کد خبر: 7939 | تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۰۲/۰۲ - | تعداد بازدید:

این مطلب را قبل از روشن‌کردن کولر ماشین خود بخوانید!

در همان لحظه که کولر را روشن کردید پنجره‌ها را بالا ندهید. بگذارید چند دقیقه کولر کار کند تا هوای اولیه خارج شود. در خودروی پراید در زمانی که کولر روشن است کمی ملایم‌تر رانندگی کنید تا واشر گلویی اگزوز نسوزد. سعی کنید تا بیشتر در جاده از کولر پراید استفاده کنید. در حالتی که از سوخت CNG استفاده می‌کنید سعی کنید کولر نگیرید.در نهایت استفاده از کولر کمی مصرف سوخت را افزایش داده و گاهی تا 10 درصد مصرف افزایش پیدا می‌کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی خودروسازی: کولر ماشین و تمامی‌قطعات آن سه دشمن اصلی دارند که شامل رطوبت گرد و غبار و هوا است. اما در این مطلب قصد داریم تا به مشکلات به وجود آمده برای کولر یک خودرو  بپردازیم و دلایل بروز ایرادات و راه‌های جبران آن را بررسی کنیم.یکی از بزرگ‌ترین و عمومی‌ترین عیوب کولر یک خودرو عدم خنک‌کردن آن است.

هر چند این مشکل می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد اما در اینجا برخی از آنها را مرور می‌کنیم. در شماره گذشته گفتیم قلب تپنده سیستم کولر کمپرسور آن بوده و این قسمت نقش اصلی را در به گردش در آوردن مبرد دارد. به همین دلیل در صورتی که این بخش به درستی عمل نکند و نتواند وظیفه خود را در به گردش درآوردن مبرد به خوبی بازی کند، خنک‌کنندگی سیستم کاهش پیدا می‌کند.

درست کارنکردن کمپرسور می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. در مرحله اول ممکن است تسمه آن شل بوده و کمپرسور کمتر از میزان معمول مبرد را پمپ می‌کند. در این حالت سرویس کار یا تسمه را عوض می‌کند یا آن را سفت کرده و تا حد مجاز کشش تسمه را کنترل می‌کند. انجام چنین کاری چندان هزینه‌ای ندارد. تسمه کولر نیز قیمتی نداشته و تنظیم و سفت کردن آن هم زمان و هزینه نمی‌برد.

اما گاهی عدم کار کردن کمپرسور از کلاچ یا همان بوبین آن بوده که نیرو را به درستی انتقال نمی‌دهد. در این مواقع نیز کلاچ یا تعویض شده و یا تعمیر می‌شود.کلاچ کولر چندان سیستم پیچیده‌ای نبوده و یک کلاچ مغناطیسی است که با جریان برق آهن‌ربا شده و نیرو را منتقل می‌کند. حال ممکن است در این جریان یا نحوه آهن‌ربا شدن این سیستم مشکلی به وجود آمده باشد که رفع آن چندان مشکل نیست. اما در بسیاری از مواقع شما در شتابگیری احساس می‌کنید که کولر خنک نمی‌کند. در حقیقت این عیب نبوده و در خودروهایی که همه چیز تحت کنترل ECU است این اتفاق می‌افتد. زمانی که شما قصد شتابگیری دارید یقیناً به تمامی‌قوای موتور نیاز دارید در نتیجه باید تمامی‌مصرف‌کننده‌ها برای همان چند لحظه‌ای که شتاب می‌گیرید قطع شوند.

یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ها همین کمپرسور کولر بوده که باید در این مواقع قطع شود. قطع کردن کمپرسور کولر و از مدار خارج کردن آن در این شرایط  کاملاً بر عهده ECU بوده و به صورت خودکار این اتفاق رخ می‌دهد تا تمامی‌توان موتور در این‌گونه مواقع در اختیار شما باشد.گاهی نیز اشکال از فن است. در بسیاری مواقع فن روشن نمی‌شود تا دما را پایین بیاورد. در این شرایط  باید دلایل عدم روشن شدن فن را کنترل کنید تا این عیب رفع شود. گاهی خود فن مشکل داشته و روشن نمی‌شود. گاهی فرمان روشن شدن آن داده نمی‌شود. گاهی هم در جریان فن مشکلی به وجود آمده است.

کنترل روشن شدن فن می‌تواند توسط مالک خودرو انجام شود اما بررسی مشکل آن بهتر است توسط متخصص انجام شود تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود.یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است باعث عدم خنک‌کاری مناسب کولر خودرو باشد، کثیف بودن پره‌های کندانسور است. همان‌گونه که پیش از این گفتیم، مبرد سرمای خود را در اوپراتور از دست می‌دهد و گرم می‌شود و به کندانسور می‌آید تا پیش از فشرده‌شدن در کمپرسور خنک شود. حال اگر هوای کافی در کندانسور جریان نداشته باشد تبادل حرارت به خوبی صورت نمی‌گیرد. در این مواقع فشار باد راه حل مشکل است. با فشار هوا کندانسور را تمیز کنید تا مشکل برطرف شود.

اما یکی دیگر از عیوب شایع، نوسان دور موتور در زمان استفاده از کولر است. این عیب دلایل زیادی نداشته ولی در خودروهای کاربراتوری و انژکتوری کاملاً متفاوت است. در تمامی‌خودروها در زمان گرفتن کولر دور موتور کمی‌افزایش پیدا می‌کند تا بتواند افزایش بار بر روی موتور ناشی از اتصال کمپرسور به موتور را جبران کند.

در حالت عادی دور موتور خودروی شما در حد 800 بوده که دور آرام است. زمانی که کولر را روشن می‌کنید این دور کاهش پیدا می‌کند. اما باید عاملی این دور موتور را افزایش دهد تا افت قدرت جبران شود. در خودروهای  انژکتوری این افت قدرت توسط استپر موتور و کمی‌تغییر زاویه دریچه گاز جبران می‌شود. در اصطلاح استپر کمی‌به خودرو گاز می‌دهد. اما در خودروهای کاربراتوری این جبران افت قدرت توسط یک شیلنگ وکیوم جبران شده که دریچه گاز را تغییر حالت می‌دهد.

اگر خودروی کاربراتوری دارید و در زمان استفاده از کولر دور موتور نوسان دارد حتماً موتور و کاربراتور خودروی خود را تنظیم کنید. اما اگر خودرویتان انژکتوری است باید دیاگ زده شود تا نحوه کار استپر موتور یا همان موتور پله‌ای کنترل شود. گاهی کثیف شدن موتور پله‌ای و تمیز کردن و شست‌وشوی آن این مشکل را  برطرف می‌کند. گاهی تعمیرکاران موتور پله‌ای را عوض می‌کنند که چندان هم کم هزینه نیست‌. دقت کنید در بسیاری مواقع تمیز کردن و کنترل جریان استپر این مشکل را برطرف می‌کند.

عیب دیگری که معمولاً در خودروهایی با موتور کم بازده‌تر و ضعیف‌تر به وجود می‌آید بالا رفتن آمپر آب است. بالا رفتن آمپر آب نشان‌دهنده بالا رفتن دمای موتور است. این وضعیت می‌تواند عیوب بسیار زیادی را به وجود آورد. اولین عیبی که بسیار نزدیک است سوختن واشر سرسیلندر است. همچنین خرابی سایر قطعات حساس به گرما از عوارض این عیب است. البته توجه داشته باشید نوسانات اندک در دمای موتور امری کاملاً طبیعی است و نباید چندان نگران آن بود اما اگر این مسئله ادامه پیدا کند می‌تواند خطرناک باشد. استفاده از کولر بار اضافه‌ای بر روی موتور تحمیل می‌کند اما این بار اضافه در آن حد نیست که باعث افزایش غیرقابل کنترل دمای موتور شود و سیستم خنک‌کننده خودرو باید بتواند همچنان از پس خنک‌کاری موتور برآید. برای رفع این مشکل باید دو بخش از سیستم خنک‌کننده را کنترل کنید: یکی رادیاتور و دیگری فن خنک‌کننده.اگر رادیاتور کثیف بوده نتواند به درستی تبادل حرارتی را انجام دهد و گرما را دفع کند این عیب حاصل می‌شود. برای رفع آن رادیاتور و مجاری آن باز شده و شسته می‌شود. مجاری آن باز شده و آب به درستی تبادل حرارت دارد. گاهی رادیاتور درست بوده ولی فن خودرو دچار مشکل شده نمی‌تواند به درستی هوا را بدمد. هر دو فن در خودرو بسیار با اهمیت هستند که دور گردش آنها نیز موثر است. باز هم برای این کار باید فن کنترل و چک شود. رله فن نیز در کارکرد آن بسیار موثر است. سوختن آن باعث از کار افتادن فن می‌شود.

گاهی کولر روشن است ولی ماشین گرم شده و آمپر آب بالا می‌رود. با تمام این شرایط فن‌ها در دور آرام  کار می‌کنند. باز هم باید علت را در فشنگی  سر کپسول جست‌وجو کرد.در مجموع توصیه می‌شود سیستم خنک کاری خودرو قبل از راه‌اندازی و استفاده از کولر به خصوص در خودروهای ارزان قیمت که چند سال از تولیدشان می‌گذرد، کنترل شود.اما در برخی از خودروها که مدتی از شارژ گاز کولر آنها گذشته است کم کردن گاز و خالی شدن گاز کولر (به شدت برای محیط‌زیست مضر است) بسیار شایع بوده و کولر کار نمی‌کند. در این شرایط باید کولر دوباره شارژ گاز شده و فشنگی روی کپسول چک شود. قبل از شارژ حتماً با سرویس کار توافق کنید که اگر شارژ گاز کولر کم شد باید پاسخگو باشد. همچنین تمامی‌اتصالات و مجاری را کنترل کرده و در صورت نیاز عوض کند تا شارژ کولر کم نشود.

به این نکته حتماً توجه کنید تا بعد از مدتی کوتاه مجبور نشوید دوباره کولر را شارژ کرده و آن را گاز کنید. هزینه هر بار شارژ کردن کولر  نزدیک 40 هزار تومان است.گاهی کولر قطع و وصل کرده و درست کار نمی‌کند. این مساله یا از اتصالات آن بوده یا از فشنگی قهوه‌ای رنگ آب است. در این مواقع فشنگی عوض شده و سیستم دوباره چک می‌شود.در بسیاری مواقع کولر از نظر بازده و کارکردش مناسب است ولی سر و صدای اضافی دارد. در این شرایط باید کاپوت را بالا زد و کولر گرفت. در محیطی آرام و کم سر و صدا این کار انجام شود. سپس به سر و صدای ایجاد شده و منشا آن دقت کنید تا معلوم شود عیب از کجاست. گاهی عمر تسمه کولر به پایان رسیده است و باید آن را تعویض کرد.

توصیه می‌کنیم از تسمه با کیفیت و خوب استفاده کنید تا مشکل ایجاد نکند. گاهی تسمه سالم است ولی تنظیم نبوده و صدای سوتی ایجاد کرده که در زمان کولر گرفتن ایجاد می‌شود. در این مواقع تسمه کمی‌سفت می‌شود تا این مشکل حل شود. از سفت کردن زیاد تسمه به شدت پرهیز کنید تا هم عمر تسمه کم نشده و هم بلبرینگ کمپرسور خراب نشود. گاهی خود کمپرسور در جای خود محکم نبوده و سر و صدا و ارتعاش ایجاد می‌کند. با آچارکشی و سفت کردن کمپرسور این مشکل در این شرایط حل می‌شود.

از بلبرینگ کمپرسور نام بردیم. یکی از عوامل بی‌صدا کار کردن سیستم کولر و کمپرسور همین بلبرینگ است. این بلبرینگ باید تحت فشار خاصی کارکرده تا عمر مناسبی داشته و خراب نشود. خرابی آن چندان هزینه بالایی برای تعویض ندارد (در خودروی پراید) در مجموع اگر کمپرسور خراب و شارژ کولر کم نشود بر طرف کردن سایر عیوب چندان هزینه‌بر نیست.

در پژو 206 گاهی کولر با دست شارژ می‌شود. یعنی شارژ گاز کولر بیش از حد می‌شود. در حالی که باید با دستگاه و  به صورت اتوماتیک انجام شود. گاهی دستگاه نیز کالیبره نبوده و ترازوی آن خراب است و در حقیقت تشخیص نمی‌دهد چند گرم وارد سیستم گاز شده است. در این مواقع وقتی کولر را روشن یا خاموش می‌کنید صدای سوت مانندی به گوش می‌رسد. وقتی شیر انبساط به درستی کار نکند این صدا ایجاد شده و زیاد بودن شارژ کولر نیز این عیب را ایجاد می‌کند.در بعضی مواقع کلاچ کمپرسور درگیر نشده و کولر وارد مدار نمی‌شود. این عیب در خودروهای مختلف دلایل مختلفی دارد. به طور مثال در پژو 206 ابتدا باید فیوز مربوطه را در جعبه فیوز چک کرد. اگر فیوز سالم باشد باید گاز سیستم را کنترل کرد. گاهی تخلیه گاز ناگهانی به دلیل نشتی یا ضربه در سیستم این عیب را به وجود می‌آورد. مشکل در سیم کشی و ایجاد قطعی در اتصالات و سیم‌ها نیز این مشکل را ایجاد می‌کند. در نهایت رله داخل BSI باید کنترل شده تا نسوخته باشد. در پراید باید اتصالات و فیوز چک شود. در سایر خودروهایی که مالتی پلکس نیستند این دو مورد باید کنترل شوند.

در بعضی مواقع اوپراتور یخ می‌زند. این مشکل کمی‌رایج بوده که باید برای رفع آن ترموستات را کنترل کرد تا معلوم شود درست کار می‌کند یا نه. اگر ترموستات خراب بود حتماً از نوع مرغوب آن استفاده کنید تا موردی در آینده برای خودرو به وجود می‌آید. ترموستات خوب و با کیفیت در پراید با نوع معمولی 30‌درصد اختلاف قیمت دارد.بعضی‌ها گلایه دارند هوای کولر دارای بوی خاصی بوده که مطلوب نیست. در این مواقع ابتدا اوپراتور را کنترل کرده و هوای خروجی آن پک می‌کنیم. علت این مساله جمع شدن ذرات ریزی در لابه‌لای پره‌های اوپراتور است. تمیز کردن اوپراتور با فشار باد راه حل این مشکل است. گاهی این بوی بد ناشی از جلبک‌های ریزی بوده که در لابه‌لای پره‌های اوپراتور رشد کرده‌اند. برای از بین بردن آنها باید اوپراتور با مواد مخصوصی شسته شود تا کاملاً تمیز شود.در نهایت باید به نکاتی برای بالا رفتن عمر کولر و کنترل آن اشاره کرد.

کولر را در دورهای بالا روشن نکنید. اگر دور موتور بالا است، کلاچ بگیرید سپس کولر را روشن کنید. روشن کردن کولر در دورهای بالا سبب میشود تا بلبرینگ کلاچ آن تسمه و حتی پولی آن خراب شود.در زمستان نیز کولر را روشن کنید تا سیستم فرسوده نشود. در همان لحظه که کولر را روشن کردید پنجره‌ها را بالا ندهید. بگذارید چند دقیقه کولر کار کند تا هوای اولیه خارج شود. در خودروی پراید در زمانی که کولر روشن است کمی‌ملایم‌تر رانندگی کنید تا واشر گلویی اگزوز نسوزد. سعی کنید تا بیشتر در جاده از کولر پراید استفاده کنید. در حالتی که از سوخت CNG استفاده می‌کنید سعی کنید کولر نگیرید.در نهایت استفاده از کولر کمی مصرف سوخت را افزایش داده و گاهی تا 10 درصد مصرف افزایش پیدا می‌کند.

منبع: دنیای‌خودرو- مهندس محمدحسن اسداللهی

Share

نظرات بینندگان


 1. +۱۱ Vote -1 Vote +1
  کورش
  ۱۳۹۱/۰۲/۰۳ - ۹:۵۱ ب.ظ

  با سلام از این مطلب مفید
  در قسمت آخر که فرموده‌اید در دورهای بالا کلاچ گرفته و کولر روشن شود، این موضوع با زمانی که در دورهای بالا کولر بصورت اتوماتیک روشن و خاموش می‌شود چه تفاوتی دارد؟ ماهیت هر دومورد یکی می‌باشد.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۶:۱۹ ب.ظ:

  با سلام. من تجربه ای در موردش ندارم ولی احتمالا چون مدتی گازو روغن راکد بوده و گردشی نداشته اگر ابتدا با دور بالا به حرکت دربیاد و کلاچ گرفته نشود که دور موتور کند شود فشار بالای گازو روغن باعث وارد شدن خسارت به کل سیستم از جمله کمپرسور خواهد شد. و بعد که بصورت اتوماتیک در دورهای بالا کولر عمل میکند روغنو گاز در مسیر گردش کرده و مسیر آماده پذیرش هر نوع فشاری هست.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  محمد امین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۵ ۱:۴۶ ب.ظ:

  سلام در مورد سئوالتون اگه درجه یا گیج به شیر کولر متصل کنید و فشار گاز را مشاهده کنید می‌بینید که در بار اول چون کولر خاموش بوده حجم گاز بسیار زیاد است بنابراین اگر یکباره با دور بالا کولر روشن شود امکان خرابی کولر بالاست ولی در بارهای بعدی با یک بار اتوماتیک کردن کولر و خنک شدن گاز حجم آن خیلی کمتر شده و فشار هم به سیستم کولر بسار پایین تر وارد می‌شود بنابراین در هنگام اتوماتیک کردن در راه خسارتی وارد نمی‌کند و بهتر است برای راه اندازی ابتدایی کولر از دور موتور آرام برای شروع استفاده کرد

  [پاسخ]

 2. Vote -1 Vote +1
  عباسي
  ۱۳۹۱/۰۲/۰۴ - ۵:۳۰ ب.ظ

  با سلام و تشكر
  گاز كوكر ماشين بنده خالي شده بود، بردم جايي شارژ كرد، حدود 10 دقيقه كار كرد ولي صداي ناهنجار زيادي به گوش مي رسيد، تعميركار گفت كمپرسور ايراد دارد ولي خنك مي كرد، كلا حدود نيم ساعت كار كرد، خاموش كردم ولي ديگر خنك نكرد، گازش هم خالي نشده، به همان تعميركار مراجعه كردم گفت كار من نيست، جاي مناسي هم هنوز پيدا نكردم، لطفا راهنمايي كنيد و آيا شما جايي براي تعمير كمپرسور مي توانيد معرفي كنيد يا خير؟ از توجه شما سپاسگزارم

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۴ ق.ظ:

  بروبه جاى كه ايرانى نباشد

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۴:۱۶ ب.ظ:

  ازقطع کن ساعتی کولراست به تعمیر کارکولر مراجعه کن

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ شهریور ۱۲ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ ق.ظ:

  سلام کولر ماشین منم همینطور بو بردمش پیش یه آقایی تو بابل کولر ایران عالی درست کرد الان چند ساله آخ نگفته اخ نگفت

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۵ام, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸ ق.ظ:

  نا شناس اگر کمپرسور مشکل دارد بدون هیجگونه خدج بی فایده کمپرسور را عوض کن چون افتا به خرج لحیم است موفق باشید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  مهدی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷ ق.ظ:

  با سلام کمپرسور شما قادر به گردش گاز نیست چون شما میگن موقع شارز گاز صدایی بدی میداد باید ببری بدی کمپرسورتو باز کنن

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱:۲۸ ب.ظ:

  سلام از سوزم اتومات است کمپرسور ایراد ندارد

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۳ ۱:۱۵ ب.ظ:

  سلام.من یه پژو پارس دارم.1 کولر ماشین کار میکنه اما با چندبار خاموش و روشن کردن دکمه کولر.2 چندروز پیش تو جاده بودم که یهو دور موتور اومد پایین و گاز نمیخورد و یه حالت ریپ داشت تازه کولر خاموش دمای ماشین پایین بنزین فول ولی اینجوری شد.لطفا راهنمای کنید.مرسی

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۶ ۲:۳۰ ب.ظ:

  کولر ماشین من هم سرد نمی‌کرد تو یه لوله گاز پر بود ولی تواون یکی لوله گاز نبود بردم نور یه شخصی بنام رضایی برام درست کرد که الان ۲سال راحت شدم دستش دردنکنه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۸ ۵:۰۴ ق.ظ:

  از سنسور پدال گازته کاری به کولر ندارم تا ایرادش بیشتر نشده درستش کن

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹ ق.ظ:

  احتمال دارد از درایر باشد . چک کنید .

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  رضا پاسخ در تاريخ خرداد ۶ام, ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ ق.ظ:

  کمپرسورقیچی شده بایدتعویض یاتعمیرشود

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  رضا پاسخ در تاريخ خرداد ۶ام, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵ ق.ظ:

  قیچی شدن وقتی اتفاق می‌افته که مایع مبردواردکمپرسورشود

 3. Vote -1 Vote +1
  سروش
  ۱۳۹۱/۰۳/۰۲ - ۹:۲۸ ب.ظ

  باسلام میخاستم بدونم روی پیکان هم میشه کولر نصب کرد یانه از این کولر‌های ابی رو نمیگم‌ها کولری منظور منه که مثل کولر بیه ماشین‌ها باشه
  ممنون میشم پاسخ بدید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ:

  اره چرا نشه فقط باید یه پولی وصل کنه به پولی دینامکت اگه فقط بتونی کمپرسوررو راه بندازی بقیش مشکلی نداره

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۹ام, ۱۳۹۵ ۸:۰۴ ب.ظ:

  سلام ارن میشه من یه پیکان دارم که کولر نصب کردم بهش ،وخیلی عالیه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سجاد پاسخ در تاريخ خرداد ۹ام, ۱۳۹۵ ۸:۱۲ ب.ظ:

  سلام بله میشه من دارم وکولرم نصب کردم

  [پاسخ]

 4. Vote -1 Vote +1
  یدالله
  ۱۳۹۱/۰۳/۲۹ - ۳:۱۹ ب.ظ

  سلام. چند هفته ای هست که چراغ چک ماشین(پراید) روشن می‌شه و خطا را معلوم می‌کنه که فن درست کار نمی‌کنه اما هیچ کس نمی‌تونه ایراد بر طرف کنه کلی هم هزینه کردم لطفا راهنماییم کنید که کجا مراجعه کنم. با تشکر

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  مجتبی پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۴۶ ق.ظ:

  با سلام.
  مقاومت فن چک بشه.روی دیاق فن بسته شده.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ابراهیم پاسخ در تاريخ خرداد ۷ام, ۱۳۹۴ ۱۰:۲۵ ق.ظ:

  منم دقیقا مشکل شما رو داشتم . از فیوزای پایینشه . آب خورده سولفاته کرده خراب شده . اتصال بدنه فنت ضعیفه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۵ام, ۱۳۹۶ ۴:۰۴ ب.ظ:

  داداش باطری ماشینو در بیار دوباره بنداز .حتما اتصالی دارع .واسع منم اینجوری شدع بود درس شد وقتی باطریشو در آوردم

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۶ ۲:۰۰ ب.ظ:

  درون اتاق داخل سیم کشی ای سی یو خازن داره اون سوخته

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ فروردین ۱۹ام, ۱۳۹۷ ۳:۲۹ ب.ظ:

  مقومت فن زیر همون فن میباشد معمولا از فیش متصل به مقومت میشن

  [پاسخ]

 5. Vote -1 Vote +1
  جواد شمس دانش
  ۱۳۹۱/۰۴/۲۹ - ۶:۳۸ ق.ظ

  اتومبیل من پژوپارس است بعداز خاموش کردن کولروهنگام استفاده ازفن بوی بسیار بدگردو خاک منتشر میشود .لطفا راهنمایی کنید.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۴۴ ق.ظ:

  سلام.برای رفع بوی بذ می‌تونید از یک اسپری کف خوشبو کننده استفاده کنید وآنرا داخل کانال‌های داشبورد تزریق کنید.ضمنا فیلتر تهویه اتاق رو هم حتما عوض کنید.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  مجتبی پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۵۰ ق.ظ:

  باسلام.ابتدا فیلتر تهویه اتاق رو تعویض کنید.وبعداز اون هم از اسپری کف خوشبو کننده داخل کانالهای داشبورد و اواپراتور تزریق شود.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۴ ق.ظ:

  دوست عزیز شما سیستم اوپراتور شما کثیف شده اگه توجه کنی یه شیلنگ درایر از اون خارج شده که اب اضافی خارج میشه اونو باز کن (کاورشو) کاملا بشورش درست میشه

  [پاسخ]

 6. Vote -1 Vote +1
  محسن
  ۱۳۹۱/۰۵/۲۳ - ۱۲:۲۳ ب.ظ

  موقع روشن کردن کولر صدای سوت می‌آید و کولر خنک نمی‌کند.
  با تشکر

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۴ام, ۱۳۹۳ ۵:۰۸ ب.ظ:

  سلام، باید بری فولی سر میلنگ رو عوض کنی احتمالاً منجید دور فولی پاره شده

  [پاسخ]

 7. Vote -1 Vote +1
  هادی
  ۱۳۹۱/۰۶/۱۶ - ۲:۱۰ ب.ظ

  موقعی که کولر میگیرم فن و کمپروسور و همه چی کار میکه ولی هوای سرد وارد کابین نمیشه! فن هواکش هم کار نمیکنه آیا علتش اینه؟

  [پاسخ]

 8. Vote -1 Vote +1
  مبین
  ۱۳۹۱/۰۷/۲۳ - ۳:۰۶ ب.ظ

  باسلام:آیابرای روشن کردن کولرپرایدبایدکلاج گرفت؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  mehr پاسخ در تاريخ فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۶ ب.ظ:

  روشن کردن کولر ربطی به کلاچ گرفتن ندارد . فقط در زمانی که با سرعت رانندگی می‌کنید و دور موتور ماشین بالاست قبل از اینکه کولر رو روشن کنید کلاچ را بگیرید تا دور موتور پایین بیاید تا رو کولر شما فشار نیاید.

  [پاسخ]

 9. Vote -1 Vote +1
  امير
  ۱۳۹۱/۱۲/۲۳ - ۸:۰۴ ب.ظ

  سلام براي روشن كردن كولر چرا بايد براي اولين بار كلاج رابگيريم چون در دفعات بعد اتومات قطع و وصل مي شود چرا؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  mehr پاسخ در تاريخ فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۱ ب.ظ:

  دوست عزیز باید به این نکته توجه کنید که که در این مطلب گفته شده که در دور موتور‌های بالا اگر خواستید کولر را روشن کنید کلاچ را بگیرید و به این خاطر هست که مثلا شما با سرعت 120کیلومتر و با دور موتور 2800 یا 3000 در حال حرکت هستید اگر با همین دور موتور کولر روشن کنید چون دور موتور بالا هست و کولر یکدفعه روشن میشود روی کمپرسور و سایر قطعات کولر فشار می‌اید و حکایت کلاچ گرفتن همان پایین اوردن دور موتور است نتیجه اینکه باید کولر را در دور موتور پایین روشن کرد . در مورد اتومات کولر هم که خاموش روشن می‌شود هم اگر خواسته باشیم مثال بزنیم میشه یخچال رو مثال زد که وقتی دمای یخچال به حد معینی می‌رسه و خوب خنک میشه موتور ان هم خاموش میشه توی ماشین هم همین اتفاق می‌افتد وقتی هوای کابین خنک میشود دیگر اتومات ، کولر را خاموش می‌کند

  [پاسخ]

 10. Vote -1 Vote +1
  عزیز
  ۱۳۹۲/۰۳/۰۷ - ۱:۴۱ ب.ظ

  سلام . چرا با وجود اینکه داخل کابین پراید من کاملا خنک نشده ولی در فاصله‌های کوتاه کولر اتومات OFFمیکنه . مرسی

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۱۰ام, ۱۳۹۵ ۲:۵۲ ب.ظ:

  سلام. یکی از دلایلش میتونه کم بودن گاز در سیستم کولر باشه و دلیل دوم میتونه خرابی سنسور ترموستات کولر باشه.

  [پاسخ]

 11. Vote -1 Vote +1
  شاهوار
  ۱۳۹۲/۰۳/۱۲ - ۹:۳۲ ق.ظ

  با سلام و تشکر فراوان، من تازه کولر ماشین(پراید) را گاز زدم، وقتی که روشن میکنم تا یک ربع خیلی خوب کار میکنه و خنک میشه اما بعد از حدود یک ربع از کار میافته، انگار که نه انگار کلید زرد فشرده شده ،بعد خاموش میکنم و بعد از نیم ساعت دوباره که کولر میگیرم بازم خوب کار میکنه تا یه ربع !! علت چی میتونه باشه؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۲:۵۲ ب.ظ:

  مشكل منم هست.لطفا راهنمايي كنيد

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۳ام, ۱۳۹۳ ۱:۰۰ ب.ظ:

  گاز کولرتون زیاده

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ:

  می‌تونه از گاز گرم هم باشه باید ببینید کندانسور یخ می‌زنه یا نه وقتی گاز کم باشه بعد از چند دقیقه کندانسور یخ می‌زنه و دیگه خنک نمی‌کنه و لی اگه کولر خاموش بشه و اوپراتور گرم بشه با روشن کردن کولر مشکل رفع میشه برای امتحان دور فنرو ببرید بالا یا موتورو درجا بزارید کار کنه یه کارتون جلو کندانسور بگیر اگه زمانها تغییر کرد گاز کمه اگه نه سنسورها قطع شده یا سوخته
  در ضمن هر جا من کندانسور نوشتم فکرکنم اشتباه نوشتم می‌خواستم بنویسم اوپراتور البته غیر از این مطلب

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۴ ق.ظ:

  جدای از مواردی که گفته شد یک علت دیگه هم می‌تونه داشته باشه و اون کیفیت گاز کولرتون هست . می‌دونستید خیلی از کولر سازها بجای گاز داخل سیلندرسون ترکیبی از نفت و بنزین دارن!! که جدای از خطرات فوق العاده در صورت تصادف باعث راندمان پایین کولر بعد از روشن بودن 30-60 دقیقه می‌شن البته اشباع خشک کن هم می‌تونه دلیلی بر کاهش کارایی کولر باشه

  Vote -1 Vote +1
  رضارض پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸ ب.ظ:

  اگه تسمه کولر شل نبود از باتری وفن رادیاتوراست برای کولر باتری باید ۶٠ امپر باشد

  Vote -1 Vote +1
  گیل سافت پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۵ ۱:۳۸ ب.ظ:

  از Expansion Valve باید باشه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۲۷ام, ۱۳۹۷ ۹:۰۱ ق.ظ:

  سانسور ترموستات کولرت خرابه یا قطعی داره

  [پاسخ]

 12. Vote -1 Vote +1
  اكرم
  ۱۳۹۲/۰۳/۲۱ - ۲:۵۳ ب.ظ

  مشكل شاهوار مشكل منم هست لطفا راهنمايي كنيد

  [پاسخ]

 13. Vote -1 Vote +1
  رضا
  ۱۳۹۲/۰۴/۱۰ - ۲:۱۳ ق.ظ

  اتومات خاموش و روشن شدن کولر با استفاده از کلاچ خود کمپرسور انجام میشه و به اصطلاح خودش اتوماتیک نیم کلاچ میکنه
  ولی در ابتدای روشن کردن اینطور نیست

  [پاسخ]

 14. Vote -1 Vote +1
  جواد
  ۱۳۹۲/۰۴/۱۲ - ۱۱:۴۷ ق.ظ

  باسلام تشکرازسایت بسیارخوبتون
  ماشین من پراید131مدل 91هستش وقتی کولر روشن میکنم بعدازچنددقیقه آمپراب ازحدمعمولی بالا میرودمشکل ازکجاس؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۲ ب.ظ:

  مشکل از هیچ جا نیس مهندسین زحمت کش سایپا نفهمیدن که اون فن اندازه ی گردو برا این خودرو مناسب نیس

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  FIFA = EA SPORT پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۶:۵۹ ق.ظ:

  جواد جان شما باید ترموستات ماشینتو عوض کنیو خنک ترین ترموستات که 65 هست بگیر بنداز رو ماشینت

  [پاسخ]

 15. Vote -1 Vote +1
  مهدی طباطبایی
  ۱۳۹۲/۰۴/۱۲ - ۱۱:۵۳ ق.ظ

  سلام لطفاراهنمایی کنیدوقتی کولرماشین(پرایدهستش) رو روشن میکنم بعدازچنددقیقه کارکردن کولرصدای شبیه تیک یا تق 30ثانیه 30ثانیه شنیده میشود آیاکولرمشکل پیداکرده یاطبیعی است

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۳ ۳:۰۵ ق.ظ:

  طبیعیه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱ ق.ظ:

  فکر کنم جنس پلاستیکهای بکار رفته در کولرت خوب نیست انبساط و انقباض حرارتی این صدارو ایجاد می‌کنه مشکلی نیست

  [پاسخ]

 16. Vote -1 Vote +1
  امیر حسین
  ۱۳۹۲/۰۴/۱۹ - ۱۲:۳۹ ب.ظ

  پراید‌هاچ بک دارم وقتی کولر را روشن می‌کنم ماشین لرزش داره علت آن چیست؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۰ ق.ظ:

  اگه ecu نتونه دور موتورتو تنظیم کنه موتور شروع به لرزش میکنه ولی اگه دور موتورت پایین نمیاد پولی کولر mis aligment شده وارتعاش و انبالانسی ایجاد میکنه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۱ ب.ظ:

  سلام کولر پراید من وقتی شارژ میکنی یک هفته خنگ میده ولی بعد از این باد گرم میزنه راهنمای کنید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۱۰ام, ۱۳۹۵ ۳:۰۵ ب.ظ:

  سلام. نشتی گاز داری

 17. Vote -1 Vote +1
  سواد
  ۱۳۹۲/۰۴/۲۲ - ۶:۲۸ ب.ظ

  سلام

  موضوع چراغ چک و داغ شدن پراید زیمنس مدل 89

  برای عیب ترموستات – درجه آب- فشنگی – مقاومت فن -رله دوقلو- عوض کردم ولی درست نشد فن در 90٪ کار می‌کنه و زیادخنک کنه 88٪ خاموش میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۶:۱۴ ب.ظ:

  گاز کولر زیاده ببرید کمش کنید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۲:۲۸ ب.ظ:

  سلام:چراغ چک درخرابی5قطعه روشن میشهECU 1و 2 کویل دوبل 3انزکتور 4سنسور اکسیزن 5شیربرقی کنیستر : اگرخودرو خوب کار میکنه احتمال زیاد برق +{سیم زرد با خط سیاه} شیر برقی تو مسیر قطع شده میتونی یه برق + از سنسور سرعت{ یا کیلومتر شمار که روی گیر بکس نصب میشه و نزدیکترین محل به این سنسوره وهر دو تا برقشون از رله دوبل که 12ولته وصل کنی} وظیفه شیر برقی بخارات بنزین جذب شده در مخزن کنیستر {مخزن سیاه کنار باتری} به مخزن ارامش انتقال میده (خدا نگهدار)

  [پاسخ]

 18. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۲/۰۵/۰۵ - ۹:۲۵ ق.ظ

  سلام . اینکه میگن کپسول خشک کننده یه بار مصرفه درسته یا نه؟ چون شنیدم اگه کپسول به هر دلیلی باز بشه دیگه قابل استفاده نیست و باید یه کپسول جدید خرید.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۷:۲۲ ب.ظ:

  سلام بدون استثنا بعد از باز شدن درایر باید اونو تعویض کرد.

  [پاسخ]

 19. Vote -1 Vote +1
  احمد
  ۱۳۹۲/۰۵/۱۲ - ۶:۱۶ ب.ظ

  ماشین من رو کولر جوش میاره

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۲۷ام, ۱۳۹۷ ۹:۰۰ ق.ظ:

  پره‌های رادیاتور کولرت خیلی کثیفه باید باز بشه بدی کارواش بشوره بعدش دوباره گاز کولر بزن درست میشه

  [پاسخ]

 20. Vote -1 Vote +1
  بهمن
  ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۴۳ ق.ظ

  باسلام -کولرماشین در حال کار دود سفید مثل بخار سرد بیرون میدهد . اشکال از کجاست

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۸ ق.ظ:

  کندانسور ماشینتو چک کن اگه گرد و خاک نباشه و دونه‌های شبنم هم نباشه داره نشت میکنه که خطرناکه

  [پاسخ]

 21. Vote -1 Vote +1
  قدیر امانی
  ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ - ۴:۲۲ ب.ظ

  من روی گاز سی ان جی کولر میگیرم متور خیلی راحت داره کار میکنه ایا مشکلی ایجاد میکنه؟در ضمن ماشینم پراید دوگانه سوزه شرکتیه .

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ ق.ظ:

  نه

  [پاسخ]

 22. Vote -1 Vote +1
  مهدی
  ۱۳۹۲/۱۲/۰۳ - ۲:۳۷ ب.ظ

  سلام . ممنون بد نبود دمتون گرم

  [پاسخ]

 23. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۹:۲۱ ب.ظ

  206 دارم.وقتی موتور سرده موقع کولر گرفتن صدای شدیدی میاد اما اگه همون موقع فرضا کولر رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم دیگه صدایی شنیده نمیشه .لطفا راهنمایی کنید مشکل چیه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷ ق.ظ:

  اگه صدا از تسمه‌ها هست برو و تنظیمش کن وگرنه بلبرینگ پولی کمپرسور خراب شده.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۵ ۹:۲۵ ق.ظ:

  تسمه کولر یا شل شده یا خراب

  [پاسخ]

 24. Vote -1 Vote +1
  رسول
  ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ - ۷:۴۹ ب.ظ

  سلام من کارم با ماشینه پراید میترسم کولر بگیرم میگن فشار به موتور باطری و دینامش میاد ایا راست میگن ؟چقدر در روز کولر بگیرم فشار رو ماشین نمیاد؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۶ ق.ظ:

  اگه مسافر کش داخل شهری خب فشار میاد همش هم درب باز و بسته میشه.
  ولی اگه تو جاده کار می‌کنی و سرعت بالا هست با خیال راحت کولر بزن نترس راحت باش.

  [پاسخ]

 25. Vote -1 Vote +1
  هامون
  ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ - ۱۰:۵۴ ب.ظ

  سلام’ماشین سورن من بیشتر اوقات وقتی شاسی ac کولر را میزنم کمپرسور وارد مدار نمیشه و دور موتور کم و زیاد میشه’ بعضی مواقع هم نرمال روشن میشه’ لطفا راهنمایی کنید’ممنون

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۳ام, ۱۳۹۳ ۱:۰۳ ب.ظ:

  استپر موتور خرابه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۵ ق.ظ:

  برو یه دیاگ بزن بهتره

  [پاسخ]

 26. Vote -1 Vote +1
  مجيد
  ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۰ ب.ظ

  پرايد كاربراتوري دارم تمام قسمتهاي خنك كننده سالمه اما خروجي سرد نيست. سوزن رو پايين ميدم هوا با فشار زياد خارج ميشه به نظر شما گازه يا هوا؟
  درضمن اگه سيستم نشتي داشته باشه هوا هم خالي ميشه؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۴ ق.ظ:

  اگه امکان داره دوست عزیز چند تا عکس از داخل کاپوت موتورت بگیر که سیستم کولر و شیلنگهای مربوط به کولر تو ش واضح باشه به ایمیلم بفرست ممون می‌شم h.abedinipour@gmail.com

  [پاسخ]

 27. Vote -1 Vote +1
  پالار
  ۱۳۹۳/۰۳/۰۵ - ۴:۵۱ ب.ظ

  با سلام.پراید مدل 88 وقتی دکمه AC را میزنم فن روشن میشه دور موتور تغییر میکنه صدای ماشین عوض میشه ولی باد گرم میده داخل ماشین.لازمه این رو هم بگم که من قبلا برای استفاده نکردن از کولر اون سوکت دو شاخه ای داخل کاپوت کنار هیدرولیک رو قطع میکردم و بعد از وصل کردن کولر راه میفتاد ولی حدودا یک هفته ای میشه که روشن نمیکنه.ماشین هم ضربه ای نخورده.با تشکر

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ فروردین ۲۳ام, ۱۳۹۴ ۹:۱۶ ق.ظ:

  سلام کولر رو که روشن میکنم باد خنک نمیاد ازچی میتونه باشه?

  [پاسخ]

 28. Vote -1 Vote +1
  عليرضا نجف ابادى
  ۱۳۹۳/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۰ ق.ظ

  با سلام خسته نباش ى. علت سوختن فيوز هنگام گرفتن کولر چيست ممنونم

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۲ ق.ظ:

  کولر شما به هر علت بار زیادی داره میکشه فیوز می‌سوزه یعنی فن کولر مشکل داره

  [پاسخ]

 29. Vote -1 Vote +1
  حسین
  ۱۳۹۳/۰۳/۰۸ - ۹:۵۶ ب.ظ

  باسلام
  پراید مدل 87 وقتی دکمه ac رو میزنم نارنجی میشه و یکی از رله‌های سه قلوی کولر وصل میشه ولی نه کمپرسور کلاچ میکنه و نه فن راه می‌افته.هر سه تا رله هم سالمند فیوزا هم سالمند.اگه میشه راهنمایی کنید یا یه نقشه ی سیم کشی برام بزارید.ممنون

  [پاسخ]

 30. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۳/۰۳/۱۳ - ۷:۱۸ ب.ظ

  سلام ماشین پراید من تا سرعت۸۰.۹۰ تاکولرش خنکه اما بالای ۹۰ تا کولر گرم میشه. علت چیه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ ق.ظ:

  دریچه‌ها ی هوای ورودی به داخل یا خرابه یا باز مونده البته از ecu هم می‌تونه باشه

  [پاسخ]

 31. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۳/۰۳/۱۸ - ۵:۳۲ ب.ظ

  با سلام پراید ۱۳۱ دارم کولرو گاز زدم الان کولر گاهی خنک میکنه گاهی نه یعنی انگار خاموش روشن نمیکنه یکسره کار میکنه تا سرماش از بین میره گاهی هم درست کار میکنه ایراد چیه ممنون

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۹ ق.ظ:

  فکر کنم گازشو چک کن

  [پاسخ]

 32. Vote -1 Vote +1
  داود
  ۱۳۹۳/۰۳/۲۱ - ۱۰:۳۲ ق.ظ

  با سلام
  در موقع استفاده از كولر دريچه هواي ورودي به اتاق بايستي باز باشد يا خير.
  با تشكر

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  حمید پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۰ ق.ظ:

  باید بسته باشه تا هوا داخل کابین سیرکوله بشه مگر اینکه هوا داخل کثیف باشه

  [پاسخ]

 33. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۳/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۳ ق.ظ

  سلام
  عیب کولر پراید کاربراتوری اینجانب اینه که کلید روشن و خاموش کولر از کولر جدا شده.
  یعنی بعد از تصادف و سیم کشی مجدد و نصب فن جدید سیم اتصال فن رادیاتور کولر یا همان کندانتسور رو پیدا نمی‌کنم
  همچنین کلید روشن خاموش کولر را فیش شو باز کردم همیشه برق داره چه چراغش خاموش باشه چه روشن .
  سیم مربوط به کولر از کجاها رفته
  وسایل و سنسورهای سر راهش چیه
  کسی بلده جواب منو بده

  [پاسخ]

 34. Vote -1 Vote +1
  کاظم
  ۱۳۹۳/۰۳/۲۵ - ۲:۱۸ ب.ظ

  سلام پراید کاربراتوری مدل82 دارم میخام کولرشو را بندازم فقط کمپرسور داره سیمکشی هم نداره بقیه وسایلش چیه چقدر هزینه میبره؟ باشکر از شما

  [پاسخ]

 35. Vote -1 Vote +1
  حسن
  ۱۳۹۳/۰۳/۲۵ - ۴:۱۷ ب.ظ

  ازاستن واچ میباشد

  [پاسخ]

 36. Vote -1 Vote +1
  حمید پیش بین
  ۱۳۹۳/۰۳/۲۷ - ۴:۳۸ ب.ظ

  با سلام، پراید 84 دارم چند وقته کولر که میگیرم آمپر بالا میره تا حد جوش و بوی بدی هم مثل حالتی که فن خالی روشنه میاد، چند روزه پیش تو جاده اهواز بدون کولر هم جوش آورد و چراغ آمپر هم روشن نشد خواستم ببینم علت رادیاتور یا واشر سرسیلندر ممکن سوخته باشه؟ با تشکر

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۴ ب.ظ:

  باید اتصالات قوی کنی اگه درست نشد مهره امپر عوض کن

  [پاسخ]

 37. Vote -1 Vote +1
  alireza۵۰
  ۱۳۹۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۵۶ ب.ظ

  سلام بنده خودرو 206تیپ دو دارم در هنگام کولر گرفتن گلاچ کولر در گیر نمیشه در ضمن در سیکل گاز وجود نداره باید چه مواردی را چک کنم

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۱۱ ق.ظ:

  ‘گازندارد.چون گاز که نباشد بوبین کمپرسورکلاج نمیکند

  [پاسخ]

 38. Vote -1 Vote +1
  لیلا
  ۱۳۹۳/۰۴/۰۱ - ۲:۴۸ ب.ظ

  ببخشید یه سئوال داشتم وقتی ماشین در محوطه باز مانده و داخل آن بسیار گرم شده است. چند دقیقه بعد از روشن کردن ماشین می‌توانیم کولر را روشن کنیم.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵ ق.ظ:

  حدود سه وچهاردقیقه بعدخیالتان راحت

  [پاسخ]

 39. Vote -1 Vote +1
  رسول
  ۱۳۹۳/۰۴/۰۱ - ۷:۰۹ ب.ظ

  با سلام
  کولر پراید من تازه گاز زدم خوب کار می‌کنه، سرد هم میکنه اما ترموستاتش زیاد نمیزاره روشن بمونه زود زود خاموش میکنه. 6 ثانیه کولر کار میکنه 12 ثانیه خاموش برای همین اتاق ماشین خنک نمیشه. بنظر شما ترموستات عوض بشه؟ عوض بشه گازش هم خالی می‌شه؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ شهریور ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۳ ب.ظ:

  تعويض ترموستات هيچ ربطي به خالي شدن گاز نداره در ضمن ميتوني فيشهاي ترموستا ت رو در بياري وجامپر(به هم وصل )کني

  [پاسخ]

 40. Vote -1 Vote +1
  مرتضی
  ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ - ۲:۰۱ ب.ظ

  سلام یه پرااید 88دارم موقع استادن باد گرم در میاد در حال حرکت این جور نیست باتشکر ازشما

  [پاسخ]

 41. Vote -1 Vote +1
  بهزاد
  ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ - ۳:۰۶ ب.ظ

  سلام من یه پراید 88دارم تازه گازگیری کردم وقتی کولرو روشن میکنم فن خنک کننده مثل وقتی کار میکنه که کولر روشن نیست یعنی بعد چند دقیقه خاموش میشه .آمپرم هم میاد از وسط میگذره لطفا راهنماییم کنید که فن خنک کننده باید با کولر یکسره کار کنه ؟

  [پاسخ]

 42. Vote -1 Vote +1
  آریا وصال
  ۱۳۹۳/۰۴/۰۴ - ۸:۵۲ ب.ظ

  سلام من یک دستکاه رانای lx دارم کمپرسور هر 25 ثانیه یکبار اتومات میکنه علتش چیه برنامه ECU را هم به روز کردم

  [پاسخ]

 43. Vote -1 Vote +1
  ابوطالب
  ۱۳۹۳/۰۴/۰۶ - ۶:۰۷ ق.ظ

  سلام مطالب خوبی بود دست شما درد نکنه .یه سوال داشتم من ماشین 405دارم وقتی کولر میگیرم ماشین از 80بیشتر نمیره یا فشار زیادی به موتور میاره علت چیه باتشکر مدلش 85تک سوخته

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۶ ب.ظ:

  سلام مال منم همین مدله همین مشکلم دارم هنوز نفهمیدم علتش چیه

  [پاسخ]

 44. Vote -1 Vote +1
  هادی
  ۱۳۹۳/۰۴/۰۶ - ۱۰:۰۸ ب.ظ

  با سلام وقتی کولرپراید استفاده میکنم وقتی راه میفتم ماشین زورمیزنه وترتر میکنه علت چیست درضمن درجه کولر هم پایینه باتشکر پاسخ دهید

  [پاسخ]

 45. Vote -1 Vote +1
  عليرضا
  ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ - ۱۰:۲۰ ب.ظ

  سلام وخسته نباشيد پرايدم ١٣٢مدل ٨٩ وقتي كولر ميگيرم امپرش بالا ميره فشنگي ترموستات عوض كردم حتي ميكانيك گفت از واشر سرسيلندرش واشر سر سيلندر هم عوض كردم ولي بازم امپر تا درجه يكي مونده تا اخري ميره چيكار كنم ممنون

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ شهریور ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۲ ب.ظ:

  مسير گردش اب مشکل داره احتمالا مشکل از رگلاتور گازه اگه گاز سوز باشه ولي من براي پرايد خودم ترموستات اب رو باز کردم حل شد

  [پاسخ]

 46. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۳/۰۴/۱۱ - ۱۱:۰۱ ق.ظ

  چرا ماشین امپر اب بالامیره تا وسط میاد یابعضی وقتها ازوسط هم رد میکنه .البته وقتی کولر میگیرم چکار کنم اینطور نشه

  [پاسخ]

 47. Vote -1 Vote +1
  حمید پیش بین
  ۱۳۹۳/۰۴/۱۱ - ۵:۱۱ ب.ظ

  پراید 84 که قبلا گفتم جوش میاره بردم تهران مکانیک 350 تومن خرج گذاشت رو دستم گفت واشرسرسیلندر سوخته بود وسرسیلندر تاب داشت و… درست کردم ولی ایرادش همچنان باقیه و با کولر جوش میاره، خواهش میکنم اگه میشه علتش رو بگید

  [پاسخ]

 48. Vote -1 Vote +1
  مصطفی ج
  ۱۳۹۳/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۵ ب.ظ

  سلام یه 405 دارم که جدیدا وقتی کولرو روشن می‌کنم صدای سوت شنیده می‌شود و ماشینم بد استارت می‌خوره باطری شم انگار شارژ نشده

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ تیر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۹:۴۳ ق.ظ:

  ازدینام هست

  [پاسخ]

 49. Vote -1 Vote +1
  ارزو
  ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۶ ب.ظ

  نمیدونم شماها چجوری کولرو میگیرید.
  منکه فقط دکمشو فشار میدم داخل.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ تیر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۹:۴۲ ق.ظ:

  شمامیتونید ولم کولرکه ازدرجه یک تاچهار هست کافیس بچرخانید

  [پاسخ]

 50. Vote -1 Vote +1
  افشین
  ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ - ۹:۳۷ ب.ظ

  با سلام وقتی دور موتور ماشین {پژو405} بالای 3000 میره کولر قطع میکنه تا از 3000پایین میاد دوباره وصل میشه آیا دوستان میدونن علت چیه؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۰ ب.ظ:

  طبیعیه که وقتی دور بالاس ecu کولر رو از مدار خارج میکنه تا به کمپروسور فشار نیاد اما دور حد آخر معمولا 4500 یا 5000 هست یعنی اونجا باید قطع کنه حالا چرا زود قطع میکنه شاید ایراد از ecu باشه

  [پاسخ]

 51. Vote -1 Vote +1
  وحيد
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ - ۸:۰۵ ق.ظ

  سلام ،
  لطفا راهنمايي كنيد. ماشين من پرايده من وقتي كولر رو مي زنم بعد از چند دقيقه كه خوب خنك مي كنه ديگه برودتش كم مي شه و عجيب اينكه دماي موتور يعني آمپر آب هم حتي از فصول سرما هم پايين تره يعني در مواقع عادي فن من بالاي مثلا 70 درصد روشن مي شد ولي الان با اينكه كولر روشنه آمپر از نصف هم پايين تره و فن هم روشن و سرما كولر هم پايين.

  [پاسخ]

 52. Vote -1 Vote +1
  مجتبی
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ - ۱:۳۶ ب.ظ

  سلام ماشین من 405 یورو4 میباشد لطفا راهنمایی نمایید هنگام کولر گرفتن داخل شهر دمای آمپر آب تا کجا بالا بیاد طبیعی است. تو یه پژو تاکسی دیدم با کولر گرفتن اصلا آمپر آب بالا نرفت .

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲:۱۹ ب.ظ:

  سلام
  چک کن احتمالا یکی از فن‌ها توی مدار نمیاد.که البته این اتفاق برای سمنهای ef7 خیلی میوفته و امکان داره خیلی موتور گرم بشه و شیر اطمینان کمپرسور عمل کنه و کلا گازش خالی بشه.
  وقتی کولر میگیری دور فن باید بره رو دورتند و دوتا فن همزمان تا روشن بودن کولر توی مدار قرار بگیرن.
  آمپر هم باید بین خط اول و وسط باشه که البته بستگی داره به گرمی‌هوا و تو جاهای خنکتر با کولر گرفتن ممکنه حتی آمپر روی خط اولی باشه.
  التماس دعا

  [پاسخ]

 53. Vote -1 Vote +1
  میثم
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ - ۵:۴۳ ب.ظ

  پراید مدل83
  سال گذشته سیستم کولر را سرویس کامل کردم (تعویض همه اتصالات) که حدود 400هزار تومان هزینه برداشت (البته کمپرسور رو دست نزدم چون سالم بود)

  تا دو روزپیش کولر عالی کار میکرد
  امروز گرم گرم هست و اصلاً خنک نمیکنه، بنظر گاز نداره چون کمپرسور وفن توی مدار میاد ولی باد کولر کاملا گرمه.

  یعنی ممکنه بیخودی وقتی ماشین خاموش هست و از کولر استفاده نمیشه گاز خالی بشه

  [پاسخ]

 54. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۳ - ۱۰:۱۰ ب.ظ

  سلام
  پراید 132 مدل 89 دارم ، چند روز پیش کولر ماشینو شارژ کردم همون روز کولر خنک میکرد ولی بعد چند روز که باز کولر گرفتم دیگه خنگ نمیکنه، سال گذشته هم شارژ کردم امسال که خواستم استفاده کنم گاز خال کرده بود مشکلش چیه؟

  [پاسخ]

 55. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۶ - ۱۲:۳۴ ق.ظ

  سلام وقتی کولر میگیرم سریع جوش می‌آره البته در حالت عادی هم با دمای بالا کار می‌کنه ولی به محض روشن کردن کولر آمپر تا حد نهایی مجاز و نزدیک خط قرمز هم میره! ممکن است واشر سرسیلندر سوزونده باشه؟(پراید 83 انژکتوری) ممنون

  [پاسخ]

 56. Vote -1 Vote +1
  مجید
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۷ - ۵:۲۸ ب.ظ

  با سلام و تشکر بابت مطلب کامل
  من مگان 88 1600 دارم تا حالا خوب کار می‌کرد داشتم روی دور بالای کولر تو گرمای جنوب رانندگی میگردم که ناگهان صدایی بدی مانند ضربه به موتور آمد خاموش کردم دوباره روشن کردم روشن شد ولی به محض اینکه کولر می‌گیرم همون صدا میاد و خاموش میشه.
  بنده کارم تو سیستان و بلوچستان و تعمیرات خوب برای مگان اینجا نیست_ اگر راهنمایی کنید ممنون می‌شم میخوام بیام تهران درستش کنم می‌ترسم توی راه خراب شه تو راه بمونم
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۴ ب.ظ:

  نه نگران نباش کمپروسور گیر کرده به خاطر همون ولی شانس آوردی که تسمت پاره نشده و ecu فورا تزریق سوختو قط کرده تا موتور خاموش بشه

  [پاسخ]

 57. Vote -1 Vote +1
  وحید
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۷ - ۷:۳۷ ب.ظ

  سلام به همه دوستان
  مطمئن مطمئن باشید که روشن کردن کولر هیچ ربطی به دور موتور نداره و هیچ اتفاقی برای کولر نمی‌افته،شما وقتی که با دور 1000 یا 3000 رانندگی میکنید کلاچ کولر مرتبا off و on میکنه،اگه بر اساس نظریه بعضی از دوستان باشه که باید بعد از هر بار off کردن کولر که توسط ترموستات انجام میشه یه بار کلاچ گرفت که ماشین داغون میشه،در ضمن من دیدم که حتی بعضیا موقع دنده عقب رفتن کولر رو خاموش میکنن که واقعا خیلی خنده داره،باید اینو مطمئن باشید تو هیچ جای دنیا از این حرفها نیست وخرافاته،با خیال راحت و توی هر سرعتی که احساس گرما کردین کولر بگیرید و لذت ببرید،در ضمن اگه از قدرت موتور ماشینتون ناراضی هستین میتونین گاز مایع ببندید،عدد اکتان بنزین توی بهترین جای اروپا 85 است ،درصورتیکه عدد اکتان گاز مایع 120 است و به همون نسبت قدرت وکشش ماشین بیشتر میشه و کولر هم بهتر کار میکنه،در مورد کارایی کولر توی مناطق مختلف هم که دوستان نظر گذاشتن باید اینو بدونیم که کولر توی مناطق گرم و مرطوب به مراتب بهتر از مناطق خنک و خشک جواب میده،دلیلش هم اینه که در مناطق مرطوب بدلیل رطوبت بالا رادیاتور کولر بهتر خنک شده و در نتیجه گاز کولر بهتر خنک میشه و کولر بهتر خنک میکنه،همین

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  علی پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۲ ق.ظ:

  کولرماشین من بعدازچنددقیقه کارکردن ازسمت کمپرسوریک دفعه صدای قطع ووصل کردن رله بصورت مداوم انجام می‌شود.وباگازدادن ماشین این صداقطع میشودودوباره این صدارامیدهد(ضمنا کولرازاول که روشن می‌کنم خنک نمی‌کند) لطفا راهنمایی فرمایید.

  [پاسخ]

 58. Vote -1 Vote +1
  بهروز
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۸ - ۳:۰۲ ق.ظ

  پراید 84 دارم کولر میزنم آمپر آب میر بالا تا حد جوش آوردن ترموستات عوض کردم.رادیاتور تمیز کردم.. گاز کولر خوبه.خواهشا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 59. Vote -1 Vote +1
  ساسان
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۸ - ۷:۱۸ ب.ظ

  سلام خسته نباشید پراید 132مدل 92دارم چراغ چکش بعضی وقتا روشن میشه بعضی وقتا خاموش بردم مکانیک سر در نیاوردم ماشینم خوب کار میکنه مشکلی نداره ولی هی روشن و خاموش میشه

  [پاسخ]

 60. Vote -1 Vote +1
  حسین م
  ۱۳۹۳/۰۵/۰۱ - ۳:۰۹ ب.ظ

  علت سوختن رله ی کولر در ماشین 405 چیه لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 61. Vote -1 Vote +1
  رضا
  ۱۳۹۳/۰۵/۰۲ - ۸:۰۳ ق.ظ

  باعرض سلام وخسته نباشید خودروی من آردی مدل 85است وقتی ازکولراستفاده میکنم خودرودچارافت سرعت وریپ ممیشود وتمامی‌مراحل که مربوط به تنظیم موتورواشرسرسیلندروغیره میشود راتست کردم که اشکالی نداشته اند ممنون میشوم که دراین خصوص رهنمایی بفرماید باتشکر

  [پاسخ]

 62. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ - ۷:۰۰ ب.ظ

  تروووووخدا کمک من استپ موتور عوض کردم اما چه فابریکش چه این یکی بازم با گرفتن کولر و در حرکت اگه کلاچ بگیرم دور موتور تا نیم پایین میاد و گاهی هم خاموش میکنه تو ترافیک هم خاموش میکنه با گرفتن کلاچ یا وقتی ماشین ایستاده اگه نیش گاز بدم دور موتور با نیش گاز مثلا تا 2 میره و بعد در زمان افت دور موتور تا نیم یا خاموش میکنه
  چه کنم؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  امین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۲ام, ۱۳۹۵ ۴:۵۱ ب.ظ:

  دوست عزیزبرای خاموش نشدن موقع کولرگرفتن اول ترمزبگیرتادورموتورکم بشه بعدکلاج بگیر.من امتحان کردم جواب داد

  [پاسخ]

 63. Vote -1 Vote +1
  حسن س
  ۱۳۹۳/۰۵/۰۷ - ۴:۰۶ ب.ظ

  بعضی موقع در حین رانندگی آمپر میره بالا،چک میکنم میبینم فن هم خاموشه..وقتی آمپر اومد پایین ماشین روشن میکنم درست میشه و فن کار میکنه…رله هم عوض کردم،تو رو خدا کمک کنید!

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷ ق.ظ:

  ماشینتو بفروش

  [پاسخ]

 64. Vote -1 Vote +1
  وحید
  ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ - ۱۱:۴۸ ق.ظ

  با سلام ، پراید 132 دارم تازه خریدم مدل 90 تا چند وقت کولرش خوب کار میکرد الان چند وقتیه عوض سرما گرما میده، علتش چی میتونه باشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 65. Vote -1 Vote +1
  مهدی
  ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ - ۴:۳۵ ب.ظ

  با سلام
  وقتی کولر ماشین من روشن هست و سرعت ماشین کم می‌شود بعضی مواقع ماشین خاموش می‌شود. استپر را هم تمیز کرده ام. علت چیست؟ لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 66. Vote -1 Vote +1
  سعید
  ۱۳۹۳/۰۵/۱۵ - ۱۲:۳۰ ب.ظ

  باسلام وقتی که کولر ماشینم روشن است ماشین آمپرش بالا میره مربوط به کولر است یا رادیاتور ممنون

  [پاسخ]

 67. Vote -1 Vote +1
  شهاب
  ۱۳۹۳/۰۵/۱۵ - ۱:۲۹ ب.ظ

  با سلام
  شاید این سوال من ناشی از حساسیت بیش از حد من روی ماشینم باشه ولی میخواستم بدونم وقتی ماشین را در حالت ac روشن خاموش کنیم چه مشکلی در دراز مدت پیش می‌آید؟
  در ضمن ماشینم سمند 87 ه.

  [پاسخ]

 68. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۳/۰۵/۱۸ - ۱:۲۴ ق.ظ

  ایا میشود روی خودروی. ون کولر گازی خانگی نصب کرد ممنون

  [پاسخ]

 69. Vote -1 Vote +1
  مجید
  ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ - ۱:۰۷ ق.ظ

  باسلام وخسته نباشید.
  پژو206 تیپ2 مدل 1384 دارم.کهتقریبادرمدت دوماه 3 عددبوبین سوزونده.بلبرینگ کمپرسور.تسمه دینام.کلاج کولر.پولی پایین .باتری.زغالهای دینام روعوض کردمه ولی متاسفانه هنوز مشکل رفع نشده.کولرسازمیگه مشکل برق داره و
  برقکار میگه برق ماشین مشکلی نداره
  درصورت امکان راهنمایی بفرمایید.
  باسپاس فراوان.

  [پاسخ]

 70. Vote -1 Vote +1
  احمد
  ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ - ۱:۴۴ ب.ظ

  با سلام
  خودرو من پژو 78 – 2000 هست که تازگی به کولرش گاز زدم و از نظر کمپرسور هم این اطمینان رو دارم که کاملا سالم هست مشکل نشتی هم از مدار گاز نداره و کندانسور هم حسابی تمیز کردم اما باز هم اون خنکی که اول داشت رو نداره .
  احتمال داره که روغن داخل کمپرسور زیاد باشه ؟؟؟ چون قبل از تزریق گاز مقداری روغن ریخت داخل کمپرسور !
  احتمال داره که درایر گرفته باشه ؟؟
  از دوستان خواهش میکنم اگه میتونید کمکم کنید .
  با تشکر

  [پاسخ]

 71. Vote -1 Vote +1
  اصلان ایل بیگی
  ۱۳۹۳/۰۵/۲۲ - ۸:۳۹ ق.ظ

  سلام
  ماشینم پراید 83 است , و مشکلم اینه که وقتی کولر روشن میشه خیلی نرمال کار می‌کنه , ولی پس از 30 دقیقه و یا کمی‌بالا پایین به تدریج دما کم میشه و باد گرم می‌زنه , و اگر تحمل بکنی دوباره شروع به خنک کاری می‌کنه و گهگاهی دگمه کولر و قطع و وصل می‌کنم صدای جیغ زدن از سمت موتور و زیر کاپوت مییاد که با قطع مجدد دکمه بر طرف میشه و دوباره چک میکنی تکرار نمی‌شه , لطفا راهنماییم کنید ؟ البته پیش تعمیر کار بردم گفت expantion valve خراب و گیر می‌کنه واسه همین اینجوری می‌شه ولی شک دارم که از اون باشه , نطر شما چیه ؟

  [پاسخ]

 72. Vote -1 Vote +1
  علی عزیزی
  ۱۳۹۳/۰۵/۳۱ - ۱۰:۲۰ ب.ظ

  سلام ببخشید من یه پژو پارس صفر گرفتم الان حدود 1000تا کار کرده اما وقتی کولر ازش میگیرم کولر به صورت غیر عادی روشن و خاموش میشه وگاهی یه دقیقه قطع میشه خاهشا راهنمای کنید علتش چیه?

  [پاسخ]

 73. Vote -1 Vote +1
  فرید
  ۱۳۹۳/۰۶/۰۵ - ۸:۲۸ ق.ظ

  با سلام من پراید 77 دارم
  ببخشید بلبرینگ سر کمپرسور باید تعویض بشه، فقط نکته اینجاست که میگن باید گاز کولر را کامل خالی و دومرتبه پر کنی، گاز کولر جدیدا شارژ شده، من باید چیکار کنم که این هزینه اضافی را پرداخت نکنم. خواهشا راهنمایی فرمایی.

  [پاسخ]

 74. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۳/۰۶/۰۵ - ۲:۰۸ ب.ظ

  سلام.کولر پژو پارسم بعد از چند دقیقه سرما باد گرم میده ولی کلید a/c همیشه روشنه.وقتی کلید درجه رو خاموش روشن میکنم میگیره ولی بعد چند ثانیه باز باد گرم میده.چند جا رفتم نشون دادم گفتن از کلیدشه..چند بار کلیدو در اوردیم ولی باز خوب نشد.دیگه نمی‌دونم چی کار کنم….

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲:۲۱ ب.ظ:

  با سلام لطفا راهنمایی کنید چون من هم این مشکل رو دارم.
  ممنون

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ:

  سلام. منم این مشکل رو داشتم با 206 نمایندگی کلا کامپیوترشو عوض کرد درست شد. ناگفته نمونه نصب دزدگیر این بلا رو سرش آورد

  [پاسخ]

 75. Vote -1 Vote +1
  ali
  ۱۳۹۳/۰۷/۱۷ - ۱۰:۴۷ ق.ظ

  باسلام من 405مدل 90دارم بخاریشو روشن میکنم اصلا گرم نمیشه مشکل از کجا میتونه باشه؟

  [پاسخ]

 76. Vote -1 Vote +1
  عزیزی
  ۱۳۹۳/۰۷/۲۱ - ۲:۰۴ ب.ظ

  با سلام
  ماشین من خودرو پرایده 131 اس یی موقع استارت زدن دور موتور میره رو 3 و یه روزایی وقتی میخوام پارک کنم و دنده یک هستم باز دور موتور خیلی بالا میره!لطفا راهنماییم کنید با سپاس

  [پاسخ]

 77. Vote -1 Vote +1
  عباس
  ۱۳۹۳/۰۸/۰۵ - ۹:۴۰ ق.ظ

  با سلام
  خودرو من pk هست وقای در جا کار میکنه یا داخل شهر با‌هاش در حرکت هستم آمپر بالا میاد و جوش میاره حتی در فصل سرما ولی وقتی تو جاده میرم اصلا این طور نیست علتش رو از هرکی میپرسم نمیدونه خواهشمند است راهنماییم کنید
  با تشکر

  [پاسخ]

 78. Vote -1 Vote +1
  مهدی
  ۱۳۹۳/۰۹/۲۱ - ۱۱:۳۷ ب.ظ

  فن ماشینم پژو پارس مدل 85 دیر عمل میکنه چکار کنم راهنمایم کنید خواهشن

  [پاسخ]

 79. Vote -1 Vote +1
  reza
  ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ - ۲:۰۷ ب.ظ

  ایا اگر ماشین خاموش باشد میتوان از شارژ ان برای شارژ کردن پمپ باد استفاده کرد

  [پاسخ]

 80. Vote -1 Vote +1
  محمود
  ۱۳۹۳/۱۲/۰۱ - ۷:۴۴ ب.ظ

  ﺳﻤﻨﺪﺩﺍﺭﻡ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺑﺨﺎﺭﻱ ﻛﺮﻓﺘﻢ ﻭﻟﻲ ﻓﻦ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻳﻚ ﺳﺮﻩ ﺷﺪﻩ ﻣﻦ ﺭﺍ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨيد

  [پاسخ]

 81. Vote -1 Vote +1
  مجید
  ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ - ۸:۲۴ ب.ظ

  با سلام چند شب پیش دکمه ac روشن بود و درجه بخاری هم ردی یک استارت زدم این کار به موتور صدمه میزنه

  [پاسخ]

 82. Vote -1 Vote +1
  سوری
  ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ - ۱:۴۲ ق.ظ

  سلام …۲۰۶ اتومات دارم گاهی روشن که میکنم ماشین شروع به لرزش شدید میکنه و یه چراغ زرد رنگ که مربوط به برق هست روشن میشه و الارم میده شمع ماشین و شیر برقی رو عوض کردم و مشکل هنوز وجود داره …والا دیگه خسته شدم کلی خرج کردم آخر هم درست نشده .لطفا کمک کنید…ممنونم

  [پاسخ]

 83. Vote -1 Vote +1
  صادق
  ۱۳۹۴/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۸ ب.ظ

  ماشين سمند اي اف سون دارم كمپرسور كولر اصلا درگير نميشه چند تعميركار هم ديدن كل فيوزها رو چك كردن حتي دياگ هم زدن ولي هنوز مشكل حل نشده الان بهم گفتن يه ماشين مثل خودت پيدا كن كه سيستم برق يكساني داشته باشه تا سي انسي اون رو روي ماشينت بزاريم ببينم مشكل حل ميشه يانه نظر شما چيه

  [پاسخ]

 84. Vote -1 Vote +1
  علي عطاردي
  ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۹:۳۸ ب.ظ

  سلام دوست عزيز ماشين من پژو ٢٠٠٠ حدود ١٥الي ٢٠ روز پيش گاز كولر زدم خيلي خنك ميكرد اما امروز وسط جاده كولر ديگه خنك نكرد چند بار خاموش كردم بعد درست شد اما بعد مدتي باز اين مشكل پيش اومد امكان داره گاز كولرم نشت كرده باشه و خالي شده ؟ ممنونم اگه راهنمايي كني

  [پاسخ]

 85. Vote -1 Vote +1
  marfa
  ۱۳۹۴/۰۲/۱۲ - ۸:۰۱ ب.ظ

  با سلام پژو 405 مدل 90 دارم دوگانه کار خانه وقتی کولر روشن میکنم یکسره میشه قطع نمی‌کنه خیلی ممنون راهنمایی بفرمایید

  [پاسخ]

 86. Vote -1 Vote +1
  jalal
  ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۲:۴۰ ب.ظ

  سلام یه دوستی داشتم دیدم به جای اینکه کمپرسور ماشین رو با تسمه به میل لنگ وصل کنه رفته بود یه دینام کولر آبی نصب کرده بود و برق 220 اون رو هم از طریق اینورتور می‌گرفت این کار باعث می‌شد موقع کار کردن کولر به ماشین فشار نیاد در نتیجه ماشین داغ نکنه و مدت زمان بیشتری بتونی کولر با خیال راحت بگیری اما امروز خواستم این کار رو بکنم یه برق کاری گفت برا شدن که میشه ولی نمی‌دونم دور دینام کولر آبی برا این کار کافی باشه یا نه به اون دوستم هم دستررسی ندارم تا بپرسم خواستم ببینم کسی می‌دونه یا نهممنون

  [پاسخ]

 87. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۲/۳۱ - ۳:۴۹ ب.ظ

  کولر پرایدم کار نمیکرد بردم تعمیر گفتن شیلنگ نزدیک اگزوز سوراخه وتعویض کرد وگاز را پر کرد وکولر چند دقیقه کار کرد واز کار افتاد ،گفتن که موقعی که شیلنگ سوراخ بوده کولر گرفتی گردو خاک رفته تو کمپرسور چون صدای وحشتناکی میداد،حالا امسال میخام ببرم درستش کنم میترسم وارد نباشن والکی خرج رو دستم بذارن،شما جای معتبر سراغ دارید در شرق تهران ممنونم

  [پاسخ]

 88. Vote -1 Vote +1
  سجاد
  ۱۳۹۴/۰۳/۰۲ - ۶:۵۰ ب.ظ

  سلام من یه پیکان مدل 83 دارم که روش کولرگذاشتم،ولی موقع درجا کارکردن آمپرآب بالا میره،درضمن جلوی رادیات فن کولرپرایدنصب شده،ولی بازم آپربالا میره ،لطفا راهنماییم کنیدچیکارمیتونم بکنم؟

  [پاسخ]

 89. Vote -1 Vote +1
  علي
  ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۲:۴۵ ب.ظ

  ايا دور کارکرد کولر روي مصرف يا کارکرد ماشين تاثير ميزاره

  [پاسخ]

 90. Vote -1 Vote +1
  رضا
  ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۱ ق.ظ

  باسلام من یه پرایدمدل۸۷دارم مشکلش کم شدن اب رادیاتورهستش.درب رادیاتورعوض کردم.منبع انبساط عوض کردم.رادیاتورم نشتی نداره امادرست نشده لطفاراهنمایی کنید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۴ ۸:۵۸ ق.ظ:

  واشرسوزوندی

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۶ ۲:۲۸ ب.ظ:

  واشر سرسلندت حتما سوخته

  [پاسخ]

 91. Vote -1 Vote +1
  نیما
  ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۱۲:۵۰ ب.ظ

  سلام من یه 405 دارم کولرش خوب کار می‌کرد تا اینکه باطری ضعیف شد بردمش باطری رو عوض کردم باطری که عوض شد کولر دیگه کار نکرد باطری ساز گفت چون باطری ضعیف بوده کل گاز خالی شده می‌خواستم بدونم چون می‌خواست 90 تومن پول گاز زدن رو از من بگیره این رو گفته یا واقعا همچین چیزی امکان داره ؟

  [پاسخ]

 92. Vote -1 Vote +1
  شهرام
  ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۲:۳۸ ب.ظ

  سلام ماشین من پرایدمدل 84هست وقتی کولرروشن میکنم قدرت ماشین خیلی زیاد کم میشه میشه لطفابگین مشکلش چیه.وقتی هم رو دورکم سلو کارمیکنم کمپرستور صدا میده یکم که گاز میدی صداش قطع میشه

  [پاسخ]

 93. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۳/۱۱ - ۱۲:۲۵ ق.ظ

  سلام من یه پراید مدل 85 دارم وقتی کولر میگیرم آمپرمیاد بالای خط وسط وماشین حرارت زیادی پیدا میکنه وباد کولر هم گرم میشه یعنی خنکیش رو ازدست میده لطفا راهنمایی کنید آیا از فن کولرشه یا از رله یاجای دیگه درضمن از موتور به بدنه سیم وصل نکردم

  [پاسخ]

 94. Vote -1 Vote +1
  رامین
  ۱۳۹۴/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۹ ق.ظ

  پراید کاربرات. علت کار نکردن فن از رله فن میتونه باشه؟؟؟ یا علت‌های دیگه به جز سوختن فن چی میتونه باشه که در هر حالتی فن کار نمیکنه؟؟

  [پاسخ]

 95. Vote -1 Vote +1
  مسعود
  ۱۳۹۴/۰۳/۱۵ - ۶:۳۱ ب.ظ

  سلام سمند 84 دارم وقتی حدود 10 دقیقه در جا از ماشین کولر میگیرم ماشین گاز نمیخوره وبسیار بد کار میکنه وخاموش میشه وباید یه ساعت بمونه تا روشن بشه پمپ بنزین عوض کردم … وایر عوض کردم ..استپر شستم فرقی نکرد

  [پاسخ]

 96. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۳/۱۵ - ۷:۲۵ ب.ظ

  عزیزم آدرس تعمیر کار در بابل را بنویسید ممنونم

  [پاسخ]

 97. Vote -1 Vote +1
  مهدی
  ۱۳۹۴/۰۳/۲۵ - ۱۲:۵۵ ب.ظ

  با سلام
  یک سوال آیا از کمپرسورهای ماشین‌های دیگر میتوان روی پراید نصب کرد؟

  [پاسخ]

 98. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۳/۲۹ - ۲:۲۴ ق.ظ

  باسلام پی کی کاربرات دارم 82 وقتی کولر می‌گیرم ماشین تو جاده خاموش میشه و سه چراغ باطری روغن و آب روشن میشه و هرچی استارت میزنم روشن نمیشه باید یکساعت بگذره بعد با گاز دادن زیاد روشن بشه ایراد از کجاست

  [پاسخ]

 99. Vote -1 Vote +1
  علیرضا
  ۱۳۹۴/۰۴/۰۱ - ۳:۲۳ ب.ظ

  سلام دوستان چند تا راه بهتون میگم برای خنک شدن عالی پراید
  1 تعویض فن کولر 15توربو در صورتی که فن کولر ماشین شما 6 هستش .
  2 سیستم فن رادیاتور پراید دو دور هستش که در صورت نیاز از دور دوم استفاده میشه شما میتونید برای باز دهی بهتر و خنک تر شدن موتور سیستمه فن و دستی بکنید و دور دوم همیشه کار بکنه . 3 همیشه برای گاز زدن به کولر از گازی استفاده کنید که تویه اتوبوس‌های مسافر بری استفاده میشه .
  4 موتور کولر پراید دو نوع هستش ( ساندن ژاپن و سامسونگ چین ) اگه موتور کولر ساندن باشه راهایی وجود داره برای خیلی خنک تر شدن سرما . ولی اگه سامسونگ چینی باشه هیچ کاری نمیشه کرد .
  5 یکی از مشکل‌هایه بچه‌ها اینه که میگن وقتی شتاب میگیریم باده گرم میزنه وقتی کولر روشن هستش دوره موتور نباید بالاتر از 3000 تا بره چون سیستم کولر قطع میشه برای خنکی بیشتر سعی کنین
  دوره موتور ثابت روی 2 تا 3 نگه داشته بشه .
  5 تعویض فن اتاق دو موتوره و سیستم گردشیه دریچه‌هاااااا
  ببینین بچه‌ها من نه کارشناسم نه چیزی دیگه ای فقط چون خودم با گرما مشکله زیادی دارم همه این راحه حل‌ها رو تا اخرش رفتم
  ببینین من همه یه این کارارو انجام دادم بی نهایت راضی هستم وقتی کولر میگیرم از شدت سرما ac رو خاموش میکنم درجه اب به هیچ عنوان از یه خط بالاتر نمیاد این باعث میشه بورودت هوا داخل ماشین عالی بشه تویه دمایه 44درجه کولر گرفتم فن رویه درجه دو بود از شدت سرما وقتی دستمو جولویه دریچه کولر میگرفتم رنگ دستم به حالت کبودی میشود و سرر میشود .
  در کل اینا اخرین راهه برای خنک تر شدن کولر پرایده
  در ضمن من موتور کولر ماشینم ساندن ژابن ه
  فدایه همتون

  [پاسخ]

 100. Vote -1 Vote +1
  ملک
  ۱۳۹۴/۰۴/۰۲ - ۸:۳۲ ق.ظ

  سلام ، کولر ماشینم (405) سال قبل خیلی خوب کار می‌کرد ، امسال روشنش کردم خنک نمیکرد نشون دادم گفتن گازش کمه و برام شارژش کزدن ولی دوباره خالی کرده مشکل از چی می‌تونه باشه ؟ لطفاَ راهنمایی کنید تشکر

  [پاسخ]

 101. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ - ۲:۴۱ ب.ظ

  ماشین ما پراید است خودشم کاربراته وقتی کولرشو رو شن میکنیم فنش هم روشن میشه انقدر مناشین و سرد میکنه که امپر ماشین تا 0 میرسه چیکار کنیم وقتی که کولر و رو شن می‌کنیم فن روشن نشه ماشین خراب میشه

  [پاسخ]

 102. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ - ۲:۴۴ ب.ظ

  یکی یم وقتی کولر ماشی نو روشن میکنیم ماشین دورش خیلی کم میشه بعضی وقتا هم خاموش میشه

  [پاسخ]

 103. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ - ۲:۵۱ ب.ظ

  یه توصیه برای همه ماشین‌های ایرانی ظرفیت کولر و ندارن

  [پاسخ]

 104. Vote -1 Vote +1
  امید
  ۱۳۹۴/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۳ ب.ظ

  سلام با تشکر از دوستان که راهنمایی میکنن.عرض به حضورتون من ماشینم پراید 88 گاز کولرم کامله.مشکل اینجاس که کولر که میگیرم خنک میکنه اما دمای اب میره یکم از وسط بالاتر که تو این شرایط راندمان پایین میاد.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  [پاسخ]

 105. Vote -1 Vote +1
  محمد حسین
  ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ - ۲:۳۴ ب.ظ

  با سلام سه روز پیش کولر ماشین خاموش و روشن (باد سرد و گرم) می‌زد امروز که کولر زدم فقط باد گرم می‌زند مشکل چی می‌باشد گاز هم تازه اضافه کردم با تشکر
  ماشین پراید

  [پاسخ]

 106. Vote -1 Vote +1
  مرتضی
  ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ - ۹:۳۳ ب.ظ

  سلام
  آقا من یه پژو 405 دارم درحالت عادی وقتی کولرمیگیرم داغ نمیکنه ولی تومسافت طولانی آمپرآب بالا میادوچراغ استپ روشن میشه .وبه محض خاموش کردن کولر آمپرمیادپایین .لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 107. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ - ۳:۴۹ ب.ظ

  کولر ماشین ما اف ان نمیکنه و یکسره کار میکنه چیکار کنیم گاز هم زدیم

  [پاسخ]

 108. Vote -1 Vote +1
  مرتضی
  ۱۳۹۴/۰۵/۰۲ - ۵:۰۴ ب.ظ

  سلام
  کولرپرایدم درحالت روشن کارمیکنه وهواشم سرده به محض اینکه میخوام حرکت کنم قط وصل میشه اظافه کنم اگه دور گازم از 2بیشتر نشه قط وصل نمیشه علت چیه لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 109. Vote -1 Vote +1
  مرتضی
  ۱۳۹۴/۰۵/۰۲ - ۵:۰۷ ب.ظ

  سلام
  کولرپرایدم درحالت روشن (بدون حرکت) کارمیکنه وهواشم سرده به محض اینکه میخوام حرکت کنم قط وصل میشه اظافه کنم اگه دور گازم از 2بیشتر نشه قط وصل نمیشه علت چیه لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 110. Vote -1 Vote +1
  وحید
  ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ - ۶:۴۹ ب.ظ

  سلام
  پراید مدل 93،از همون روزهای اول زمانی که کولر روشن میشه گاهی برای چند ثانیه صدای سوت به گوش میرسه زمانی که در جاده نیز بدون کولر سرعت بالای 110 میره این صدا به صورت ممتد پخش میشه.علت چیست؟ممنون از راهنماییتون

  [پاسخ]

 111. Vote -1 Vote +1
  احمد
  ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ - ۷:۴۸ ق.ظ

  سلم کولر ماشینم سمند 87 دگمه کشوی درحه آخر کار میکند درجه کم کار نمی‌کند لطفا

  [پاسخ]

 112. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۵/۲۱ - ۱:۲۷ ب.ظ

  باسلام
  ماشین من دوو سی یلو هستش زمانی که کولر میگیرم کمپرسور کولر صدای بدی میده مکانیک میگه که کمپرسورت باید تعمیر بشه میخواستم ببینم دوستان کسیو سراغ دارن که تعمیر کار کمپرسور سی یلو باشه؟
  ترجیحا کرج یا تهران

  [پاسخ]

 113. Vote -1 Vote +1
  بیژن
  ۱۳۹۴/۰۵/۳۰ - ۱:۲۹ ب.ظ

  سلام.پراید۹۰دارم وقتی کولر استفاده میکنم زور ماشین کم میشه مخصوصا توسرعت وسربالایی.لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  [پاسخ]

 114. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ - ۴:۵۵ ب.ظ

  سلام من یه 405 دارم که مدتیه وقتی کولر میگیرم اتومات کولر ه سره قطع و وصل میکنه پیش هرکی هم بردم 100 تومن گرفت اما درست نشد گازشم شارژ کردم اما نشد. لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 115. Vote -1 Vote +1
  مهدي
  ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ - ۸:۰۴ ب.ظ

  سلام من مگان ٢٠٠٠ وارداتي مدل ٢٠٠٦ دارم.
  كمپرسور كولر عوض كردم كولرو گاز كردم، سنسور فشار گاز كولر عوض كردم. اما همچنان كولر زير بار نميره و روشن نميشه. اگر از دوستان كسي راه حلي داشته باشه ممنون ميشم بگيد

  [پاسخ]

 116. Vote -1 Vote +1
  خارگی
  ۱۳۹۴/۰۶/۰۴ - ۱۲:۲۹ ق.ظ

  سلام.موقعی که کولر پراید رو روشن میکنم داخل اتاق یه صدایی مثل بلبرینگ میاد تاحدی که لرزش رو احساس میکنم یه صدایی مثل غرغر کردن بلبرینگ چرخ میده از کولر که در میارم صدا قطع میشه هر چقدر داخل صدا زیاده کاپوت که بالا میزنی متوجه صدا نمیشی لطفا دوستان راهنمایی کنین تشکر

  [پاسخ]

 117. Vote -1 Vote +1
  یه بنده خدا
  ۱۳۹۴/۰۷/۱۰ - ۲:۳۵ ب.ظ

  سلام من پراید کاربراتوری دارم کولر و که روشن میکنم کمپرسور روشن نمیشه میخوام بدونم مشکل از کجاس.کل فنا هم کار میکنه.برق مستقیم زدم سر کمپرسور خنک کرد

  [پاسخ]

 118. Vote -1 Vote +1
  حسین
  ۱۳۹۴/۰۸/۰۶ - ۴:۵۴ ب.ظ

  سلام خدمت دوستان ماشین من پژو2000 مدل 80 وقتی فن رو روشن میکنی یا کولر میگیری بعد از چند ثانیه یا دقیقه قطع میشه بعد باید بزنی رو داشبورد چند بار محکم تا درست شه مشکل کجاست؟

  [پاسخ]

 119. Vote -1 Vote +1
  محمدی
  ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ - ۹:۱۹ ق.ظ

  با سلام وخسته نباشید

  من میخواستم تسمه کولر را کمی‌شل کنم (پراید 131دوگانه سوز) اما پیچ عمودی که اچار شماره 10میخوره وطبق تصاویر که در اینترنت بود این پیچ عمودی را برای خودرو مذکور ندیدم لطفا با تصویر محل پیچ رگلاژ را نشان بدهید.متشکرم

  [پاسخ]

 120. Vote -1 Vote +1
  علی سبکتکین
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۶ ب.ظ

  فن‌های جلوی رادیاتور آردی بیش از حد روشن و خاموش میشه و باعث میشه که باطری رو ضعیف کنه. مشکلش چی هست؟ ممنون از راهنماییتون

  [پاسخ]

 121. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۸ ق.ظ

  سلام علت تخليه گاز از سوزن كومپرسور كولر چيست

  [پاسخ]

 122. Vote -1 Vote +1
  شهرام
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۲:۵۸ ب.ظ

  سلام خدمت دوستان من یه سمند ای اف سون دارم تو دور 1.2.3فن کولر کار نمیکند اما وقتی فنو میذارم دور 4 اون صدای تق اولیه که کولر شروع به کار میکنه میاد و کولر کار میکنه و خنک میکنه میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

  [پاسخ]

 123. Vote -1 Vote +1
  مهران
  ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۲:۳۱ ب.ظ

  سلام 206 تیپ 2 دارم نمایندگی شماره 1 به علت افت شتاب و کپ کردن سیستم کوئل را کلاً عوض کرد تحویل گرفتم بعد دو روز حالا کولر روشن میکنم کار نمیکنه میتونه ربطی داشته باشه؟؟

  [پاسخ]

 124. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۸:۵۵ ب.ظ

  سلام دوستان.من یک پراید۱۳۲مدل ۹۰دارم.کولرش خوب سرد نمی‌کرد.تعمیرکار.بازدید.کرد گفت کمپروسرت.جنس چینیه.وضعیفه.منم کمپرسوررو عوض کردم.واز این پیستون دارا کره ای استوک گذاشتم.و ماشینو
  گازشم کردم.ولی سرمای خوبی نداشت.نسبت به اینکه کمپروسرشو قوی گذاشتم.بعد رفتم سیم کشی.المنتشم عوض کردم.ولی خوب نشد.اصلا المنتش قطعو وصل نمیشه.کولرم زیاد سرد نمیکنه
  موندم چکار کنم این همه خرج کردم.ولی به نتیجه
  ای نرسیدم.تورو خدا راهنماییم کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

 125. Vote -1 Vote +1
  مجید
  ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۲:۳۳ ق.ظ

  من پراید دارم وقتی کولر میزنم بعد ده تا پانزده دقیقه خوب کار میکنه بعد از اون خنک نمیکنه بهتره بگم پرتاب باد نداره..بعضی وقتها هم کولر صدای سوتک میده..اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .پراید 131

  [پاسخ]

 126. Vote -1 Vote +1
  ارمیا
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ - ۱:۱۲ ق.ظ

  سلام زیر دکمه a/c ماشین mvm315 new نوشته موقع روشن کردن کولر دریچه هوابیروتی رو باز باریدو حتما از دریچه‌های جلو و زیر استفتده کنید/چرا اینجوربه

  [پاسخ]

 127. Vote -1 Vote +1
  ایمان
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ - ۶:۴۰ ب.ظ

  سلام خدمت اساتیدمحترم،خواستم بگم کولرماشینم خیلی زودبه زوداتومات میکنه به فاصله کمتراز۱دقیقه،لطفابگیدعلت چیه ومشکل ازکجاست؟!

  [پاسخ]

 128. Vote -1 Vote +1
  امید
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ - ۳:۱۳ ب.ظ

  سلام میتونی الان جوابم بدین؟

  [پاسخ]

 129. Vote -1 Vote +1
  سجاد
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ - ۸:۱۱ ب.ظ

  سلام من پیکان مدل ۸۳دارم،که کولر داره ،وقتی کولر میگیرم آموزش کمی‌بالاتر از حد نرماله ،ابرادش از چی میتونه باشه

  [پاسخ]

 130. Vote -1 Vote +1
  اسفندیاری
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۰ - ۷:۳۸ ق.ظ

  ۲۰۶ sd v8 دارم. کولرش خوب خنک میکنه ولی الان دوسه باره که وقتی کولر رو روشن میکنم صدای فن ماشین خیلی زیاد میشه و وقتی کولر رو خاموش میکنم بعد از یکی دو دقیقه صدا کم میشه و به حالت عادی در میاد. لطفا راهنمایی بفرمایید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱ام, ۱۳۹۵ ۹:۵۷ ب.ظ:

  چون با ژدن دکمه AC فن دور تند روشن میشه این صدای فن دور تند هست تا با اضافه شدن بار به موتور حرارت ماشین بالا نره

  [پاسخ]

 131. Vote -1 Vote +1
  حسین
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۵ - ۹:۴۶ ب.ظ

  سلام،خودرو من سمندlx با موتور 206(tu5)
  اشکال:در مواقعی که دمای موتور بالاست مثل ترافیک و میخوام کولر بگیرم کمپرسور وارد عمل نمیشه و باید حتما دور موتورم بالای 3 برسه و باد خنک به داخل کابین بیاد و در مواقعی که موتور هنوز زیاد گرم نشده همه چیز درست کار میکنه،لطفا راهنمایی بفرمایید.

  [پاسخ]

 132. Vote -1 Vote +1
  رسول
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ - ۶:۱۰ ب.ظ

  با سلام
  ماشین ال نود بنده کمپرسورش با برق مستقیم از باطری روشن می‌شه و کولر خنک می‌کنه ولی با کلید کولر کمپرسور روشن نمی‌شه
  گاز هم شارژ است
  مشکل از چیه
  متشکرم
  لطف می‌کنید

  [پاسخ]

 133. Vote -1 Vote +1
  جواد
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۲:۴۶ ب.ظ

  سلام ماشین من 206 هست وقتی کولر ماشین رو روشن میکنم زیاد سرد نمیکنه طوری که باید روی درجه 3 باشه تا باد سرد رو احساس کنم . اما گاهی وقتا قشنگ سرد میکنه که روی 1 هم جواب میده . لطفا جواب بدید . معمولا شب بهتر سرد میکنه .

  [پاسخ]

 134. Vote -1 Vote +1
  رسول
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۵:۳۹ ب.ظ

  لطفا اگه می‌دونین جواب بدین
  از سنسور فشار یا دما و یا شاید هم ای سی یو

  [پاسخ]

 135. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۷:۰۷ ب.ظ

  سلام دکمه ac را می‌زنم برای روشن شدن کولر چراغش روشن نمی‌شود و کولر هم فعال نمیشه لطفا علت چیست ممنون

  [پاسخ]

 136. Vote -1 Vote +1
  ترکمان
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۳ ب.ظ

  باسلام پژو405 دارم بعضی اوقات دکمه کولر را میزنم کولر کلاج نمیکنه بعضی اوقات هم درسته حتی در موقع درجه یک کولر اتومات میکند ?

  البته بعضی اوقات تا ده دقیقه روشن نمیشود با تشکر

  [پاسخ]

 137. Vote -1 Vote +1
  بهروز
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ - ۹:۲۸ ب.ظ

  سلام
  من سمند ای اف سون دارم
  وقتی کولر را روشن میکنم دور موتور کم میشه درحد خاموش شدن ولی خاموش نمیشه علتچیه

  [پاسخ]

 138. Vote -1 Vote +1
  مهدی
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۳ - ۱:۳۸ ب.ظ

  سلام
  آیا می‌شود فن کولرو بخاری پزو را در پراید استفاده کرد؟

  [پاسخ]

 139. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۳ - ۳:۵۷ ب.ظ

  من پراید دارم مدل ۸۵ وقطی کلر میزنم رادیات کلر داغ میشه ودست طاقت نمیاره روش بزاری وداغی رو میده به امپر اب چکار کنم ممنون

  [پاسخ]

 140. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۵:۱۲ ب.ظ

  سلام و خسته نباشید من وقتی کولر پرایدمو روشن میکنم بعد از چند دقیقه کلا برق ماشین قطع و کولر و ماشین خاموش میکنن تا دوباره سوییچ رو ببندم دکمه کولر رو خاموش کنم بعد استارت بزنم اگه میشه راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 141. Vote -1 Vote +1
  رحیم
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۵:۴۴ ب.ظ

  خنکی کولر من خیلی کم شده گاز داره باید چکار کنک

  [پاسخ]

 142. Vote -1 Vote +1
  رحیم
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۵:۴۶ ب.ظ

  کولر ماشین من خنکش کم شده گاز هم داره فنش کار میکنه ایراد کجاست

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۰ ب.ظ:

  گازش کم شده به سرویس کار مطوئن بده

  [پاسخ]

 143. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۳ - ۱۲:۲۸ ب.ظ

  باسلام خدمت دوستان پراید ۸۷دارم که کولرش خیلی خیای خنکه اما هنگام استغاده تولانی به صدا میفته یه صدا خاصه اگه امکان داره دلیلش را بگین

  [پاسخ]

 144. Vote -1 Vote +1
  یونس
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۸ - ۱۰:۴۷ ق.ظ

  سلام ببخشید ماشین من پراید مدل ۸۵ هست زمانی که کولر خاموشه آمپر آب بالا نمیره و طبیعی کار میکنه ولی وقتی کولر رو روشن میکنم آمپر بالا میره و باد کولر گرم میشه لطفا راهنمایی کنیدرادیاتور و واترپمپ و رله‌ها رو عوض کردم و ترمستات رو هم در آوردم ولی باز هم جواب نگرفتم

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ب.ظ:

  اول ترموستات رو حتما بنداز—علت گرمی‌باد کولر کم بودن گازشه –بالارفتن امپر بدلیا فشار بر موتوره که باید فن دور تند زود روشن شه…

  [پاسخ]

 145. Vote -1 Vote +1
  یاسین
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۸ - ۱۰:۵۵ ق.ظ

  سلام ببخشید کولر ماشین من خرابه

  [پاسخ]

 146. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ - ۵:۰۸ ب.ظ

  با سلام علت فیس فیس کولر خودرو سمند چیست؟ هر 3 الی 4 ثانیه این اتفاق می‌افتد ؟
  باتشکر

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷ ب.ظ:

  با سلام ..گردش صحیح گاز درون رادیات کولر…وکارکرد مناسب

  [پاسخ]

 147. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۱:۰۱ ق.ظ

  سلام من یک پراید مدل ۹۰ دارم.درحال حرکت ماشین خوب سرد میکنه.ولی وقتی ماشین تو افتاب پارکه واسه ۲ساعت طول میکشه سرد کنه.درزم درجا اصلا سرد نمیکنه.کمپرسور کره ای استوک پستون دار گزاشتم گاز کولرم تعویض کردم ترمو ستارتم از این ولومیا گذاشتم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ:

  دوست عزیز کارایی پراید اونم درجا برا کولر یکم سخته خب…با این فن کوچیک هرچی رادیات جلو خنکتر شه کابین خنکتر میشه….

  [پاسخ]

 148. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۱:۱۰ ق.ظ

  سلام من پراید دارم ماشین من درجا که کولر روشنه سرد نمی‌کنه کمپرسور تعویض شده کره ای کزاشتم گاز هم زدم ترموستارتم کولر هم تعویض کردم.لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۲ ب.ظ:

  دوست عزیز بیشتر کارایی کولر درخنک شدن رادیات کولر جلو هستش هرچی اون خنکتر شه میتونه گرمای داخلو تخلیه کنه…فک کنم گرفتی مطلبووو..فن فقط میتونه موتورو خنک کنه اونم به این کوچیکی

  [پاسخ]

 149. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۵:۱۳ ق.ظ

  با سلام دوستان
  بنده مگان ۱۶۰۰ دارم و کولرش خوب خنک نمیکنه مشکل از کجاست ؟
  به نظر شما کجا برم برای رفع عیب، نمایندگی بهتر است یا سرویسکار معمولی؟
  با تشکر

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ب.ظ:

  دوست عزیز تا گاانتی داره بده نمایندگی بعدشم به یه سرویس کار خوب که تضمینی کار کنه نه خراب کنه بگه نشد!!!

  [پاسخ]

 150. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۴:۲۳ ب.ظ

  سلام، وقتی فن روشن میکنم، که کولر 206 روشن کنم سرو صدای زیاد از جلوی داشبرد میاد و بادش هم خیلی کم هست. لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ب.ظ:

  دوست عزیز یه نیگا به پروانه فن بنداز

  [پاسخ]

 151. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۴:۲۷ ب.ظ

  سلام آفتامات فن ماشینم قطع میشه اما تا دست میزنم روشن میشه آفتاماتم گرفتم براش ولی عین اولشه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۱۴ام, ۱۳۹۵ ۲:۲۲ ب.ظ:

  سلام خدمت اساتید محترم..پژو405 تا ده اول کولر خوبه بهد که ترموستات کرد دیگه بر نمیگرده روی کولر باید به ماشین گاز بدم تا دور موتور روی 5 برسه بعد شروع به کار میکنه عیب از کجاست ممنونم

  [پاسخ]

 152. Vote -1 Vote +1
  اصغر
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ۲:۲۵ ب.ظ

  سلام …بعد از یکبار ترموستات کردن دیگه کولر کار نمیکنه باید دور موتور روی5 برسه تا کولر کار کنه عیب از کجاست..ممنون

  [پاسخ]

 153. Vote -1 Vote +1
  اصغر
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ۲:۳۴ ب.ظ

  سلام. ..کولر پس از یکبارترموستات دیگه کار نمیکنه باید به ماشین گاز بدی تا دور موتور روی5 برسه دوباره کار میکنه علتش چیه ..پژو405. …مممنونم لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 154. Vote -1 Vote +1
  محمد رجب زاده
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۳:۲۱ ق.ظ

  سلام خسته نباشید خودروی من بی ام و 523 هستش بعضی وقتها کولر اصلا خنک نمیکند وجالب اینجاست همون موقع ماشین اگه پارک باشه خود به خود شیشه‌ها میاد پایین و درها باز میشه هر تعمیرگاهی هم بردم تشخیص نمیدن فقط گازش را عوض میکنن چند هفته ای خوبه دوباره که قفلش و شیشه‌ها پایین میاد همونجوری میشه لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ب.ظ:

  سیستم دزدگیر یا قفل مرکزیت اتصالی داره…ضما رطشو به گاز من ندونستم خخخ

  [پاسخ]

 155. Vote -1 Vote +1
  بهبود
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ - ۱۱:۲۳ ب.ظ

  سلام من ماشينم بعضي وقتا كمپرسورشازكار ميوفته وخنك نميكنه وموقعي كه معمولي درحال حركتم از كار ميوفته بايد با كلاج بگيرم گاز بدم يا بزنم دنده يك يا دو تخت گاز برم تا دوباره كولر راه بيوفته گاز هم زدم باز درست نشده

  [پاسخ]

 156. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۴:۴۹ ب.ظ

  سلام.دوستان ی سوال داشتم.کسی میدونه چرا کولر پراید وقتی که ماشین تو گرما پارک هست .خنک نمی‌کنه.میخواستم بدونم ضعفش چیه .اگه کسی میدونه ویا راه حلی داره بگه تا استفاده کنیم

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵ ب.ظ:

  دوست عزیز بیشتر کولرها بازدهی خوبشون تو جادس که رادیات جلوئی بخوبی خنک شه وگرمای کابینو بگیره …پراید شما که یه فن کوچیک داره اونم برا خنک کردن رادیاتو چطوری رادیات کولرم خنک کنه آخه….موفق باشی

  [پاسخ]

 157. Vote -1 Vote +1
  ehsan
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۵ - ۱۲:۳۸ ق.ظ

  ضمن عزض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان گلم
  من یک ماه یه پژو پارس دوگانه داشبورد جدید مدل 95 گرفتم
  دو مشکل عمده داره بنظرم
  1 امپر ابش خیلی خیلی سریع بالا میره ولی از وسط بالاتر نمیره
  2 فن هم موقعی که بکار میفته اصلا خاموش نمیشه من تا 10دقیقه هم صبر کردم ولی خاموش نشد
  به نمایندگی مراجعه کردم گفتن ماشین‌های جدید بعلت یورو 4 اینجوری هستن وبدون اینکه فن ماشین خاموش بشود میتونم ماشینو خاموش کنی
  فکر کنم اشتباه میگن
  حالا ازشما دوستان راهنمایی میخوام
  ممنونم

  [پاسخ]

 158. Vote -1 Vote +1
  سینا
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲:۱۶ ب.ظ

  سلام، ماشین من سمند است. وقتی بیشتر از نیم ساعت کولر می‌گیرم کف ماشین سمت شاگرد و راننده پر از آب می‌شود. آبی از رادیاتور کمی‌نمی‌شود و درجه حرارت آن نیز بالا نمی‌رود. ظاهرا آب ناشی از برفک قسمت خنک کننده کولر است که می‌بایست با شیلنگ به خارج از ماشین هدایت شود اما داخل ماشین ریخته می‌شود. با چند تعمییرکار صحبت کردم متاسفانه حرف هیچکدامشان شبیه دیگری نبود. یکی می‌گفت باید کل داشبور باز شود، یکی می‌گفت از زیر ماشین باید اگزوز و صفحه زیر ماشین باز شود و… برای همین اعتماد نکردم. به نظر شما مشکل چیست و راه حل آن چیست ؟

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۲:۰۳ ب.ظ:

  لوله ارتباطی رادیاتور داخلی کولر با خارج قطعا یا گرفته یا از جاش کنده شده شما با جارو برقی زیر ماشینو که یه لوله لاستیکی اب رادیاتورهست رو بکشید تا ظایعات خاکیش تمیز شه .این لوله زیر پای شاگرد هستش..یا یا به چیز نرم فرو کن ببین بازه یا نه..موفق باشی

  [پاسخ]

 159. Vote -1 Vote +1
  حسین
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ - ۷:۴۳ ب.ظ

  با سلام
  علت ریزش اب از زیر ماشین هنگام استفاده از کولر چی میتونه باشه
  لطفا راهنمایی کنین

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  سعید پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۵۹ ق.ظ:

  سردو گرم شدن رادیات داخل کابین کولر وعمل میعان که باعث ایجاد قطرات ریز آب میشه وبه سمت پائین میریزه وطبیعیه

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۵:۰۰ ب.ظ:

  سلام وقتی رطوبت هوا زیاد باشد این آب طبیعی است

  [پاسخ]

 160. Vote -1 Vote +1
  اسفندیاری
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ - ۷:۰۷ ب.ظ

  در تاریخ 10 خرداد 95 اینجا پیام گذاشتم که کولر 206 v8 با اینکه خوب خنک میکنه ولی الان دوسه باره که وقتی کولر رو روشن می‌کنم فن سر و صدای عجیب میده و از دوستان کمک خواستم ولی جواب نگرفتم. دو سه جا هم کولر ماشین رو نشون دادم همه گفتن صداش طبیعیه در حالیکه به نظر خودم طبیعی نبود تا بالاخره به اصرار خودم جلو پنجره رو باز کردن و دیدن یه پیچ افتاده و وقتی پیچ رو بستن صداش طبیعی شد به همین سادگی

  [پاسخ]

 161. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۱ ق.ظ

  باسلام
  206 آمپر میکشد و از کولر خارج میشود…چند دقیقه ای یکبار آمپر بالا میرود و دوبار بر میگردد/ راه حل چیست/از راهنمای شما ممنونیم

  [پاسخ]

 162. Vote -1 Vote +1
  رامین
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۷ - ۱:۴۱ ب.ظ

  باسلام،ی پراید دارم کولرش خوب خنک نمیکنه گازشم عوض کردم باز همونجوریه،مشکلش چیه؟

  [پاسخ]

 163. Vote -1 Vote +1
  رامین
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۷ - ۱:۴۶ ب.ظ

  با سلام،ی پراید دارم کولرش خنک نمیکنه،گازشم عوض کردم باز همونجوریه،دلیلش چیه،

  [پاسخ]

 164. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۹ - ۱۱:۲۶ ق.ظ

  سلام خسته نباشید زمانی که ماشین من خاموش است میتونم کولر بگیرم کار میکنه کولرم آیا کار درستیه؟؟یه ماشین فشار نمیاد زمانی که خانوشه من کولر میگیرم؟،؟

  [پاسخ]

 165. Vote -1 Vote +1
  سعید
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۱۱:۲۹ ق.ظ

  با سلام اردی مدل 84 دادم گاز زدن به کولرش.لان هی کمپرسور قط وصل میکنه خنک خوبی هم داره ولی تند تند قط وصل میکنه وفن دورتند روشن خاموش میشه

  [پاسخ]

 166. Vote -1 Vote +1
  سعید
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

  با سلام ماشینم اردی 84هست با موتور توپو عالی خنکی کولرشم کم بود دادم گاززدن الان دم به ساعت هی کلاج کمپرسور وصل وقط میشه زود زود وفن تند جلو هم تند تند خاموش روشن میشه علت چیه آیا میتونه از گاز زیاد باشه..خنکیشم خیلی خوبه

  [پاسخ]

 167. Vote -1 Vote +1
  سارا
  ۱۳۹۵/۰۵/۲۲ - ۳:۳۳ ب.ظ

  سلام و تشکر از سایتتون،
  من چندروز پیش باماشین بابامL90 دنده چهار بودم تو سرعت، یهو زدم ۳ خواسم نبود حالا چی میشه؟!فکرکنم گیربکس آسیب میبینه، ولی از همون یبار؟؛
  راهنمااییم کنید مرسی،

  [پاسخ]

 168. Vote -1 Vote +1
  پارسا
  ۱۳۹۵/۰۵/۲۲ - ۴:۰۷ ب.ظ

  سلام تاکسی پژو405دارم سال 90وقتی کولرو روشن میکنم امپر بالامیره بروم تعمیرگفتن گازش تمومه ،جایی دیگه رفتم گفتن غیرممکنه دلیلش چیه باتشکر

  [پاسخ]

 169. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۱۰:۴۹ ب.ظ

  موقعی ک کولر روشن میکنم میخوام دنده عوض کنم دورموتور میخوابه میخواد خاموش بشه از چیه خودروپراید

  [پاسخ]

 170. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ - ۱۰:۰۰ ق.ظ

  سلام من ماشینم206 تیپ2 است نه بخار کار می‌کنه نه کولر فیوزچک کردم درسته از چه می‌تونه باشه

  [پاسخ]

 171. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۵/۰۶/۰۹ - ۱۲:۲۲ ب.ظ

  اقا من ی پژو پارس دارم که گازش رو تازه شارژ کردم و خوب خنک میکنه.
  اما اتومات کولرم کار نمیکنه و کمپرسور یکسره درگیره
  این مورد قبل از شارژه مجدد گاز کولر اینجوری نبود و منظم اتومات کار میکرد
  مشکل از کجاست؟

  [پاسخ]

 172. Vote -1 Vote +1
  مجتبی
  ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ - ۸:۴۵ ق.ظ

  با سلام ،ماشین من پراید 93 یورو 4 وقتی کولرماشینو می‌زنم یه صدایی از موتور میاد مثله :قوقوقو .فرض کنیم که اگزوز سوراخ باشد.لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  [پاسخ]

 173. Vote -1 Vote +1
  اشکان
  ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ - ۵:۵۳ ب.ظ

  سلام من کولر ماشین رو وقتی خاموش میکنم و بعد از اینکه ماشین رو خاموش کردم وبعد نیم ساعت دوباره ماشین رو روشن میکنم چه کولر بزنم یعنی ac رو روشن کنم چه فن خالی تا ۵ دقیقه یه بویی مثل بوی گلاب و پا داخل کابین میاد علتش رو میخواستم از اساتیدی که میدونن لطفا راهنمایی کنید.فیلتر ایر کاندیشنم عوض کردم فایده نداشت.ماشین سوناتا yfاست.با تشکر ببخشید طولانی شد.

  [پاسخ]

 174. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۱۱:۱۰ ق.ظ

  من پپزو پارس دارم کولر رو که روشن میکنم چیزی شیه الیاف و پشم شیشه تو ماشین پراکنده میشه و میشینه رو داشبورد و جا‌های دیگه.

  [پاسخ]

  Vote -1 Vote +1
  ناشناس پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۸:۰۱ ب.ظ:

  سلام احتمالا از جای بخاری چیزی شبیه الیاف رفته داخل بخاری و یا اگ بخاری ماشینتون رو کسی ک بازش کرده و تعمیر کرده پارچه ای تئ بخاری جا گذاشته غیر این صورت باید از نزدیک برسی بشه باتشکر.

  [پاسخ]

 175. Vote -1 Vote +1
  206
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۱:۳۵ ق.ظ

  با سلام
  دیروز از یه جایی رد میشدم اب گرفتگی بود بعد از رد شدن از اونجا با ۲۰۶ متوجه یه صدایی هنگام کارکرد موتور شدم بردم تعمیرگاه میگه صدا از بلبرینگ کولر است
  میخواستم بدونم میشه اون رو روغن کاری کرد
  با تشکر
  منتظر پاسخ

  [پاسخ]

 176. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱:۵۶ ب.ظ

  سلام دوستان من پراید ۸۵دارم همه چیز داره یکی از لوله‌هایش را قطع کرده دگمه acرامیزنم یعنی کار میگیرم فن روشن نمیشه درضمن کمپرسور تسمه نداره احتمال روشن نشدن فن نداشتن تسمه میشه با تشکر ممنون از همه دوستان لطفأ راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 177. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۸:۳۹ ب.ظ

  سلام من یه تیبا دارم وقتی دکمهACرو میزنم صدای ناهنجاری بلند میشه علتش چیست ممنون میشم پاسخ بدید

  [پاسخ]

 178. Vote -1 Vote +1
  ابوالفضل
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۸:۴۴ ب.ظ

  سلام من یه تیبا مدل ۹۱ دام وقتی دکمه ACکولر رو میزنم صدای خیلی بلندی شنیده میشه علتش چیست ممنون میشم پاسخ بدید

  [پاسخ]

 179. Vote -1 Vote +1
  محمدرضا
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۲:۳۰ ق.ظ

  سلام هنگامی‌که کولرروشن میکنم صدای مثل بوق ازکولرشنیده میشود مثل بوق قطار علت چیست ضمنا کولر هم سالم است

  [پاسخ]

 180. Vote -1 Vote +1
  ابوالقاسم کازرونی
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ - ۱۰:۴۶ ق.ظ

  با سلام..چرا زمانی که قصد دارم کولر بزنم هنوز دکمه اصلی کولر را نزدم و فقط درجه کولر را روی یک گذاشتم کولر خود به خود روشن میشود و سرما تولید میکند..خودرو پراید

  [پاسخ]

 181. Vote -1 Vote +1
  زارعی
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۷:۴۵ ب.ظ

  سلام با تشکر از فعالیتتون .من ماشینم تیبا ساله نود پیک هست چند وقت پیش دیدم زیر داشبورد قطعه‌ای هست که دوتا فیش بهش وصله که فیشها در میاوردم کولر سرد نمی‌شد.دوره این قطعه یه چیزی مثل سیم مفتول پیچیده بودن که من فکر کردم برایه نگه داشتنش هست. اون لوله مانند رو که چیدم سرمایه کولر قطع شد،متوجه شدم مفتول نیست حالا الان اون دوتا فیش که بهش وصل بود بهم وصل کردم دوباره خنک شد الان که خنکه می‌تونم به همین شکل ازش استفاده کنم؟یا راه دیگری داره.لطفا راهنماییم کنید

  [پاسخ]

 182. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۹:۲۳ ب.ظ

  باسلام و خسته نباشید من نقشه سیم کشی کولر پراید رو میخاستم کولر ماشین زیمنسه مدل ماشین ۹۰ هستش با تشکر

  [پاسخ]

 183. Vote -1 Vote +1
  مهدی ملکی
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۶:۳۹ ب.ظ

  سلام دوستان کولر ماشین من تا دیروز خوب کار میکردو خوب خنک میکرد اما امروز که کولر گرفتم فقط گرما میداد منم قسمت جلوی ماشین گازو تست کردم خنک بود اما قسمت زیر داشبورد داخل موتور گازش گرمه میشه لطفا راهنماییم کنین مشگل از کجاست و چقد هزینه داره تا درست شه ممنون میشم کمکم کنین مرسی از همتون

  [پاسخ]

 184. Vote -1 Vote +1
  ali
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۴:۳۰ ب.ظ

  سلام, چند وقتیه کولر که میگرم باتریم سولفاته میزنه.ماشین پرایده و باطریم هم اسیدیه

  [پاسخ]

 185. Vote -1 Vote +1
  ابراهیم کاظمی
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۲:۵۲ ب.ظ

  سلام خسته نباشید من پژو ۲۰۶ sdدارم مدل ۹۲ تا حالا که دستم بند بود به تعویض مانیتور داشبورد باطری فن غیره سرتان را درد نیارم مشکلم اینکه کولر در جا با دور تند خوب وبار کم قطع وصل میکند ولی در عین حرکت ماشین هزار تا دو هزار متر نرفته شروع میکنه به خا موش وروشن کردن در حالی که داخل اتاق گرمه در ضمن کلید سه کار ه شارژ کولز وتمامی‌کامپیوترها را دادم به ردز کرده ایران خودرو ولی هنوز نتوانستن ای ایراد پیدا کنن ممنون از راهنمایتان

  [پاسخ]

 186. Vote -1 Vote +1
  مهدی
  ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۹ ب.ظ

  سلام ، ماشین من تیبا ۹۴ هست وقتی کولر را روشن میکنم صدای زیادی میدهد. تند تند ترموسات قطع و وصل میکند . گازش را هم جدید زدم .وقتی درگیر است صدایی در کمپرسور می‌آید . ممنون از پاسختان

  [پاسخ]

 187. Vote -1 Vote +1
  امیر
  ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ - ۸:۰۳ ق.ظ

  با سلام من یک پژو ۲۰۶ دارم چون هیدرولیک فرمان روغن ریزی داشت، کل کمپرسور کولر به مرور لایه از روغن بسته، باز کردم شستم و چون تازه داره هوا گرم میشه، گفتم کلاجش رو هم چک کنم، باز کردم شستم و کلاجش رو هم وقتی در آوردم برای پاک کردن آن، محور داخلی کمپرسور نمیچرخد، این امر در زمان خاموشی کولر و قطع بودن سیم طبیعی است،!؟ یا ایرادی دارد؟ منظورم از محور وسطی همان پیم است که فولی دور آن می‌افتد، متشکرم

  [پاسخ]

 188. Vote -1 Vote +1
  مرادی
  ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۸:۴۳ ق.ظ

  سلام.من ۴۰۵اس ال ایکس دارم چند ماهه پنج دقیقه بعد از خاموش شدن ماشین صدایی شبیه صدای منبسط منقبض شدن اجسام از داخل ماشین شنیده میشه.میشه بفرمایید علت این صدا چیه؟سپاسگزارم

  [پاسخ]

 189. Vote -1 Vote +1
  مرادی
  ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۸:۴۴ ق.ظ

  میگناین صدا مربوط به کولر و فصل گرماست . درسته؟

  [پاسخ]

 190. Vote -1 Vote +1
  Pouya
  ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۳:۵۷ ب.ظ

  سلام بنده کولر ماشینم تازه گاز زدم وقتى روشن میکنم خوب کار میکنى و فن دور تند بدرستى میزنه اما هر از گاهى بعد یکی دو ساعت امپر ١٠٠ میاد و دور تند نمیزنه فقط دور کند میزنه و کولر رو که همون لحظه خاموش میکنم امپر پایین میاد راهنمایی کنید لطفا ممنون

  [پاسخ]

 191. Vote -1 Vote +1
  سيا
  ۱۳۹۶/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۷ ب.ظ

  سلام من ٢٠۶ دارم وقتی فن ماشینم روشن میشه دیه خاموش نمیشه تا زمانی ک ماشینا خاموش کنم اگر بلافاصله روشن کنم فن هم روشن میشه ولی اگر فاصله زمانی داشته باشه برا روشن کردنش فن روشن نمیشه از وقتیم کولر ماشینمو گاز کردم این اتفاق افتاد لطفا راهنماییم کنید

  [پاسخ]

 192. Vote -1 Vote +1
  سجاد
  ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ - ۲:۰۶ ب.ظ

  سلام

  پراید ۱۳۱دارم
  کولر روشن کنم سرعت ماشین کند میشه

  وکلر خنک نیست تاموقعی خنک میشود تا امپر روی خط دومی‌باسه یا مثلا مسافتی ۲۰کیلومتر فقط مستقیم برم خنک میشه. اما در شهر یکم خنک میشه خیلی کم وامپر نزدیک h میره چکار کنم تو روخدا

  [پاسخ]

 193. Vote -1 Vote +1
  فرهاد
  ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ - ۹:۲۳ ب.ظ

  سلام من یه پارس با موتور ۲۰۶ دارم ( lx) داشبورد جدید وقتی کولر روشن میکنم ودرجه را روی ۱۴ یا بالاتر میزارم به ازای هر ۲۰ثانیه باد خنک چند ثانیه باد گرم بصورت رطوبت داخل کابین حس میشه علت چی میتونه باشه؟

  [پاسخ]

 194. Vote -1 Vote +1
  وحید
  ۱۳۹۶/۰۴/۰۱ - ۲:۵۷ ب.ظ

  باسلام.۲۰۶مدل۹۲ تیپ۵ دارم.زیر افتاب که میمونه کمپرسور کولرازکار میافته وفقط فنش کار میکنه.ولی میبریش تو پارکینک که سایه است چندساعت بعدش کولر کار میکنه.ممنون میشم راهنماییم کنید

  [پاسخ]

 195. Vote -1 Vote +1
  ابوالفضل
  ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۱۲:۳۰ ق.ظ

  بسمه تعالی

  سلام من کمپرسور باز کردم و بلبیرنگ هم عوض کردم و کمپرسور بستم باز دیدم کلاج کمپرسور خرابه تعمیر کار گفته و درستش کرد و گاز زده حالا که می‌خواهم از سرماش استفاده کنم می‌بینم باد گرم میده پیش تعمیر کار رفتم تعمیر کار گفت کولر بگیر دو روز دیگه بیا پیشم علت ماشینم کجاست ماشینم پراید هست
  با سپاس فراوان

  [پاسخ]

 196. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۹:۲۷ ق.ظ

  با سلام کولر ماشین من درهنگام تعویض در حرکت مدام از رو کولر درمی‌اد زمانی که تغییر در وضعیت ماشین پیش میاد سرعت کم وزیاد میشه ترمز میزنم همانطور میشه لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 197. Vote -1 Vote +1
  حسن
  ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۲:۴۲ ق.ظ

  سلام
  آمپر آب پراید ۹۱ من در زمان استارت کاملا بالا میره و تعمیرکار میگه سیستم خنک کننده اش تا پشت آمپر سالمه ممکنه مشکل مال خطای صفحه کیلومتر باشه.
  کسی هست راهنماییم کنه؟
  ممنون

  [پاسخ]

 198. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۷:۱۶ ق.ظ

  سلام من پژودارم ۸۳ وقتی کولر میزنم آمپر حرارتش میره بالا ی نصف با اینکه رادیاتور نو گذاشتم فنها هم دور تند با کولر هردو کار میکنند بازهم حرارت میره بالا خواهشا یکی راهنمایم کنه همه کار کردم درست نشد

  [پاسخ]

 199. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۸:۰۵ ق.ظ

  سلام من ی پراید ۱۳۱ دارم در مواقع معمول ماشین خوب عمل میکند ولی زمانیکه کولر ماشین رو به دلیل گرمای بیش از حد جنوب روشن میکنم در موقع حرکت و تعویض دنده ماشین ظاهراً جون نداره و ماشین قرقر میکند .. اگر راهنمای بفرمائیدبرای رفع مسئله چه بکنم ممنون خواهم بود.با تشکر

  [پاسخ]

 200. Vote -1 Vote +1
  امیر
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۹:۳۴ ق.ظ

  سلام.من روی تویوتا کمری به علت قیمت بالای کمپرس.ر خود تویوتا کمپرسور ۲۰۶ جاساز کردم.اما وقتی شتاب میگیرم قطع نمیکنه…نه تنها شتاب بلکه در همه ی موارد ی سره کا میکنه.فقط وقتی ک ی جا واستادم یکم سرماش کم میشه.میخواستم بدونم این ضرر داره واسه کمپرسور؟اگه ضرر داره راه حلش چیه؟پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  [پاسخ]

 201. Vote -1 Vote +1
  منصوریان
  ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۴:۰۶ ب.ظ

  دوستان سلام. من ۲۰۶ تیپ ۵ دارم وقتی ماشین زیر آفتاب ظهر تو گرما پارک هستش وقتی ماشینو روشن میکنم کولر میگیرم اولش کولر کار میکنه ولی بعدش کولر باد گرم میزنه.
  البته اگه جای خنک پارک کنم کولرش خیلی خوب کار میکنه. کسی میدونه دلیلش چیه؟

  [پاسخ]

 202. Vote -1 Vote +1
  داودامینی
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱:۵۱ ق.ظ

  باسلام من ام وی ام ۵۵۰ دارم تابه امروزکولرش عالی بود،اما امروز که کولر گرفتم موتور ماشین لرزش پیداکرد جوری که میشد حس کرد،البته درسرمایش اثری نداشته،فقط دچار لرزش شده،بردم نمایندگی مدیران خودرو شهرکرددر عین ناباوری گفتند که مادستگاه گذاشتیم مشکلی نداره،ایراد از بنزینته!! درصورتیکه همون بنزین سوپری که سه روز قبل زده بودم تو باکشه.از دوستان عزیزی که در این مورد میتونند راهنمایی کنند
  خواهش میکنم تجربه حرفه ای خودشونا در اختیار من قرار بدن. متشکرم.

  [پاسخ]

 203. Vote -1 Vote +1
  ابوالفضل فاضل
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۱ ق.ظ

  باسلام من کولر که میگیرم امپر اب بالا میره.رادیاتور هم سیخ زدم ولی تاثیری نداشت.چیکار کنم

  [پاسخ]

 204. Vote -1 Vote +1
  حسین مولودی
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۱:۵۳ ب.ظ

  ببخشید دوستان من دوبار کولیرمو گاز کردم تا یک ماه خوب کار میکرد ولی الان سرما نداره گازش هم تست کردم خالی نشده لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 205. Vote -1 Vote +1
  پیمان
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۸ - ۳:۲۶ ب.ظ

  سلام اگه میشه به چند نفر کاربلد در زمینه کولر ماشین‌ها و من جمله پراید توی تهران معرفی کنید تا دوستان بتونند با اطمینان به اونها مراجعه کنند. والا تو این چند مدتی که من درگیر درست کردن کولر ماشینم بودم. به جرات از ۱۰ نفری که مراجعه کردم. دیدم هیچ کدومشون بلد کار نیستند و فقط مغازه رو شیک کردن و دوتا گاز پر کردن بلدند و تا ایراد پیدا می‌کنی می‌زنن زیر همه چیز و حتی با پرروبی پول دوباره می‌گیرن. ممنون می‌شم.۰۹۳۹۰۰۸۶۰۹۹ موبایلم ممنون میشم. پیام بدین من تماس می‌گیرم

  [پاسخ]

 206. Vote -1 Vote +1
  صابر
  ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۱:۲۱ ق.ظ

  سلام
  من یه پراید ۱۳۱ دارم
  وقتی کولر ماشینو روشن میکنم بعضی وقتا تو دور پائین ماشین خاموش میشه.
  بعد هرچی استارت بزنم روشن نمیشه
  باید یه ۱۰ دقیقه صبر کنم، بعدش راحت با استارت روشن میشه
  نظراتو که میخوندم دیدم خیلی از دوستان مشکل خاموش شدن پراید تو دور پائین وقتی کولر روشنه رو دارن.
  کسی فهمید مشکل از کجاست؟
  ممنون

  [پاسخ]

 207. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۶/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۸ ق.ظ

  با سلام من یه٢٠۶دارم
  این کولرشو درست کردم به تازگی بوبین عوض کردمو پشت bsm هم لحیم کرد گفته بود که سوخته
  الا کولرم کلاچ که میکنه دیگه خانوش نمیشه
  بعضی وقتا روشنم نمیشه
  مشکله این چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 208. Vote -1 Vote +1
  علیرضا
  ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ - ۱۱:۵۶ ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من تازه یک تیبا ۲ صفر گرفتم ولی متاسفانه کولرش درست کار نمیکرد یعنی اصلا خنک نمیکرد بردم پیش تعمیر کار گفت که گاز کولر نداره تعجب کردم چون که ماشین صفره امکان نداره گاز کولر نداشته باشه میخواستم ببینم ایا ممکن هست که ماشین صفر گاز کولر نداشته باشه چون بهم گفتن احتمالا نشتی داره اگر پاسخ بدید ممنون میشم

  [پاسخ]

 209. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۶/۰۵/۲۷ - ۱۲:۲۵ ب.ظ

  سلام من ماشینم پژو ۴۰۵ مدل ۸۵ هست وقتی کولر رو میزنم بعضی از موقع‌ها چراغ stop روشن میشه و بعد از خاموش کردن ماشین و دوباره روشن کردن درست میشه دمای ابم رو وسط هست بعد کسی میدونه چه روغن موتوری خوبه برا پژو

  [پاسخ]

 210. Vote -1 Vote +1
  مرتضي جعفري
  ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۲:۳۷ ق.ظ

  سلام خدمت استادگرامی
  یه سمندEF7دارم هیچ مشکلی نداشت فکر میکردم دمای اب بالامیره اومد رله فن رو عوض کنم نو خریدم رله فن بیرون نمی‌اومد به علت داغ کردن و اب شدن کمی‌از پلاستیکی که رله راخله اون سوکت میره با کلید خواستم رله را بیرون بیارم فن شروع به کار کرد رله رو دراوردم ورله نو جا زدم دیگه فنها بکل ازکار افتاد الان با چوب کبریت گذاشتن لای رله حرکت میکنم هم دورکند هم تند کار میکنه درصورت گذاشتن چوب کبریت لای همه رله‌ها تند هم کار میکنه ولی اگه نزارم اصلاً نه دورتند نه کند کار نمیکنه فیوز جعبه کالاسکه ای هم چک کردم زیرفرمونم تست کردم با اوهمتر همه سالم ولی اصلا کار نمیکنه فنها میشه راهنمایی کنیدچیکار کنم نمیخوام دست مکانیک بدم که همرو برام عوض کنه اخرم درست نشه ولی هزینه همرو بدم ممنون

  [پاسخ]

 211. Vote -1 Vote +1
  مرتضي جعفري
  ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۲:۳۹ ق.ظ

  درضمن ماشین مولتی پلکس و مدل ٩٣تاحالا هم نزاشتم امپربالا بره باچوب کبریت ولی این نشد کار خستم کرده

  [پاسخ]

 212. Vote -1 Vote +1
  حسینی
  ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱:۴۰ ب.ظ

  خودرو من فشار بادی که از دریچه‌های جلوی داشبورد بیرون میاد خیلی کمه سوزوکی ۹۵به نظر میرسه دریچه اش خوب باز نمیشه چکارش باید بکنم ممنون

  [پاسخ]

 213. Vote -1 Vote +1
  صالح
  ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ - ۴:۲۳ ق.ظ

  سلام من پراید۱۳۲ دارم وقتی کولر میزنم کمپرسور داغ داغ میشه خواهشن راهنمای کنید

  [پاسخ]

 214. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۰ - ۱۲:۲۰ ب.ظ

  سلام من ماشینم ۲۰۶ هست وقتی کولر میزنم دما اب میره بالا یا وقتی چراغ روشن میکنم باز دما میره بالا علت از چی میتونه باشه

  [پاسخ]

 215. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۱:۲۹ ق.ظ

  با سلام وقتی کوار ماشین استفاده میکنم یکدفعه باد گرم میشود و بعد از چند دقیقه میره زیر بار و خنک میشود ….گاهی اوقات که کولرخاموش است صدایی میدهد که انگار کولر روشن است همان صدای تیک کردن زیر بار رفتن

  [پاسخ]

 216. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۸ ق.ظ

  پرایددارم بردم تعمیرکار می‌گه الان توی فصل سرما که کولرلازم نیست بایدتسمه کولر را درآوری چون آسیب میزنه آیا درسته

  [پاسخ]

 217. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۹:۱۹ ق.ظ

  پزو پارس دارم وقتی بخاری روشن می‌کنی صدا میده و اد داغ نمیده (ولرم)

  [پاسخ]

 218. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۹:۲۱ ق.ظ

  پزو پارس دارم وقتی بخاری روشن می‌کنی صدا میده و باد داغ نمیده (ولرم)
  لطفا راهنمایی فرمایید امپر هم بالاس وقتی بخاری روشن میشه میاد پایین

  [پاسخ]

 219. Vote -1 Vote +1
  Mtzmor
  ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ - ۲:۱۹ ق.ظ

  بسمه تعالی
  خودرو پراید دارم فن کولر روی ۱ و ۲ روشن میشه ولی روی ۳ فن خاموش میشه ، علت چیست با تشکر.

  [پاسخ]

 220. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۱ - ۴:۲۲ ق.ظ

  سلام ماشین من مدل ۸۷ پراید هست وقتی دکمه کولرو میزنم چراغ دکمش روشن خاموش میشه علت چیه..راهنماییم کنین.روشن شدنشم بگیر نگیر داره.

  [پاسخ]

 221. Vote -1 Vote +1
  صادق
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۱ - ۱۰:۲۲ ب.ظ

  سلام با تشکر
  پژو ۴٠۵ انژکتوری مدل ١٣٨٢ بعد از روشن دن کولر فن رادیاتور روی دور تند نمیرود
  فیوزها را چک کردم سالم است
  رله‌ها را چک کردم سالم است
  فشنگی را چک کردم سالم است
  برد کنترل درجه حرارت زیر چراغ سمت راننده را چک کردم سالم است
  گاز کولر را چک کردم مشکلی نداردب
  به نظر شما عیب از چیست????????

  [پاسخ]

 222. Vote -1 Vote +1
  مجیدشهریاری
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۷ - ۲:۳۶ ب.ظ

  س من پرایدمدل ۸۷صبا دارم زمانی که کولرمیزنم فن به روی دورمتوسط کارمیکنه روی تندنمیره ایا. مشکل داره

  [پاسخ]

 223. Vote -1 Vote +1
  علی
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۲:۰۳ ب.ظ

  سلام ..ماشینم در حالی که کولر کار میکنه یکدفعه باد گرم میزنه باید خاموش روشن کنم ..گاهی هم روشن میکنم زیر باار نمیره یا به سختی میره …جند بار رله‌ها عوض کردم اما درست نشد تعمیرگاه کولر فقط پول می‌گیرن کاری نمیکنن …ماشین ۴۰۵

  [پاسخ]

 224. Vote -1 Vote +1
  مهرداد لطفی
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ - ۹:۳۴ ق.ظ

  سلام دوستام میشه یه کولر ساز خوب تو بابل به من معرفی کنی با آدرسش.
  آخه یکی دوبار درست کردم و اصلا خنک نمیکنه

  [پاسخ]

 225. Vote -1 Vote +1
  پیمان جلیلی
  ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۶:۲۸ ق.ظ

  با سلام خسته نباشی من ماشین پراید صبا دارم موقع کولر می‌زنم داغ میکنه اگه راهنمایی کنید ممنون میشیم پیمان جلیلی هستم از اهواز

  [پاسخ]

 226. Vote -1 Vote +1
  بهرام
  ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ - ۱۰:۱۴ ق.ظ

  سلام
  موقعی که کولر روشن است از کمپروسر صدای چغ چغ با فاصله شنیده می‌شود
  مثل جرقه زدن چیزی
  مشکل کجاست؟؟

  [پاسخ]

 227. Vote -1 Vote +1
  سعید
  ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ - ۱۰:۴۶ ق.ظ

  سلام….ماشینم ۲۰۶ تیپ دو….چند روزه که تو سر سرعت ۱۱۰___۱۲۰ کولر ماشین اتوماتیک روشن و خاموش میشه…قبلا اینطوری نبود….به باتری ساز گفتم…گفت طبیعیه….تو دور موتور بالا قطع و وصل میشه واسه کمپرسور مشکل ایجاد نمیکنه

  [پاسخ]

 228. Vote -1 Vote +1
  علی ادیب
  ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۱۲:۵۱ ب.ظ

  سلام وعرض ادب ایا کلر تمام ماشینها یکی هست سمند lx دارم مدل ۸۴ تابه حال جهت سروبس کولر اقدام نکردم ولی وقتی کلر میگیرم اولش با سرعت کار می‌کنه ولی بعد از چند دقیقه از سرعتش کاسته می‌شود. چه گازی برای شارژ کولر مناسب میباشد و ایا از گاز فریزر منزل می‌توان در ماشین استفاده کردممنون از راهنمایی‌هایی که انجام داده اید

  [پاسخ]

 229. Vote -1 Vote +1
  محمدرضا
  ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۷ ق.ظ

  کولر ماشینم تازه گازش کردم فشارش زیاد نیست مثی فک میکنی دور اروم، خوب خنک نمیکنه

  [پاسخ]

 230. Vote -1 Vote +1
  مجتبی
  ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۳:۰۵ ب.ظ

  سلام ماشین من وقتی کولر۴۰۵رو روشن میکنم صدای جیغ میده تسمه رو عوض کردم دوتا هرزگردش رو هم عوض کردم ولی بازم صدای جیغ یک سره میده مشکل از کجاست ممنون

  [پاسخ]

 231. Vote -1 Vote +1
  فریدون
  ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۹:۵۴ ق.ظ

  با سلام کولر ماشین من وقتی که دارم حرکت میکنم و سرعتم که زیاد میشود قطع میشه یا دور موتور که بالا میرود ثابت که هست ماشین خوبه ولی در حال حرکت قطع میشود

  [پاسخ]

 232. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۴:۳۸ ب.ظ

  موقعی که کولر میگیرم بوی گاز داخل ماشین میاد و چشمام شروع به سوزش میکنه علت چیست

  [پاسخ]

 233. Vote -1 Vote +1
  منصور
  ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۴:۳۸ ب.ظ

  سلام خسته نباشید من ماشین روآدارم میگن زیاد کولر نگیر باطری دینام خراب میشه راست میگن

  [پاسخ]

 234. Vote -1 Vote +1
  میثم
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱:۱۶ ق.ظ

  با سلام..ماشین من ۲۰۶ اتوماتیک هست…به تازگی یکی از لوله‌های روغن هیدرولیک رو عوض کردم و در حین تعویض مکانیک تقریبا کلیه فیشها و سیم‌کشی رو باز کرد…همینطور رزوناتور هوا…بعد از تعمیر ماشین هنگام کولر گرفتن بسیار با تاخیر شروع به حرکت میکند ….چند جا خوندم که ممکنه درچه کار کثیف شده باشه یا فیش سنسورها خوب جا نرفته باشه…می‌خواستم نظر کارشناسی شما رو بدونم..با تشکر از شما

  [پاسخ]

 235. Vote -1 Vote +1
  سعید
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۴:۰۵ ب.ظ

  سلام خبر نباید تسمه کولر درآورد تازه توزمستان هم باید هر دو هفته یکبار کولر روشن کنید تا سیستم فرسوده نشه

  [پاسخ]

 236. Vote -1 Vote +1
  محمد طلوعی
  ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ۳:۳۶ ب.ظ

  سلام.چندروزگذشته کولر تیبارو به باطری ساز نشون دادم که گازشو چک کنه،چون احساس میکردم خنکی کولر کم هستش، باطری ساز گازاضافه کرد وبعدش کمپرسور شروع کردبه صدای اضافی وبلند دادن،بااین حالت که پیش اومد، مقداری ازگاز رو تخلیه کرد وگفت که پدال گاز رو فشاربده،که بنده چندمرتبه گاز دادم، که یک دفعه دودو بخاری ازموتور(کمپرسور کولر) بلند شد،که باطری سازگفت مشکلی نیست گاز و روغن اضافی تخلیه شد.که اتفاق مثبتی درخنک شدن کولر نیاُفتاد.حالا بعدازاین جریان ،یک مرتبه دیگه تقریباً۵روز بعدش مجدد درحال ایستادن ماشین کولرهم روشن بود که تاگاز دادم،یکدفعه بافشار وصدا چیزی ازجلوی ماشین تخلیه شدکه دود وبوی بدی هم بلندشد.وقتی ماشین روچک کردم دیدم که ازقسمت کمپرسور کولر ؛روغن بافشار بیرون زده که روی زمین هم چندقطره ای ریخته شده بود..لطفاً راهنمایی کنید.ممنونم..

  [پاسخ]

 237. Vote -1 Vote +1
  رضا
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۷:۳۲ ب.ظ

  سلام خسته نباشید ماشین من پژو۴۰۵SLXمدل۹۶صبح که سرده استارت میزنم ازماشینم یک صدای جیرجیر میاد اما وقتی که گرم میشه دیگه آن صدارو نمیده علت چیست ممنون

  [پاسخ]

 238. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۷:۳۳ ب.ظ

  سلام خسته نباشید ماشین من پژو۴۰۵SLXمدل۹۶صبح که سرده استارت میزنم ازماشینم یک صدای جیرجیر میاد اما وقتی که گرم میشه دیگه آن صدارو نمیده علت چیست ممنون

  [پاسخ]

 239. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۳:۵۸ ب.ظ

  سلام ابراهیمیان هستم
  سوکت پشتِ در کمپرسورِکولر سیلو (قرمز و آبی )رو دارید؟

  [پاسخ]

 240. Vote -1 Vote +1
  مژد
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱:۱۲ ق.ظ

  سلام پراید ۸۵ دارم کمپرسور رو عوض کردم فن فابریکش که دورش فلزی بود رو انداختم دور وجاش مدل بالایی یا فن دو دور گذاشتم .خوب حالا همه چیز کولر عالیه اما بعد از ده دقیقه فیوز چهل آمپر کولر مثل آتیش داغ میشه نمیدونم باید چکار کنم برقکارم میگه برو فن قدیمی‌خورش رو بذار .حالا لطف کنید اگه میشه راهنمایی ام کنید .ممنون میشم

  [پاسخ]

 241. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱:۲۰ ق.ظ

  ماشینم ۸۵ پرایده فنش رو مدل بالایی دو دور گذاشتم حالا فیوزش داغ میشه برقکار میگه فن قدیمی‌خودش رو که دور آهنی رو بذار .شما راهنمایی ام کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

 242. Vote -1 Vote +1
  حمید
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱:۴۴ ق.ظ

  ماشینم ۸۵ پرایده فنش قدیمی‌دور آهنی بود عوض کردم و مدل بالایی دو دور گذاشتم حالا بعد از روشن کردن کولر ده دقیقه ای فیوز چهل آمپر گولر داغ میشه خیلی برقکارم میگه فن قدیمش رو پیدا کن ودوباره بزارش رو ماشین. نمیدونم چکار کنم

  [پاسخ]

 243. Vote -1 Vote +1
  مژده
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱:۵۲ ق.ظ

  پرایدم ۸۵ فنش فلزی بود عوض کردم مدل بالایی دو دور گذاشتم حالا وقتی کولر میزنم بعد از ده دقیقه فیوز چهل آمپری کولر داغ داغ میشه برقکارم میگه فن قدیمی‌ خودش رو دوباره بزار شما کمکم کنید تا دوباره هزینه نکنم

  [پاسخ]

 244. Vote -1 Vote +1
  حبیب
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۴:۲۱ ب.ظ

  بعد از شارژ کولر مدت ی ربع خوب خنک کرد ولی یه دفعه گاز به مقدار مشخصی خالی شد وسرما رفت این دفعه دومه دفعه قبل تعمیرکار گفت ماشین آمپر گرفته ولی این بار خنک بود ایا پراید شیر تخلیه دارد یا چیزی شبیه سوپاپ ویا کسی با این مورد بر خورده

  [پاسخ]

 245. Vote -1 Vote +1
  حبیب۹۷_۲_۲
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۴:۲۸ ب.ظ

  بعد از شارژ گاز مدت ی رب خوب کار کرد بعد یک دفه گاز بحد معینی خالی شد این دفه دومه ماشین گرم هم نبود آیا پراید شیر تخلیه دارد یا علتش رو کسی میدونه

  [پاسخ]

 246. Vote -1 Vote +1
  محمد
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۳:۵۱ ب.ظ

  وقتی کولر روشن میکنم ماشین کم میاره پرایده

  [پاسخ]

 247. Vote -1 Vote +1
  ناشناس
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۳:۳۶ ب.ظ

  پژو پارس tu5 94 دارم کولر که میکشم تا چند دقیقه سرما میده ولی بعد کمپرسور قطع میشه دیگه وصل نمیشه باید دوباره خاموش روشن کنی تا کمپرسور کار کنه که دوباره قطع میشه

  [پاسخ]

نظر شما


نظرسنجی

 • در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

از دريچه دوربين

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب