کد خبر: 34101 | تاریخ انتشار: 2015/08/27 - | تعداد بازدید:

گوگل پتنت جدید شناسایی چاله و چوله خیابانی را ثبت کرد

گوگل یک پتنت جدید شناسایی چاله و چوله خیابانی را ثبت کرده است که قادر است با سنسورهای حرکتی و راه یاب ماهواره ای GPS به احتراز رانندگان از این عوارض کمک کند.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: گوگل یک سیستم جدید شناسایی حفره به امدی حفظ رانندگان از چاله و عوارض جاده ای به ثبت رسانیده است.

google-wants-to-remember-where-potholes-are
با توجه به چزئیات این پتنت، گوگل این سیستم شناسایی را با استفاده ترکیبی از سنسورهای GPS و سنسورهای حرکتی برای حفاظت رانندگان از عوارض خیابانی بهره خواهد برد.
اگر سنسورهای حرکتی به شناسایی یک چاله خیابانی اقدام کنند این اطلاعات در سیستم ناوبری خودرو ثبت خواهد شد که در ادامه اطلاعات به یک سرور ارسال خواهد شد و در نهایت گوگل یک پایگاه حفظ داده را بر روی نقشه‌های خود اعمال خواهد کرد تا رانندگان بتوانند از این عوارض و چاله و چوله‌های خیابانی احتراز کنند.
البته این برای اولین بار نیست که یک شرکت برای جلوگیری از چاله‌های خیابانی تدابیری اندیشیده است زیرا جگوار لندرور نیز با استفاده از یک سیستم از دوربین و سنسوراقدام به شناسایی خطرات جاده ای کرده و با تشخیص خطر اولیه، به صورت خودکار سیستم تعلیق خودرو خود را با عوارض جاده تطبیق خواهد داد و در ضمن این هشدار به سایر رانندگان ارسال خواهد شد تا آنها نیز از عوارض جاده ای اجتناب و احتراز کنند.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب