کد خبر: 3599 | تاریخ انتشار: 2011/12/10 - | تعداد بازدید:

عضو کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد؛
غضنفری و پوستین‌دوز پاسخگوی کامیون ملی در مجلس

وزیر صنعت، رییس سازمان گسترش و مدیرعامل سایپا برای پاسخگویی در مورد رونمایی از کامیون چینی به عنوان "کامیون ملی" در مجلس حاضر می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی، “علی اصغر یوسف نژاد” با بیان اینکه موضوع رونمایی از کامیون چینی به عنوان “کامیون ملی” در کمیته صنعت کمیسیون صنایع مجلس مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: این مسئله در مجلس پیگیری خواهد شد و در این مورد از وزیر صنعت، مسئولان شرکت سایپا و رئیس سازمان گسترش دعوت خواهیم کرد تا برای توضیح در مجلس حاضر شوند.
به گزارش اکونیوز وی ادامه داد: گرچه در کشور دانش فنی و اطلاعات تخصصی صنعت خودرو در برخی از موارد به اندازه کافی وجود دارد ولی رونمایی از کامیون چینی با عنوان “کامیون ملی” پیامدهایی دارد که به ضرر صنعت کشور خواهد بود.
عضو کمیسیون صنایع افزود: خودروی ملی باید شرایط لازم را از نظر معیارهای فنی، کیفیت، رعایت استاندارد و جنبه رقابتی دارا باشد و علاوه بر این، شاخص‌هایی که خودروها را از یکدیگر متمایز می‌کند مانند کاهش آلایندگی و قیمت تمام شده، خدمات پس از فروش و مصرف سوخت کمتر نیز باید در تولیدات داخلی مدنظر باشد.
یوسف نژاد ادامه داد: در موضوع تولید کامیون ملی، قابلیت و توانی که باعث تولید یک محصول رقابتی شود در کشور وجود ندارد.
وی تأکید کرد: برای دریافت توضیح مسئولان در خصوص رونمایی از کامیون چینی به عنوان محصول ملی جلسه‌ای در کمیسیون صنایع برگزار می‌شود تا این مسئله مورد پیگیری قرار گیرد.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب