کد خبر: 401 | تاریخ انتشار: 2011/09/29 - | تعداد بازدید:

افشای پشت‌پرده خودروهای وارداتی

در حال حاضر با اعمال چنین قانونی قیمت ماشین وارداتی به شدت افزایش یافته است. الان تنها افرادی خاص و البته با روابطی خاص می‌توانند خودرو وارد کنند و این خود باعث شده که سود واردات به شدت افزایش یابد و قیمت نیز به طبع آن بالا رفته است.

دبیرکمیسیون انرژی مجلس به سود چشمگیری از محل واردات خودرو اشاره کرد و تاکید کرد: این سود درحال حاضر به جیب افرادی خاص می‌رود.

به گزارش خبر، به گفته موید حسینی صدر، در گذشته هر فردی با وارادت یک خودرو می‌توانست به سود چشمگیری برسد اما الان اینکار باید توسط یک شرکت انجام شود. بنابراین اگر در گذشته هر فرد با واردات یک خودرو می‌توانست سودی عاید خود کند الان یک شرکت تمام این سود را به جیب می‌زند.

براساس اظهارات وی، قبلاً هر کسی می‌توانست یک خودرو مثلاً از آلمان و با تفاوت قیمت مثلا 5 میلیون تومان وارد ایران کند اما الان این‌طور نیست و باید حتماً از طریق یک شرکت این خودرو معامله شود. خب این سوال ایجاد می‌‌شود که این سود 50 میلیونی را اگر یک نفر بخورد ایراد دارد اما اگر مثلاً یک شرکت 50 تا از این سودها را به دست بیاورد ایرادی ندارد؟ اصلاً این سوال برای من وجود دارد که کجای اعمال چنین قانونی با قانون اساسی ما سازگار است.

تازه تنها این نیست چرا که در حال حاضر با اعمال چنین قانونی قیمت ماشین وارداتی به شدت افزایش یافته است. الان تنها افرادی خاص و البته با روابطی خاص می‌توانند خودرو وارد کنند و این خود باعث شده که سود واردات به شدت افزایش یابد و قیمت نیز به طبع آن بالا رفته است.

وی متذکر شد: قبلاً اگر می‌‌توانستیم با اختلاف 5 میلیون تومان یک خودرو وارد کنیم امروز با اختلاف 20 میلیون تومان هم به سختی یک خودرو را می‌توان وارد کرد. می‌خواهم بگویم این سیستم نامتوازن توزیع ثروت و ناعادلانه توزیع کردن امکانات در کشور واقعاً وجود دارد.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب