کد خبر: 725 | تاریخ انتشار: 2011/10/04 - | تعداد بازدید:

در ابتدای سال 2012 صورت می‌گيرد
رونمایی از اولین خودروی الکتریکی شركت کیا

انتظار می‌رود شرکت کیا 2 هزار دستگاه از این خودرو را در سال 2012 به بازار عرضه کند اما هنوز برنامه کیا در خصوص نحوه عرضه و فروش این خودرو در سراسر جهان و ایالات متحده اعلام نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی، شرکت خودروسازی کیا در سمپوزیوم خودرو سبز که در شهر گوانگجو کره جنوبی برگزار شد از رونمایی اولین اتومبیل الکتریکی خود در آغاز سال 2012 خبر داد.

انتظار می‌رود شرکت کیا 2 هزار دستگاه از این خودرو را در سال 2012 به بازار عرضه کند اما هنوز برنامه کیا در خصوص نحوه عرضه و فروش این خودرو در سراسر جهان و ایالات متحده را اعلام نشده است.

این اتومبیل بر پایه خودروی هیوندایی i10 پایه‌گذاری و طراحی شده است که خودرویی جمع و جور و کوچک و بنا بر سلیقه خاص مشتریان آمریکای شمالی به حساب می‌آید.

بنا بر اعلام کیا، دومین خودروی الکتریکی این شرکت در نیمه اول سال 2014 به بازار عرضه خواهد شد و این در حالیست که شرکت هیوندایی نیز برای عرضه محصول الکتریکی خود در نیمه دوم سال 2015 برنامه‌ریزی کرده است.

دو شرکت هیوندایی و کیا در قالب شرکت دیگری با نام آمبرلا در توسعه خودروهای الکتریکی با یکدیگر مشارکت دارند.

در حال حاضر تعداد محدودی خودروی الکتریکی شرکت هیوندایی بر پایه خودروی i10 این شرکت در کره جنوبی در مرحله آزمایش به سر می‌برند.

با وجود رقبایی همچون نیسان، میتسوبیشی و جنرال موتورز در بازار خودروهای الکتریکی موسوم به ئی‌وی و همچنین خودروهای هیبریدی، شرکت‌ هیوندایی به دنبال مطرح کردن نام خود به عنوان برند استاندارد برتر در این بازارهاست.

این شرکت عرضه اولین نمونه خودروی هیبریدی خود را با عرضه نسخه هیبریدی هیوندایی سوناتا در سال جاری میلادی تحقق بخشید. در همین حال شرکت کیا نیز عرضه خودروی هیبریدی اپتیمای خود را در تعداد محدود در سال جاری میلادی آغاز کرده است.

Share

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب