کد خبر: 34279 | تاریخ انتشار: 2016/06/25 - | تعداد بازدید:

ویسمن موتور مالک گروه بهمن شد

دومین مزایده فروش سهام سه شرکت مالک 62.2 درصدی سرمایه‌گذاری بهمن برگزار شد و کنسرسیوم " ویسمن موتور " از بخش خصوصی سکاندار شرکت سرمایه گذاری بهمن شد.

نخستین آگهی مزایده واگذاری این سهام در پانزدهم اسفند ماه سال گذشته برگزار شد و برنده ای که توانایی مالی، تخصصی و فنی لازم برای تملک و اداره سه شرکت سرمایه گذاری اندیشه فردا – سرمایه گذاری توسعه انرژی هور – فن پردازان بهمن را داشته باشد در بر نداشت.

به گزارش روابط عمومی‌شرکت “ویسمن موتور”، پس از این اتفاق شرکت واگذار کننده که به دلیل بدهی و نیاز به منابع مالی برای انجام سایر فعالیت‌های خود با محدودیت نگهداری سهام روبرو بود و نسبت به انتقال ۱۰۰ درصد سهام سه شرکت مذکور که مالک ۶۲.۲ درصد سهام سرمایه‌گذاری بهمن بود را به موسسه مالی و اعتباری کوثر اقدام کرد.
از آنجا که موسسه اعتباری کوثر استراتژی بنگاه داری نداشته و باید خود را با ضوابط ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران تطبیق دهد نسبت به واگذاری سهام شرکت‌های تملک شده اقدام کرد.

آگهی مزایده دوم واگذاری صد در صد سهام سه شرکت فوق الذکر (مالک ۶۲.۲ درصد سهام شرکت سرمایه گذاری بهمن) در هجدهم خرداد ماه با اعلام سپرده ۱۵۰ میلیارد تومانی شرکت در مزایده و با افزایش ۸۲ میلیارد تومانی نسبت به دور اول در رسانه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات منتشر شد که کنسرسیوم ” ویسمن موتور” با رعایت شرایط مندرج در مزایده حاضر شد و در نهایت با کلیه ملاحظات و تمامی‌مراحل قانونی برنده مزایده شد.

این در حالیست که سایر شرکت کنندگان در مزایده نسبت به واریز وجه سپرده به عنوان الزام حضور در مزایده اقدام نکردند، شایان ذکر است در اسناد آگهی مزایده فوق مبلغ کل مزایده بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان و مبلغ ثمن نقدی معامله ۳۰۰ میلیارد تومان و پرداخت مابقی ارزش سهام واگذاری طی اقساط مساوی ۶ ساله با سود ۱۶ درصد اعلام شده بود. از شفافیت‌های مزایده فوق واریز نقدی وجه شرکت در مزایده به شماره حساب اعلام شده بود.
واگذاری شرکت سرمایه گذاری بهمن در شرایطی به سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی انجام شد که بسیاری به دنبال خریداران خارجی برای سهام شرکت‌های خودروساز هستند.
هدف ویسمن موتور این است که با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ظرفیت و قابلیت‌های قطب سوم خودروسازی کشور را از قوه به فعل درآورد و همچنین آثار تحریم‌ها را از چهره گروه بزداید.
نهایتا فرآیند این واگذاری، دقایقی پیش با انجام آخرین اقدامات مربوط به تبادل قرارداد و تنظیم صورت جلسات انتقال سهام و امضای دفاتر به پایان رسید.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب