کد خبر: 7087 | تاریخ انتشار: 2012/03/15 - | تعداد بازدید:

اختصاصی خودروسازی؛
افتتاح رسمی‌موزه جدید فراری در مودنا ایتالیا

این موزه در همان خانه‌ای ساخته شده که انزو برای تامین منابع مالی تولید خودرهای عجیب خود آنرا به فروش رساند.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی:مودنا شهر زادگاه و دوران کودکی انزو فراری است و حالا شرکت فراری موزه Museo Casa Enzo Ferrari را در این شهر افتتاح کرده است.

بر خلاف دیگر موزه فراری یعنی Maranello Museo،موزه جدید بیشتر بر زندگی انزو و اتوموبیل‌های عجیب و غریب او تمرکز دارد.

طراح اصلی و آرشیتکت موزه یعنی جان کاپلیکی بود که در حین مراحل طراحی درگذشت و  آندرای مورگانته که شاگرد او بود پروژه استاد خود را ادامه داد.

این موزه در همان خانه‌ای ساخته شده که انزو برای تامین منابع مالی تولید خودرهای عجیب خود آنرا به فروش رساند و گروهی ازسرمایه گذاران توانستند صاحبان آن خانه را برای تبدیل آن مکان به موزه مجاب کنند.

بازدیکنندگان قادر خواهد بود تا برخی ازلوازم شخصی انزو مانند نشان تجاری تاریک انزو،شناسنامه و حتی قلم بنفش معروف او را از نزدیک مشاهده کنند.

مرکز نمایشگاه به شکل هیجان انگیزی شبیه قطعه‌ای از فراری ساخته شده  و در ضمن بازدیدکنندگان قادر خواهند بود تا برخی از اتوموبیل‌های عجیب انزو را که به مرحله تولید نرسید را هم در موزه او مشاهده کنند.

گفتنی است که انزو فراری در سال 1898 در خانواده‌ای اهل صنعت در مودنا متولد شد و از همان نوجوانی علاقه خود را به صنعت اتوموبیل و مسابقات اتوموبیلرانی نشان داد و سرانجام موفقترین شرکت خودروسازی ایتالیا یعنی فراری را بنیان نهاد و در سال 1988 هم چشم از جهان فرو بست.

Share

نظرات بینندگان


  1. Vote -1 Vote +1
    ناشناس
    2012/05/02 - 8:22 ق.ظ

    لوگوي جلوي ماشين توموزه كه مال مارراتي هست !

    [پاسخ]

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب