کد خبر: 481 | تاریخ انتشار: 2011/10/01 - | تعداد بازدید:

مشکل شماره‌گذاری دو خودرو داخلی حل شد

در شرایطی که پیش از این رئیس موسسه استاندارد از احتمال توقف شماره‌گذاری دو خودرو دیگر به دلیل عدم رعایت استانداردها خبر داده بود، معاون این موسسه از حل مشکل این خودروها و ادامه شماره‌گذاری آنها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی به نقل از ایسنا، نظام‌الدین برزگری پیش از این گفته بود: یکی، دو خودرو هستند که هنوز همه استانداردها را به صورت کامل رعایت نکرده‌اند و ممکن است در آینده نزدیک شماره‌گذاری آنها متوقف شود. اسمی‌از این خودروها نمی‌برم، اما به همه خودروسازان اعلام می‌کنم که هر کس استانداردها را رعایت نکند، براساس قانون با آنها برخورد می‌شود.

حال در شرایطی که برزگری از تعیین تکلیف این خودروها ظرف یک هفته خبر داده بود، بهادر کاظمی‌– معاون نظارت بر اجرای استاندارد موسسه استاندراد و تحقیقات صنعتی ایران، اظهار کرده که این دو مدل خودرو در مراحل نهایی اخذ تائیدیه استاندارد قرار داشته و در نهایت نیز موفق به اخذ تمامی‌استانداردها شده‌اند.

وی با بیان اینکه تا چندی پیش گواهی چند استاندارد باقی مانده این دو مدل خودرو صادر نشده بود، تصریح کرد: به هر حال با اخذ تائیدیه نهایی، مشکل این دو خودرو نیز حل شده و مشکلی در ادامه شماره‌گذاری آنها وجود نخواهد داشت.

کاظمی‌در پاسخ به اینکه این دو مدل خودرو کدام خودروها بودند، اظهار کرد: با توجه به حل شدن مشکل شماره‌گذاری، اعلام نام آنها نیز دیگری موضوعیتی ندارد.

وی تصریح کرد: اما در مجموع استاندارد یک بحث مستمر است، بنابراین خودروسازانی که در هر برهه‌ای از زمان استانداردی را رعایت نکنند، با آنها برخورد خواهد شد.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب