کد خبر: 3697 | تاریخ انتشار: 2011/12/11 - | تعداد بازدید:

به دلیل عدم شماره‌گذاری وانت پیکان؛
دو شیفت کاری ایران خودرو تبریز تعطیل شد

طبق اعلام مسوولان ایران‌خودرو، خطوط تولید کارخانه ایران خودرو تبریز تنها قادر به تولید وانت پیکان است و جایگزینی وانت پیکان در این شرکت زمان‌بر خواهد بود و در حال حاضر امکان تغییر خط و تولید محصول جایگزین در این شرکت وجود ندارد.

دو شیفت کاری شرکت ایران خودرو تبریز به دلیل عدم شماره‌گذاری وانت پیکان تعطیل شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، در حال حاضر فقط یک شیفت کاری شرکت ایران خودرو تبریز تنها برای تعمیر و نگهداری خطوط تولید و انبارهای این شرکت مشغول به کار است.
این کارخانه برای پنج هزار نفر به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده که به دلیل عدم شماره‌گذاری محصول تولیدی این شرکت از کار بیکار شده‌اند.
طبق اعلام مسوولان ایران‌خودرو، خطوط تولید کارخانه ایران خودرو تبریز تنها قادر به تولید وانت پیکان است و جایگزینی وانت پیکان در این شرکت زمان‌بر خواهد بود و در حال حاضر امکان تغییر خط و تولید محصول جایگزین در این شرکت وجود ندارد.
شرکت ایران خودرو تبریز طی این مدت حدود 40 هزار دستگاه وانت پیکان تولید کرده است که به دلیل عدم شماره‌گذاری در پارکینگ‌های آن خاک می‌خورند.
به گزارش ایسنا، کارخانه ایران خودرو تبریز در شهریور 1386 با تولید وانت پیکان کارش را آغاز کرد و طی این مدت ده‌ها هزار فرصت شغلی غیر مستقیم و مرتبط با آن ایجاد شده است که با تعطیلی این کارخانه از دست خواهد رفت.
داستان وانت پیکان از آنجا آغاز شد که سازمان استاندارد، اردیبهشت امسال اعلام کرد که این خودرو به دلیل نداشتن استانداردهای 51گانه از ابتدای مهرماه نباید شماره‌گذاری شود و پلیس ناجا هم با همین عنوان از ابتدای مهرماه شماره‌گذاری وانت پیکان را متوقف کرد. بعد از مباحث مطرح شده درخصوص تعطیلی خط تولید وانت پیکان در تبریز و تبعات اجتماعی و اقتصادی آن، در نهایت هیات دولت در اواخر آبان‌ماه با ادامه تولید آن تا پایان امسال موافقت کرد و تداوم تولید این خودرو بعد از پایان مهلت مقرر را منوط به رعایت استانداردهای موردنظر سازمان ملی استاندارد دانست. به فاصله کمی‌بعد از آن سازمان ملی استاندارد نیز با ارسال نامه‌ای به پلیس ناجا ادامه تولید این خودرو را تا پایان امسال بدون مشکل دانست و از پلیس راهور خواست که شماره‌گذاری این خودرو را از سر گیرد. اوایل آذر نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به نقل از دبیر کارگروه حمایت از تولید خطاب به پلیس ناجا از این نهاد خواست که شماره‌گذاری وانت پیکان را از سر گیرد، ولی پلیس راهور تاکنون از این کار امتناع کرده است.
در آخرین اظهارات مسوولان پلیس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم – فرمانده ناجا، اعلام کرد که هر وقت استاندارد این خودرو را آوردند ما هم آن را شماره‌گذاری خواهیم کرد، اما در حال حاضر مشکل با جای دیگری است و به نیروی انتظامی‌ربطی ندارد.
با این شرایط مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار کارخانه ایران‌خودرو تبریز و کارگران آن است.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب