کد خبر: 34038 | تاریخ انتشار: 2015/08/17 - | تعداد بازدید:

اپل در حال توسعه نسل جدید H.U.D

غول کوپرتینو بر طبق شایعات در حال توسعه نسل جدید صفحات نمایش بالا سر است که به نوعی این فناوری را متحول خواهد کرد.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: بر اساس اخبار منتشر شده، اپل در حال توسعه یک سیستم جدید HUD است که یک تعریف جدید از این سیستم را ارائه خواهد داد.

HUD
یک صفحه نمایش عریض 27 تا 50 اینچی HUD بسیار به تولید نزدیک است زیرا Chip Chowdhry یک تحلیل گر بازار فناوری عقیده دارد که فناوری اپل با حرکات و ژست‌های دست می‌تواند به صورت بدون سیتم اقدام به فعال سازی امکانات درون خودرویی کند که فراتر از فناوری‌های موجود HUD است که به لطف تراشه‌های جدید اپل امکان پذیر خواهد شد.
قبل از اینکه شما بیش از حد هیجان زده شوید چیپ اعلام کرده است که این فناوری به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها معرفی شود که البته اگر اپل اقدام به توسعه این فناوری کند می‌تواند با سایر دستگاه‌های اپل نیز به راحتی اتصال برقرار کند.
اعلام شده است که اپل در حال کار بر روی وسایل نقلیه خودمختار است که به احتمال زیاد از فناوری مذکور نیز کمک خواهد گرفت و شاید هم به عنوان یک تامین کننده برای سایر خودروسازان وارد عمل شود.
به هر حال داشتن یک صفحه نمایش بزرگ به نگه داشتن چشم بر روی سطح جاده کمک کرده و حواس پرتی را به حداقل می‌رساند.
جگوار لندرور به تازگی یک نسخه مفهومی‌با نام “virtual windscreen” راه اندازی کرده است که قادر به نمایش اطلاعات بر روی شیشه جلو در زمان واقعی بوده و در ضمن به صورت 3 بعدی به لطف فناوری ردیابی چشم به نمایش زنده اشیا و عوارض جاده ای می‌پردازد.
شرکت تولید کننده لوازم خودرو با نام Continental نیز در حال کار بر روی فناوری‌های مشابه به صورت گرافیکی و خیره کننده است.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب