کد خبر: 34139 | تاریخ انتشار: 2015/09/03 - | تعداد بازدید:

7 نکته برای اینکه در آزمون رانندگی موفق باشید

به هر حال آزمون رانندگی برای تمامی ما به نوعی یک کابوس تمام ناشدنی بوده است که ممکن است بخواهید در آن کمترین استرس را داشته باشید که به نظر ما این نکات برای داشتن یک آزمون خوب مناسب و کافی خواهد بود.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: اگر شما تاکنون دارای گواهینامه رانندگی نیستید به راستی مایه تاسف است زیرا شما یک شادی پرتحرک و لذت بخش را از دست داده اید.
و اگر در حال گذراندن کلاس‌های اموزش رانندگی بوده و به آزمون رانندگی نزدیک هستید به شما تبریک می‌گوییم که در حال نزدیک شدن به این لذت بی پایان هستید.
در روز آزمون رانندگی حتی می‌توانید قوی ترین اعصاب را به دل نگرانی و تشویش بیاندازید بنابراین در اینجا هفت راهنمایی مفید برای کمک به اینکه در این آزمون موفق باشید به شما توصیه می‌کنیم.

Tips-to-Pass-a-Driving-Test
به صورت کامل و مرتب تمرین کنید
بیش از اینکه به صورت رسمی‌در آزمون رانندگی قرار بگیرید شما باید چندین بار بر پشت فرمان رانندگی را تمرین کنید زیرا آزمون عملی مهمترین فعالیت شما در طی پروسه دریافت گواهینامه خواهد بود تا بدین ترتیب از شتاب زدگی و استرس نیز دوری کرده باشید و در ضمن سعی کنید در طی دوره آموزش از یک مربی خبره برای اینکار بهره ببرید که البته پیدا کردن آن نیز با پرسش از سایر دانش آموزان و همچنین بررسی کارنامه مربیان در طول دوره اموزش در صورت امکان دسترسی پیدا کنید.

Common-Sense
در هنگام آزمون تمرکز کامل داشته باشید..
قبل از امتحان رانندگی، تلفن همراه خود را خاموش کرده و یا در حالت بی صدا قرار دهید و البته تما صبحانه کامل میل کرده باشبد و در زمانی که در پشت فرمان قرار دارید از نگاه کردن به چشم‌های کنجکاو به رانندگی خود اجتناب کرده که به طور یقین باعث حواس پرتی شما خواهد شد و از سرعت بالا پرهیز کرده و به علامت‌های جاده ای توجه کامل داشته باشید و در ضمن همیشه حواستان به خط عابر و عابرین پیاده باشد.

Hands-on-the-Wheel
دست‌ها بر روی فرمان قرار داشته باشد
یکی دیگر از پیشنهادات مفید برای آزمون رانندکی این است که سعی کنید هر دو دست خود را بر روی فرمان نگاه دارید زیرا هنوز شما مسافرانی در خودرو تداشته و یا در حالت خوردن صبحانه نیستید.
طرز نگاه داشتن فرمان با هر دو دست در حالت 3 و 9 است که البته برخی حالت‌های دیگر را نیز پیشنهاد کرده اند که یک استراتزی ایمن و موثر است و مربی خود را به رانندگی شما امیدوارتر خواهد کرد.

Look-Far-Ahead
نگاه به مراتب به جلو
در هر دو حالت مسابقه و رانندگی در خیابان، مهم این است که نگاه به مراتب به جلو داشته باشید زیرا نگاه داشتن چشم بر روی سطح جاده می‌تواند شما را برای عکس العمل در برابر حوادث و عوارض جاده ای بسیار کمک کند و هر چه زودتر شما چیزی را ببینید سریع تر می‌توانید واکنش نشان داده تا شما و مسافرانتان ایمن تر باشند.

Be-Observant
تمامی‌سطح جاده را تحت نظر داشته باشید..
گوشی هوشمند خود را در جیب قرار داده و دست خود را بر روی فرمان داشته و نگاه خود را بر روی سطح جاده متمرکز کنید.
به هر حال ما می‌دانیم که رانندگی بسیار می‌تواند سخت باشد ولی با بررسی آِنه و تحت نظر داشتن مناطق کنار جاده که احتمال بازی کودکان در آن بیشتر است و یا اینکه ترافیک‌های بالقوه را مدنظر داشته باشید می‌توانید به راحتی پیش بینی‌های لازم برای یک رانندگی ایمن را در پیش روی داشته باشید.

Adjust-to-the-Conditions
با شرایط خود را تطبیق دهید..
آب و هوای نامساعد تقریبا در زمانی که انتظارش را ندارید در پیش روی شما قرار می‌گیرد و اگر این شرایط در طول آزمون رانندگی روی دهد مستلزم ان است که پیش بینی درست برای این شرایطظ را داشته باشید که به این معنی است که باید سرعت خود را کم تر کرده و ترمز را هر چه زودتر بگیرید و در ضمن بین خود و ماشین جلویی فاصله خود را بیشتر کرده و گوشه‌های جاده و اطراف را با دقت فراوان مدنظر داشته باشید.
باران، تگرگ، و برف می‌تواند یک چالش برای رانندگی حتی برای کهنه کاران ان داشته باشد که پختگی شما بیشتر به چشم خواهد آمد.

Dont-Crash
تصادف نکنید
مهمترین نکته این است که تصادف نکنید اگر شما در حال گرفتن آزمون بوده به جلو و عقب خودرو را در هنگام آزمون پارک مدنظر قرار دهید و سعی کنید به اشیاء اضافی در پارکینگ برخورد نکنید زیرا شرط مهمی‌برای این است که از آزمون با موفقیت بیرون بیایید.
به هر حال اگر این نکات را به خوبی مدنظر داشته باشید به احتمال بسیار زیاد در اولین آزمون رانندگی شهری گواهینامه خود را دریافت خواهید نمود.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب