کد خبر: 34200 | تاریخ انتشار: 2015/09/12 - | تعداد بازدید:

رونمایی از دست پخت تایوانی برای رقابت با Tesla Model S در فرانکفورت

یک شرکت تایوانی در حال کار بر روی یک نمونه آسیایی برای رقابت با تسلا است که البته در این میان از مشورت مهندسین بنام بوگاتی و لوتوس نیز بهره برده است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی: خودروساز تایوانی در یک نگاه رو به جلو و به قصد رقابت با محصولات تمام الکتریکی تسلا از یک خودرو اسپرت با متوسط مسافت طی شده با یک بار شارژ در حدود 600 کیلومتر رونمایی کرد که بیشتر از 411 کیلومتر تسلا است.

thunder-power-electric-vehicle
این محصول جدید تحت یک مدل مفهومی‌تمام الکتریکی Thunder Power در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2015 رونمایی کرد که دارای قدرت پیشرانه 430 اسب بخاری و شتاب صفر تا صد در کمتر از 5 ثانیه است و البته حداکثر سرعت آن نیز بالای 250 کیلومتر در ساعت است.
برای ظاهر این خودرو تندر قول داده است تا از مهندسی اروپایی با طراحی ایتالیایی بهره ببرد که از همین روی از تجربیات Dr. Peter Tutzer مهندس سابق بوگاتی و لوتوس برای نظارت بر توسعه خودرو بهره برده است که البته در این میان نمی‌توان از نقش فرانتس شولتی که قبلا در پورشه و فورد نیز فعالیت کرده است بی تفاوت گذشت.
در حال حاضر Thunder Power در حال تست و آزمایش خودرو در میلان است که برای عرضه به بازار اروپا در سال 2017 می‌توان بر روی آن امیدوار بود اما در ابتدا Thunder Power EV در چین با قیمت 62730 دلار در دسترس خواهد بود.
بر اساس تنها تصویر رسمی‌منتشر شده، به نظر می‌رسد که این خودرو ظاهر خود را به صورت کامل از مدل‌های اروپایی الهام گرفته است که البته از برخی جهات نیز شبیه به Tesla Model S به نظر می‌رسد.
به هر حال باید تا نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2015 منتظر بمانیم تا دست پخت تایوانی برای تسلا مدل اس را شاهد باشیم.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب