کد خبر: 4033 | تاریخ انتشار: 2011/12/19 - | تعداد بازدید:

قائم‌مقام این شرکت خبر داد؛
تعطیلی کامل کارخانه ایران خودرو تبریز

غلامرضا صادقیان، قائم‌مقام ایران خودرو تبریز با اعلام توقف کامل فعالیت‌های این کارخانه، از پیگیری معاون پارلمانی رییس‌جمهوری برای حل مشکل و ارسال نامه استمدادخواهی به رییس‌جمهوری برای ملزم ساختن پلیس به اجرای مصوبه هیات دولت در خصوص ادامه شماره‌گذاری وانت پیکان خبر داد. وی با بیان این‌که با تعطیلی کارخانه 1500 کارگر شاغل در خطوط مونتاژ وانت پیکان بیکار شدند، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن ده ها هزار نفر نیز در بخش‌های لجستیک، حمل و نقل و قطعه‌سازی وانت پیکان فعال هستند که با توقف فعالیت کارخانه مونتاژ، فعالیت آن‌ها نیز متوقف خواهد شد.

قائم‌مقام ایران خودرو تبریز با اعلام توقف کامل فعالیت‌های این کارخانه، از پیگیری معاون پارلمانی رییس‌جمهوری برای حل مشکل و ارسال نامه استمدادخواهی به رییس‌جمهوری برای ملزم ساختن پلیس به اجرای مصوبه هیات دولت در خصوص ادامه شماره‌گذاری وانت پیکان خبر داد.
غلامرضا صادقیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در شرایطی که این کارخانه سالانه 120 تا 130 هزار دستگاه وانت پیکان تولید می‌کرده، متاسفانه علیرغم میل باطنی مدیران ارشد ایران خودرو، از امروز کلیه فعالیت‌ها در این کارخانه متوقف شد.
وی با بیان این‌که با تعطیلی کارخانه 1500 کارگر شاغل در خطوط مونتاژ وانت پیکان بیکار شدند، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن ده‌ها هزار نفر نیز در بخش‌های لجستیک، حمل و نقل و قطعه‌سازی وانت پیکان فعال هستند که با توقف فعالیت کارخانه مونتاژ، فعالیت آن‌ها نیز متوقف خواهد شد.
صادقیان ادامه داد: در این شرایط معاونت پارلمانی محترم رییس‌جمهوری شخصا پیگیر حل این مشکل بوده‌اند و در نهایت هفته گذشته نامه‌ای جهت استمدادطلبی از رییس‌جمهوری برای ملزم ساختن پلیس به اجرای مصوبه هیات دولت در زمینه آغاز شماره‌گذاری وانت پیکان به ریاست‌جمهوری ارسال شد.
قائم مقام ایران خودرو تبریز افزود: در این نامه به اطلاع ریاست محترم جمهوری رسانده‌ایم که چگونه پلیس به عنوان مجری قانون از عمل به تکلیف قانونی هیات دولت که با امضای معاون اول رییس‌جمهوری ابلاغ شده، استنکاف کرده است.
وی با بیان این‌که استاندار محترم آذربایجان شرقی نیز پیگیری ویژه‌ای در این خصوص داشته‌اند، تصریح کرد: در شرایطی که پلیس راهور از عمل به وظایف قانونی خود استنکاف می‌کند، به ناچار برای حفظ اشتغال حدود 20 هزار نفر از هموطنان آذری از رییس‌جمهوری استمداد طلبیده‌ایم.
به گفته صادقیان، در شرایطی که در حال حاضر تعهد فروش 21 هزار دستگاه وانت پیکان وجود دارد، به دلیل عدم شماره‌گذاری، حدود 40 هزار دستگاه خودرو تولیدی در انبارهای شرکت دپو شده است.
قائم مقام ایران خودرو تبریز در خصوص سرنوشت کارگران این کارخانه پس از توقف فعالیت‌ها، اظهار کرد: به دستور مدیرعامل شرکت حقوق ماه جاری پرسنل به طور کامل پرداخت خواهد شد. در خصوص ماه آینده نیز امیدواریم با اجرای مصوبه هیات دولت هم مشکل پرسنل خود کارخانه و هم شاغلان مرتبط در صنایع قطعه‌سازی، حمل و نقل و لجستیک حل شود.
در همین راستا نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس از وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان نیروی انتظامی‌خواسته‌اند که روز سه‌شنبه 29 آذر با حضور در خانه ملت در مورد مشکلات شماره‌گذاری خودروهای وانت ایران خودرو پاسخگوی سوالات آنان باشند.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب