کد خبر: 33997 | تاریخ انتشار: 2015/08/10 - | تعداد بازدید:

تسلا به ازای فروش هر خودرو 4 هزار دلار ضرر می‌کند!

خودروساز آمریکایی علی رغم ضرر و زیان عملیاتی، به ازای فروش هر خودرو 4 هزار دلار ضرر کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: خودروساز آمریکایی تسلا به ازای هر مدل اس به فروش رسانده در حدود 4 هزار دلار ضرر و زیان داده است.

tesla-profits-losses
در 3 ماهه گذشته، این خودروساز امریکایی در حدود 359 میلیون دلار وجه نقد با رکورد فروش 11532 خودرو به مشتریان خود به دست آورد و در ضمن این شرکت خود را آماده عرضه مدل تمام الکتریکی Model X به بازار می‌کند که یک کراس اوور تمام الکتریکی است.
مدیرعامل این شرکت الون موسک اعلام کرده است که این شرکت پول کافی برای تولید انبوه مدل‌های جدید برای 3 ماهه اول سال 2016 را دارد که البته در کنار گسترش کسب و کار این شرکت در تولید سیستم‌های ذخیره سازی برق روی داده است.
از 30 ماه ژوئن، تسلا در حدود 1.15 میلیارد دلار وجه نقد در دستان خود دارد که پایین تر از 2.67 میلیارد دلار در سال گذشته در مدت زمان مشابه است که تسلا در این مورد اعلام کرده است متحمل ضرر عملیاتی به مقدار 47 میلیون دار شده است که برای هر خودرو به فروش رفته این مقدار به طور متوسط 4 هزار دلار است تا تسلا به دنبال یک راهکار در خط تولید خود برای ساده تر کردن این پروسه باشد.
در ضمن تسلا تایید کرده است که قصد دارد تا یک هزینه 1.5 میلیارد دلاری برای توسعه مدل ایکس و مدل‌های در خط تولید نماید.
مدل جدید این شرکت با نام Model 3 تا سال 2017 عرضه نخواهد شد و این بدین معنی است که هزینه‌های سرمایه در سال آینده افزایش چندانی نخواهد یاقت که البته ممکن است مانورهای خطرناک این شرکت ایده فروش سهام در آینده نزدیک باشد.
این خودروساز بسیار امیدوار است تا فروش 500 هزار خودرویی در هر سال تا 2020 را بر روی پیشخوان خود ببنید که البته این هدف بزرگ مشروط به استقبال از مدل 3 است که با قیمت 35 هزار دلاری قادر است با یک بار شارژ به طی مسافت 402 کیلومتر بپردازد.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب