کنندگان خودرو در جهان است.
در وافع ایجاد اعتبار کارل بنز با تولید اولین خودرو مناسب در سال 1886 برای این برند کافی است ولی اگر یک شرکت دارای ریشه‌های 129 ساله باشد می‌تانیم شرط ببندیم که دارای انواعی از بهترین خودروهای افسانه ای در لیست تولیدات خود است به طوری که محدد کردن لیست به 10 خودرو بسیار دشوار است.
با این وجود ما امیدواریم که توانسته باشیم 10 خودرو از برترین محصولات این برند آلمانی را به درستی به خدمت شما معرفی کرده باشیم.

Mercedes-Benz-SL-65-AMG-Black-Series
10. 2008-2011 Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series
مرسدس بنز SL 65 AMG یک هیولای تمام عیار در جاده‌ها است که دارای یک موتور توربوشارژ 6.0 لیتری V12 در زیر هود خود است.
این خودرو با سقف شناور دارای نیروی گشتاور 740 پوند بر فوت است ولی این شرکت تنها به SL 65 اکتفا نکرده و بلک سری آنرا را نیز روانه بازار کرد.
قدرت پیشرانه مدل بک از 604 به 661 اسب بخار افزایش یافت و البته وزن ان نیز در قیاب با مدل استاندارد در حدود 550 پوند کاهش یافته بد و بدنه گسترده تر و آئرودینامیک تر به همراه سیستم جدید انتقال قدرت و تایرهای جدید و ترمزهای دیوانه وار یک رویای کامل را برای خریداران خود رقم زده بود.


Mercedes-Benz-600-Pullman
9. 1964 Mercedes-Benz 600 Pullman
در سال 1963، مرسدس بنز از سدان فوق لوکس خود با نام 600 رونمایی کرد که در انواع نسخه‌های محور کوتاه و بلند در دسترس خریداران قرار گرفته بود و زمانی که ما از محور بلند صحبت می‌کنیم به این معنی است که این مدل پولمن دارای فاصله بیشتر بین صندلی پنجم و ششم خود بود.
ماشین آنقدر بزرگ و سنگین بود که مرسدس یک موتور جدید 6.3 لیتری V8 را با قدرت بالا برای ان تدارک دید و جالب توجه ترین ویژگی خودرو این بود که صندلی، درب و پنجره‌ها به همراه سقف همگی به وسیله یک سیستم هیدرولیکی کنترل می‌شدند.
این مدل پولمن دارای سقف شناور و همچنین فاصله طولانی بین دو محور بود تا یک شاهکار را از سوی برند آلمانی شاهد باشیم.


Mercedes-Benz-C111
8. Mercedes-Benz C111
شاید کمی‌غیر معمول باشد که یک مدل مفهومی‌و تولید نشده را در این لیست بیاوریم ولی به طور یقین یکی از بهترین مدل‌های مفهومی‌تولید شده تا کنون است.
مدل مذکور یک آیکن برای مرسدس بنز است و در اصل به عنوان یک بستر آزمایشی برای موتورهای دوار آینده در نظر گرفته شده است که بدین تریتب یک شکل بسیار متفاوت از مرسدس معاصر را برای اولین بار در 1960 در پیش روی بازدید کنندگان قرار داد.
در طول دهه بعد، موتورهای مختلفی به C111 قدرت بخشیدند که هر چند این مدل هرگز ساخته نشد ولی یک مدل مفهومی‌با نام C112 نیز در سال 1991 رونمایی شد که متاسفانه آن خودرو هم هرگز تولید نشد.


Mercedes-Benz-500E
7. 1990 Mercedes-Benz 190E 2.5-16 Evolution II
مرسدس بنز مذکور تنها برای ی هدف ساخته شده بود تحت تاثیر قرار دادن BMW M3 در رقابت‌های DTM که در حقیقت این خودرو یک نسخه ویژه و مخصوص از سدان 190E جمع و جور با موتور 2.5 لیتری چهارسیلندر 16 سوپاپ با قدرت پیشرانه 232 اسب بخاری بود.
در نسخه تکاملی دوم یک کیت خاص بر روی بدنه گنجانده شده بود که برای سریع تر بودن به راحتی به تنظیم بال عقب خود اقدام می‌کرد که نه تنها نیروی تعلیق را بهبود می‌بخشید بلکه به کشیده شدن در سر پیچ‌ها را به طرز قابل توجهی بهبود می‌بخشید.


Mercedes-Benz-SLR-McLaren-Stirling-Moss
6. 2009 Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss
چه چیزی بهتر از یک سوپراسپرت زیبا با درب‌های بازشو به سمت بالا که از سوی مک لارن و مرسدس بنز شاهد آن باشیم که در حقیقت یک ادای احترام به 300 SLR مسابقه ای ساخته شده است که سراسترلینگ موس در رقایت‌های 1955 بر پشت فرمان افسانه ای آن نشسته بود.
به دلیل فقدان یک سقف و با شیشه جلو، SLR McLaren یک خودرو خیابانی قانونی بود که شبیه به خودرو کلاسیک 300 SLR طراحی شده بود که البته مدل مک لارن حتی می‌تواند یک پوشش نصب شده برای محفظه صندلی مسافر را نیز داشته باشد.
همگام با سایر مدل‌های SLR، در زیر هود این خودرو نیز شاهد یک موتور 5.4 لیتری سوپرشارژ V8 با قدرت پیشرانه 640 اسب بخار بودیم.


Mercedes-Benz-SSK
5. 1928-1932 Mercedes-Benz SSK
مرسدس بنز SSK اولین خودرو اسپرت واقعی است که در عین شگفتی توسط موسس پورشه فردیناند پورشه طراحی شده است.
این خودرو بر اساس پلتفرم کوتاه اس جاده ای که البته سبک تر و زیرک تر نسبت به هم سلفان خود بود و دارای یک موتور 7.0 لیتربی ماموت شش سیلندر که بستگی به تنظیم دقیق خودرو دارای قدرت پیشرانه بین 200 تا 300 اسب بخار بود و برای سال 1928 قدرت عظیمی‌به شمار می‌رفت و شگفتی بیشتر اینکه دارای توانایی تولید نیروی گشتاور بیش از 500 اسب بخار نیز بود.


Mercedes-Benz-Patent-Motorwagen
4. 1886 Mercedes-Benz Benz Patent-Motorwagen
این مدل نه تنها یکی از وسایل نقلیه مهم در تاریخ مرسدس بنز است بلکه یکی از وسایل نقلیه مهم در طول تاریخ نیز است که برای اولین بار در سال 1886 رونمایی شد و مورخان بسیاری در جهان انرا اولین خودرو مناسب در جهان می‌دانستند.
این خودرو 3 چرخ دارای یک موتور 1.0 لیتری نصب شده در پشت است که این موتور نصب شده در چرخ عقب به میزان منحصر به فردی 2/3 از اسب بخار را تولید میکرد و البته کارل بنز به بهبود اختراع خود ادامه داد تا در نهایت این شرکت به موفق ترین شرکت خودروساز المانی در امروز بدل شود.


Mercedes-Benz-500E
3. 1991-1994 Mercedes-Benz 500E
مرسدس بنز مذکور به عنوان یک مدل بی نهایت اسپرت از سوی برند آلمانی شناخته شده است که دارای یک سیتسم تعلیق منحصر به فرد و ترمزهای بزرگتر در چهارگوشه است و توان آن نیز از یک موتور 5.0 لیتری V8 با قدرت پیشرانه 322 اسب بخار و گشتاور 354 پوند بر فوت حاصل شده است.
کیفیت ساخت این خودرو بسیار ویژه بود که طراحی و توسعه آن به صورت مشترک بین مرسدس بنز و پورشه حاصل شده بودو در واقع مدل 500E دست پرورده پورشه بود که در ضمن بسیار مجلل نیز بود و به تمام فناوری‌های روز زمان خود نیز مجهز شده بود.


Mercedes-Benz-CLK-GTR
2. 1998-1999 Mercedes-Benz CLK GTR
این خودرو با بازگت مرسدس بنز به رقابت‌های FIA GT1 همراه بود که یکی از بهترین خودروهای اسپرت ساخته شده تاکنون است و یکی از معدود وسایل نقلیه دیوانه وار تا اواخر دهه 1990 بدون یقین این مدل رویایی است.
تنها 26 نسخه از این خودرو مسابقه ای ساخته شده است و با وجود به اشتراک گذاری GTR چندان وجه شباهت بین مدل‌های خودرو نمی‌بینیم.
این خودرو در زیر هود خود دارای یک موتور برجسته V12 با ظرفیت 6.9 لیتری و قدرت پیشرانه 604 اسب بخار و گشتاور 572 پوند بر فوت است.
به هر حال این یکی از بهترین خودروهای مسابقه ای ساخته شده توسط برند آلمانی است که البته در زمان خود هم سریع و هم گران قیمت بود.


Mercedes-Benz-300-SL
1. 1954-1963 Mercedes-Benz 300 SL
هر خودروساز دارا یک مدل آیکن و نماد برای خود است و حالا 300 SL نیز به راحتی در بالای لیست ما قرار می‌گیرد که در نسخه‌های جاده ای و کوپه د دسترس خریداران است.
به هر حال 3 مدل مرسدس مدرن بهترین سوپرخودروهای این شرکت هستند که عبارتند از SLR McLaren، SLS AMG و AMG GT
به هر حال نمی‌توان منکر زرق و برق این خودرو شد که از هر زاویه ای قابل تشخیص است و با طراحی فوق العاده برای درب‌های پروانه ای یکی از سریع ترین خودروهای عرضه شده مرسدس تاکنون است.
در زیر هود این خودرو شاهد یک موتور 3.0 لیتری شش سیلندر با قدرت پیشارنه 212 اسب بخار هستیم که این کوپه 2400 پوندی دارای حداکثر سرعت بالای 260 کیلومتر در ساعت است که در زمان خود فوق العاده منحصر به فرد بود و مهمتر از آن اینکه در طراحی خودرو از هر جنبه ای برای عملکرد بالا در نظر گرفته شده بود.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب