کد خبر: 34112 | تاریخ انتشار: 2015/08/28 - | تعداد بازدید:

میلیاردر چینی در حال توسعه یک رقیب قدرتمند برای Tesla Model S

یک میلیاردر کارآفرین چینی با استخدام 600 نفر از کارمندان شرکت های خودروسازی بزرگ در حال توسعه یک رقیب قدرتمند برای تسلا مدل اس است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: یک تاجر بسیار ثروتمند چینی و کارآفرین به نام Jia Yueting در حال توسعه یک پروژه بلند پروازانه است تا یک پاسخ چینی به مدل تمام الکتریکی Tesla Model S داشته باشد.

le-supercar-1-640x0
یتینگ ادعا کرده است که محصول او کاملا متفاوت خواهد بود و او از یک ورق خالی کاغذ شروع به طراحی یک رقیب قدرتمند برای تسلا مدل اس خواهد نمود.
این کارآفرین چینی صاحبک یک سرویس است که می‌تواند به عنوان بهترین نسخه چینی نت فلیکس آنرا در نظر گرفت و از همین روی به تازگی یک سرماه گذاری 1.2 میلیارد دلاری برای توسعه رویای خودرو تمام الکتریکی خود نموده است که او با این مبلغ هنگفت یک تیم 600 نفره در چین و آمریکا را جمع آوری کرده است که شامل کارمندان سابق تسلا موتورز، بی.ام.دبلیو و جنرال موتورز است که البته رهبری این تیم 600 نفقره را یکی از مدیران سابق لوتوس به نام Tony Nie در دستان خود دارد.
او در این مورد می‌گوید:” این افرد با تجربه بسیار خوبی بوده و چون با این مسائل از پیش آشنا هستند از همین روی کمتر اشتباه می‌کنند و با تجربه این افرد ما می‌توانیم حرکت بسیار سریع تری داشته باشیم تا به یک چیز کاملا متفاوت برسیم.
جزئیات این خودرو رویایی همچنان نامعلوم است ولی این کارآفرین چینی نام او را EV Le خواهد گذاشت که در زبان چینی به معنای شادی است که البته پیشتر توسط رنو در اواخر دهه 1970 مورد استفاده قرار گرفته است و ممکن است از نظر نامگذاری چینی‌ها را دچار مشکل کپی رایت کند.
به هر حال طرح‌های ابتدایی یک ایده مبهم از این سوپراسپرت وجود دارد و در طرح نهایی شده این خودرو دارای یک پیشرانه تمام الکتریکی ساخته شده در چین خواهد بود.
همانند مدل تسلا اس، این خودرو نیز دارای یک صفحه نمایش لمسی بزرگ خواهد بود که البته یتینگ معتقد است می‌خواهد سیستم سرگرمی‌های این خودرو را با شبکه شبه نت فلیکس خود ادغام کند تا به طرز قابل توجهی سود خود را افزایش دهد.
اگر همه چیز مطابق برنامه پیش رود انتظار دیدن این سوپراسپرت چینی را در ماه آوریل سال آینده و در دو سالانه نمایشگاه خودرو پکن خواهیم داشت که به عنوان یک مدل مفهومی‌عرضه خواهد شد و مدل تولیدی نیز تا پیش از سال 2012 در دسترس ما نخواهد بود.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب